Autor Zpráva
Miloš
Profil
V návaznosti na sémantickou nirvánu na sebe nedalo dlouho čekat SÉMANTICKÉ PEKLO. Bavte se a nekamenujte mě. (A ještě CSS.)
koudi
Profil
Proč já mam jenom pocit, že ty nemáš do čeho píchnout :)
Gekon
Profil
Miloš
Tak tohle je teda fakt Mordor.

koudi
Zvláštní, taky mě to napadlo:)
Railbot
Profil
Miloš
Udělej něco užitečného, hm? ;)
Miloš
Profil
Railbot
Jestliže udělám něco, díky čemuž mám dobrou náladu, mám pocit, že jsem pro sebe udělal něco užitečného. Hm? ;)
tiso
Profil
Miloš a myslíš si že sa všetci budú baviť s Tebou? Kvôli tomu to sem dávaš? Ja sa bavím a smejem rád, ale tu nie je na čom...
Miloš
Profil
tiso
1) myslíš si že sa všetci budú baviť s Tebou? Všichni určitě ne, to dá rozum.

2) Kvôli tomu to sem dávaš? Kvůli čemu? Kvůli tomu, že si myslím to, co si nemyslím?

3) Ja sa bavím a smejem rád, ale tu nie je na čom... Pokud to nepobavilo tebe (což ti nemohu mít nikterak za zlé), stejně si myslím, že se najdou lidi, které to pobaví.

A pak – tohle inferno považuju za docela logický [ná/dů]sledek předchozí nirvány.
habendorf
Profil
Včera (nirvána) jsem "jen" nechápal. Dnes už ale vůbec nechápu.
Miloš
Profil
habendorf
Včera (nirvána) jsem "jen" nechápal. Dnes už ale vůbec nechápu.

Hmm… Jestli ono to nebude třebas tím, že jsem génius; ti přece bývají začasté nechápáni ;-)
Pokud chceš ale nějaké vysvětlení smyslu obou počinů, zkus si vybrat:

1) Infantilní hravost spojená s přemírou volného času
2) V případě nirvány poukázání na to, že často zbytečně zaplevelujeme kód značkami (div, span, ID, class), které potřebujeme o něco méně, než jsme zvyklí používat.
Sémantické peklo je demonstrace pravého opaku – demonstrace zneužívání jednotlivých prostředků (technologií) k účelu, ke kterému nebyly určeny. Proto jsem použil HTML pro layout a grafické pičičárny, zatímco text jsem zapsal pomocí CSS (celá struktura ve Ψ). Musím ale uznat, že v tom nejsem první, protože (pominu-li žel přemnožené fekálisty) překrásné CSS domečky, lampičky a jánevímcoještě většina z nás určitě viděla.
No a konečně je peklo také poukazem na to, že odjede-li sémantika na dovolenou, začasté s sebou vezme i přístupnost.
Bubák
Profil
Zapoměl jsi na textové prohlížeče a podobnou veteš, co neumí CSS (Dillo, Elinks, Links, Links2 , Lynx...)

<center style="display: none"><u>Napřed si nainstalujte nějaký prohlížeč, a pak se přijďte podívat ;-)</u></center>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Taková hravost se jen tak nevidí :-)

Dokázal bys vyrobit něco jako tohle, ale ještě trochu drsnější? Nemusely by tam být amatérsky znějící texty, stačil by ten nejnevalidnější HTML kód (<marquee>, <blink>, nesmyslné entity, atributy atd.). Prostě nějakou pořádnou prasárnu, ze které by se každému milovníkovi specifikací obrátil žaludek naruby a strávil přihlížející orgány...

Jestli ano, rád bych pak s její pomocí něco ukázal. Proslavila by se i mimo diskusi JPW.
Miloš
Profil
Chamurappi
Dokázal bys vyrobit něco jako tohle, ale ještě trochu drsnější?
A to ti ta moje ohavnost na pokusné kryse přijde málo drsná?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Je to vizuálně ošklivé, ale to ještě automaticky neznamená, že je ohavný i kód. Je to šok pro grafika, ne (na první pohled) pro kodéra. Nic tam nejezdí, bliká toho málo a ten výpis zdrojáku (když už tam je) by mohl být v <xmp>. Otravný JavaScriptový alert by bylo lepší navázat na pravé tlačítko myši, aby ten zázrak nikdo neukradl. Také bys mohl viditelně pokazit kódování češtiny. Prosím, prosím :-)
Validátor tam vidí jen 203 chyb.
Miloš
Profil
Popřemášlím o tom, ale teď už jdu spat. Asi se do toho ale zítra/pozítří pustím. (Jen doufám, že se mi o tom nebude zdát.)
Že ty máš v úmyslu přimět validátor, aby to sežral?
Miloš
Profil
Chamurappi
Tu to je; co tomu povíš?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0