Autor Zpráva
Timy
Profil
Co všechno musím nastavit, aby se mi po vyťukání mé IP adresy do prohlížeče objevil obsah, který mám u sebe na localhostu?

- měl bych mít veřejnou IP (lze to poznat přímo z IP adresy? Nikde jsem se to nedočetl.)
- mám vypnutý windowsácký firewall a jiný firewall nemám
- mám u sebe nainstalované a spuštěné EasyPHP
- mám Vistu

Přesto to mi to háže "Chyba! Nelze se připojit ke vzdálenému serveru".
Manq
Profil
Timy
Jestli máš veřejnou IP, by jsi měl poznat tak, že půjde pingnout z jiného PC.
Casero
Profil
Timy
V konfiguračním souboru nastaveno neomezené naslouchání z netu.
Timy
Profil
Manq
Aha, tak v tom asi bude problém, to mi nejde. Takže vyřešeno, zkusím se ještě nějak domluvit s poskytovatelem.
P_T_
Profil
Timy
Jak jsi připojený k internetu ? ( adsl, wifi .... )
Přes jaké rozhraní ? ( usb, lan ... )

Manq
Nemusí jít ping. Veřejnou IP máš vždy, když jsi připojený i internetu, otázka jen je, jestli je "pevná" IP, nebo dynamycká
Timy
Profil
P_T_
- ADSL
- USB modem
Manq
Profil
P_T_
A když jde ping, tak je jaká? Pevná nebo dynamická?
P_T_
Profil
U USB modemu si nejsem úlně jistý, protože jsem se sním setkal pouze jednou před časem ( naštěstí )
V konfiguraci modemu najdi položku NAT a "naroutruj" port 80 ( popřípadě 443 ) na svoji lokální IP.
Dero
Profil
Timy: Ještě se podívej do administračního rozhraní modemu, jestli náhodou neblokuje příchozí spojení na určitých portech.

Asi víš, jak se do něj dostat. Ale pro jistotu: buď přes loopback (127.0.0.1) nebo adresu lokální sítě (192.168.XXX.XXX; často 192.168.0.11).
P_T_
Profil
Manq
Ping ti neřekne o jakou se jedná.
Pokud jde ping, znamená to pouze, že zařízení je dostupné a port UDP 8 povolený.
Manq
Profil
P_T_
aha, díky za vysvětlení problému
P_T_
Profil
Lokální IP adresu modemu zjistíš tak, že v příkazovém řádku ( cmd ) zadáš příkaz "ipconfig /all" ( bez uvozovek ). U položky "výchozí brána" máš IP modemu ( v drtivé většině případů ).

Asi víš, jak se do něj dostat. Ale pro jistotu: buď přes loopback (127.0.0.1) nebo
Bohužel přes loopback (127.0.0.1) se do modemu nedostaneš, protože je to "adresa" tvého počítače.
Timy
Profil
P_T_
"V konfiguraci modemu najdi položku NAT a "naroutruj" port 80 ( popřípadě 443 ) na svoji lokální IP."
V konfiguraci modemu bohužel žádná taková položka není.

Lokální IP adresa modemu je 195.146.100.96. A co teď s ní? :-) V prohlížeči to zase zahlásí error.

Dero
Nefunguje to takhle spíš jen u ethernetových modemů?
P_T_
Profil
Timy
Bohužel to není lokální IP, ale veřejná.
Co se ti objeví, když dáš ( na svém PC ) v projlížeči adresu http://ip.prodejvyfuku.cz ?
P_T_
Profil
běží ti doma web na standartním portu ( 80 ) ?
Aesir
Profil
Zkontroloval bych direktivu Listen v httpd.conf, může být omezeno naslouchání Apache pouze na 127.0.0.1
Timy
Profil
P_T_
Veřejná IP adresa ( WAN ) : 82.202.6.176
Lokální IP adresa ( LAN ) : 82.202.6.176 ( může to být IP proxy, nebo firewallu )
Reverzní jméno veřejné IP : adsl-static-82-202-6-176.ostrava.tiscali.cz
Prohlížeč : Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; cs; rv:1.8.1.4) Gecko/20070515 Firefox/2.0.0.4
Rozlišení monitoru : 1280 x 1024
Barevná hloubka : 32 bit/pixel

"běží ti doma web na standartním portu ( 80 ) ?"
Jo, aspoň nevím o tom, že bych to nějak měnil.
Timy
Profil
Aesir
Listen 127.0.0.1:80

Víc tam není. Měl bych tam přidat Listen 82.202.6.176?
Aesir
Profil
Timy
Listen 127.0.0.1:80

Víc tam není. Měl bych tam přidat Listen 82.202.6.176?


Rozhodně ano. :) Resp. 82.202.6.176:80
Popripade Listen 80, bez omezeni na IP.
Timy
Profil
Aesir
Supéér! Už to funguje :-). Díky všem
P_T_
Profil
Koukám, že ti to už běží :-)

PS: pokud nemáš vlatní DNS, tak se mrkni na http://www.no-ip.com/ . Tam si můžeš vytvořit zdarma A záznam na tvou IP ( aby sis ji nemusel pamatovat ) ;-)
Casero
Profil
Timy
Aesir
Supéér! Už to funguje :-). Díky všem


Jako kdybych to nepsal hned ve třetím příspěvku. ;)
zimmi
Profil
Mám dotaz: Pokud mám připojení "hromadné" (tzn. pro celý panelák), a dynamickou ip, je nějaká možnost, že bych tohle zprovoznil?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0