« 1 2
Autor Zpráva
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Birkof promin, obcas klineti nedokazi pohlednout do zrcadla. Chteji sluzby za 5000,-, ale aby je staly tak 29,- Kc mesicne a hoster at si s tim poradi a kdyz ne, tak prejdete jinam. Ono vse neco stoji a kdyz chci provozovat vetsi projekt, tak si preci priplatima pronajmu si svuj vlastni server. Tohle "sobectvi" ze strany zajemcu o hosting me rozesmiva, ale je fakt, ze je podporeno par "student" hostingy, ktere obihaji a slibuji vem NEOMEZENE a uz nereknou ze hostuji 50 domen na svem celeronu co meli na intru na pokoji.

Takze chci neco vetsiho provozovat, tak si zato patricne musim zaplatit. Nic neni zadarmo a kazdy chce vydelat, je to o prachach a nikomu na tobe nezalezi, jde jen o tve prachy a nejak je z tebe musi dostat. Kdyz bus sel ke me, take chci tve prachy, ale se 100 MB DB, ktera pretezuje DB server bych te pomalu musel vykazat na svuj vlastni server, protoze bys omezoval dalsi stovky klientu, kteri neprovozuji online gamesu, ale jen sve stranky firmy ci stranky o svem psu atd.
Oleg
Profil
Hofy: byt kvalitni hosting a mit 100 serveru tak 100 MB DB neresite... pac mate 50-100 lidi na serveru na extremni lidi staci server s max 10 uzivateli. to tady nikdo nebude, nikdo na to nema :)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Oleg server s 10ti extremnimi lidmi? Takz ekoupim kdyz vemu noname server nejaky stroj za 50 tisic, pripojim ho, platim z anej cca 1000 mesicne, co sezere jen proudu + konektivitu a budu mit na nem 10 extremnioch lidi, co mi budou platit kazdy 50 Kc mesicne. = 500. Ma otazka zni, co z nich budu mit? proc bych ty extremni lidi nemel hned chytit za limec a poslat za konkurenci, at si uzije ted ona?

Neni to o poctu serveru. proc mi 100 serveru? Neni to otom nekoho spoznorovat, z emi jedne user bere 50% DB vykonu stroje. Proc? Pryc s nim. At si koupi server.
Oleg
Profil
Hofy: a to je problem nerozumneho podnikani. Kazdy nabidne spatny pomer vykon/cena

proc cpat ceny dolu, kdyz misto 50,- by vetsina noname poskytovatelu mohla stanovit cenu treba 200,- mesicne.

navic o noname serverech se tu nikdo nebavi... co tak IBM poradny naslaply server s 5 TB HDD a 8 GB ram ? nebo AMD 4x procesorovy ? - ono se ta investice casem vraci a tento vykon postaci na 2 roky bez problemu :)

ted cim dal tim vice uvedomuji, ze musim jit do podnikani z hostem
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Oleg naslapany server s 5 TB disky? a 8 GB ram. A 4x CPU? ted jsi nazorne ukazal, ze vubec nevis, jak ty systemove prostredky v realnem webhostingu funguji.
Oleg
Profil
Hofy: ne, spise je videt, ze v CR vetsina hostingu nekupuje kvalitni HW. Koukal jsi nekdy na IBM reseni ? a co tak za pul roku rok Quad-Core server dat do serverovny ? a co datove pole (poradne naslapane) ? a tech 8 GB ram je fakt miniatura, pac v dnesni dobe neni problem to tam dat ?

je to otazkou penez

ono je to tezko koupit server pez vyse uvedene pameti a HDD za 280tis a vice a pak k tomu dokupovat jeste nejake soucastky... staci prece koupit neco za 30-60 tisic a mit tak 10+ serveru.

ne, s tim bych se neparal :) kdyz servery tak poradne naslaple klidne investice 2-3 mega :)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Oleg tesim se nato, az se do toho pustis.
Oleg
Profil
Hofy: ver mi, ze se tesim vic nez ty :)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Oleg priprav se na zivotni rezim se 120-150 hodinou pracovni dobou tydne.
Oleg
Profil
Hofy: jsem pripraven uz 5 let :) asi jsem imunni vuci tomu
« 1 2

0