Autor Zpráva
Honza22
Profil
Dobrý den, potřeboval bych poradit s následujícím,
mám v jednom projektu asi 20 stránek, a potřeboval bych do všech vložít nějaký text (stejný u všech)
a jsem moc líný to dělat ručně, lze toho nějak docílit ve FrontPage nebo v PSPadu??
Nemůžu to tam nikde najít....

Moc díky, Honza
Plaváček
Profil
Honza22

Ve Frontpage nevím, PSPad to neumí určitě. Používám Dreamweaver, ten takovéto věci zvládne, ale není zdarma (nicméně TRIAL verzi můžeš využít).
Dero
Profil
Honza22: Pokud máš nějaký kontext, o který by ses mohl zapřít, můžeš využít fce PSPadu "Hledání v souborech".
Bubák
Profil
V PSPadu to za jistých podmínek jde, omezení je v tom, že vložený kód musí být na jednom řádku, příklad:

<li><a href="#>odkaz1</a></li> <li><a href="#>odkaz2</a></li> <li><a href="#>odkaz3</a></li>

jsem moc líný to dělat ručně
20 stránek, vloževí pomocí Ctrl+V, 10s (záměrně nadsazeno) na stránku, za 3 minuty hotovo. Pokud my šlo o jednorázovou změnu, dal bych tomuto postupu přednost před instalací nějakého programu.
Honza22
Profil
Dero a Bubák
Moc díky, vyskouším, a doufám, že to bude fungovat a kdyby ne, eště napíšu...

Bubák
jsem moc líný to dělat ručně
Máte pravdu, ale ty změny sou bohužel častější.

Moc díky všem, Honza
Joker
Profil
Právě pro tyhle případy je dobré mít společné věci vyndané do souboru. Když už nic, tak alespoň přes PHP include.

No a jinak se třeba s PSPadem a nahrazováním pomocí regulárních výrazů dají dělat pěkná kouzla. Jen to chce vědět jak na to.
I když fakt, že už se mi stalo i to, že jsem deset minut sestavoval dokonalý regulární výraz, který mi pak ušetřil zhruba tři minuty práce :-) Přesto, je daleko lepší pocit deset minut vymýšlet regulární výraz a potom kliknout na tlačítko, než tři minuty v kuse mačkat ctrl-c, ctrl-v :o)))
Honza22
Profil
Joker
Přesto, je daleko lepší pocit deset minut vymýšlet regulární výraz a potom kliknout na tlačítko, než tři minuty v kuse mačkat ctrl-c, ctrl-v
To s tebou naprosto souhlasim, o to mi mimojiné šlo... ;)

Aby s toho měli něco i další s podobným problémem tak shrnu, co jsem se naučil ;)
Nej je podle mě vložit nejdřív do stránky poznámku (např. <!-- Odkaz někam -->)
Když je potřeba hromadná změna, tak v PSPadu Hledat/Hledat v souborech,
dejte najít: <!-- Odkaz někam --> a nahradit" Tohle tam chci vyberte adresář se soubory, a pak jenom OK
A další změna už zase jenom
zase dejte najít: Tohle tam chci a nahradit: A ted tam chci tohle vyberte adresář se soubory, a pak jenom OK...

Doufám, že sem krátkým shrnutím někomu pomohl....
Bubák
Profil
Přesto, je daleko lepší pocit deset minut vymýšlet regulární výraz a potom kliknout na tlačítko
Je to i dobrá investice do budoucna.
senior
Profil
Honza22
http://www.leptospiroza.com/HM/index.php
habendorf
Profil
senior: Hromadný měnič

Takový eVekslák :o)
senior
Profil
habendorf
Ale účel splní :-)
tiso
Profil
google: BKReplaceEm
Xeo
Profil
PSPad to neumí určitě
To je opravdu veliký omyl.... Stačí označit libovolný text,kliknout pravým tlačítkem myši a kliknout na to poslední jmenuje se to myslím "vytvořit šablonu z bloku" - nebo tak nějak,zrovna tady PSPad nemám.

V tom okně co pak vyleze tomu dát nějaký název a třeba i popis a pak kdykoliv a kdekoliv stačí stisknout "ctrl+mezerník" a vybrat si tu šablonu,kterou jsme před chvíli uložili.... toď vše. Já mám takhle uložených zhruba 70 různých částí stránek,které se mi nechce psát nebo si pamatovat. Ale jde to využít i u obyčejného textu. A pak jsou i jiné způsoby.... ale to je dlouhý příběh....
Yuhů
Profil
FrontPage od verze 2003 to umí velmi dobře a po pravdě řečeno o úroveň lépe než ostatní programy typu PSPad. Výhodou FrontPage je to, že se hledání může omezit jenom na vnitřek nějakého tagu (definice dopodrobna) nebo se může zvolit nahrazování v HTML kódu.

Teď už jenom hledám něco, co by umělo nahrazovat řetězce podle logiky "najdi atribut href v odkazu, který se nachází uvnitř paragrafu s třídou xyz a změň atribut href tak, aby před příponu .html přidal znaky abc". Tohle je jediná věc, kterou FrontPage neumí.
Petr Rohan
Profil
Yuhů:
Teď už jenom hledám něco, co by umělo nahrazovat řetězce podle logiky ...

Teprve v tom programu tápu, ale přesto se odvážím říci, že by zmíněné nahrazování zvládl TextPipe. Co tento program umí, je naprosto omračující... škoda jen, že ve verzi Lite není dostupná konverze mezi znakovými sadami.
Petr Rohan
Profil
Vyzkoušeno, jde to :-). Např. zmíněný atribut href uvnitř odstavce s určitou třídou:

* omezí se hledání pouze na text v odstavci s třídou "xyz" např. pomocí Find EasyPattern: <p class="xyz">[(1+ char)1]</p> a zvolí se "Send variable 1 to subfilter"

* vytvoří se další Find EasyPattern jako podfiltr, vyhledá atribut href a znaky "abc" se "zasunou" za text, který je před .html:

V poli Find: href="[(1+ char)1].html"
V poli Replace: href="$1abc.html"

Asi to jde provést i jinak, jednodušeji. Skláním se s úctou před tvůrci TextPipe.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0