Autor Zpráva
habendorf
Profil
Takový primitivní dotaz:
Mám třeba
<?php include "left.html"; ?>

<nějaké třeba>
<tři>
<html tagy>
<?php
zas nějaký delší skript;
?>

Je z hlediska rychlosti lepší nechat to jak to je, nebo radši ty dva skripty sloučit a to html vypsat echem? Nebo je to úplně fuk?
Díky
Marty
Profil
IMHO by to to vypisování HTML jen zdržovalo, nechal bych to tak, jak to je.
habendorf
Profil
OK, díky.
23k
Profil
Imho je to fuk, nemyslim si ze bys tu rychlost pocitil.
DoubleThink
Profil *
Bude to rychlejší v prvním případě - PHP si všímá jenom scriptu uvniř <? ?> - ostatní ignoruje (takže se nemusí patlat s vypisováním statiského obsahu).

Pozorovatelné to nebude (v tomto případě).
Anonymní
Profil *
Jj, díky. V tomto případě to pozorovatelné určitě nebude, šlo mi o princip. Kdyby tam třeba bylo takovýchto sekvencí sto za sebou, jestli by nezdržovaly neustálé požadavky na zpracování serverem. Stejně jako třeba stažení dvou 10kB obrázků bude asi pomalejší neř stažení jednoho 21kB obrázku kvůli zdržování http požadavky.
Ale on asi server zpracovává celou stránku najednou v rámci jen jednoho požadavku, nebo ne?
habendorf
Profil
Pardon, smazané cache a cookies. Anonymní = habendorf.
Honza Hučín
Profil
Ono jde nejenom o rychlost, ale i o přehlednost. Když si otevřeš ten PHP soubor v nějakém editoru se zvýrazněnou syntaxí, podle mě tagy vypisované echem zvýrazněné nebudou. Já sám to občas dělám tak a občas naopak, podle toho, jak je úsek mezi <?php ?> dlouhý. Ale pokud to jen trochu jde, asi bych spíš doporučil PHP ukončovat a psát to bez echa.
llook
Profil
Určitě bude rychlejší ?>něco<?php než echo 'něco'. Schválně si zkus obojí rozparsovat funkcí token_get_all.
Ale zas tak velký rozdíl to nebude, takže víc záleží na tom, co líp vypadá.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0