Autor Zpráva
Miloš
Profil
Uživatelské styly – přizpůsobení cizích stránek vč. tisku

Rád bych se s vámi podělil o dobrý nápad; pro některé to sice nebude nic nového, ale snad se to bude někomu hodit.

Pokud alespoň občas používáte Operu k něčemu jinému než k testování stránek, možná jste zaregistrovali, že má řadu stylových předpisů (profilů), které lzeaplikovat na již hotové (cizí) stránky, pokud jejich vzhled není v nějakém ohledu vyhovující, jestliže si některé prvky přejete zobrazit jiným způsobem (namátkou jde o změny v kontrastu, rušení tabulek, zákaz pozicování, skrýt obrázky bez odkazů…).

Nedosti na tom – lze připojovat i styly vlastní – totiž externí css soubory, které jsou připojeny za již existující (autorem definované) styly.

Takto jsem si například toto fórum zpřehlednil o :hover řádků a odkazů:
a {padding: 1px;}
a:hover {color: red !important; background-color: #ffffc0;}
tr:hover {background-color: white;}


—————————————————————————

Protože si občas některé stránky tisknu (lépe se mi čtou na papíře a pak – svůj 19' CRT těžko umístím na záchod, do koupelny nebo do tramvaje), zvlášť jsou-li delší; pořád se snáze orientuji na papíře (text „nemigruje“; to, co bylo vytištěno vlevo nahoře, zůstává vlevo nahoře a podobně).
V současnosi není nic neobvyklého, když autor připojí i tiskové styly, ale i ty je dobré někdy trochu přizpůsobit, například při náhledu Rojova blogu jsem zjistil, že se stránka občas zalomí po nadpisu; nic jednoduššího, než připojit následující:
h1, h2, h3, h4, h5, h6 {page-break-after: avoid;}

Jakmile ale stránka tiskové styly nemá, sémantika je ve psí a k designu jsou zneužité tabulky, je to občas docela piplačka.
Jako ilustraci (a pro inspiraci) uvádím svou tiskovou úpravu D-FENSovy stránky:

@media print {
body {width: 21cm; padding: 0;}
body * {font-family: "lido STF" !important; font-size: 10pt !important; text-indent: 2em !important; }
.modryram, .premodryram {border: none; padding: 0 !important;}
.clatext {display: block;}
.clanadpis {font-size: 12pt !important;}
div.zahlavi {display: none;}
td[width="150"], td[width="180"] {display: none;}
.clatext p {margin: .25em 0;}
.hodnoceni, #toplist, #toplist + p {display: none;}
}
Railbot
Profil
Gratuluji k objevu. Ve FF je tato možnost také už dlouho.
Miloš
Profil
Railbot
To je možné (a je to rozhodně dobře); ale FF zase především k testování stránek používám já.
V Opeře se to dělá přes pravé myšítko na příslušné stránce (platí pro celý web) —> Editovat místní nastavení —> Zobrazení.
Jak (kudy) se to dělá ve FF?
*macko*
Profil *
to by aj mňa zaujímalo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0