Autor Zpráva
MrKolouch
Profil
chtěl bych si založit stránky podobné těmto http://www.jozetech.webgarden.cz/
a zajímalo by mě,jestli je to porušuje nějaké zákony,nechci mít potíže
předem díky
Mistr
Profil
MrKolouch
Pokud si chceš založit stránky na WEBGARDENu, tak to klidně můžeš, tím zákony neporušuješ.

Pokud si chceš založit stránky s předloženým obsahem, pak se obávám, že to již tak legální nebude.
MrKolouch
Profil
Mistr
stránky si chci založit zatim na webzdarma a potom na placené doméně
mění se na tom něco?
niCe
Profil
Mistr
Můžeš nějak racionálně vysvětlit, z čeho vycházíš, když tvrdíš, že Pokud si chceš založit stránky s předloženým obsahem, pak se obávám, že to již tak legální nebude, případně svůj odvážný výrok něčím podložit?

niCe
Mike8748
Profil
niCe: autorsky prava a zakony CR ti asi nic nerikaji co?
MrKolouch
Profil
Mike8748
mě autorská práva a zákony nic moc neříkají a proto zde píšu jestli je neporušuje web jak jsem psal výše,chci si udělat podobný
Martin__
Profil *
Mike8748
Pouč nás prosím, čím ten web porušuje zákony ČR. V tomhle směru nejsem moc sběhlý. Dík moc.
Mistr
Profil
Martin__
Autorský zákon: http://www.mvcr.cz/sbirka/2005/sb023-05.pdf
MrKolouch
Profil
Mistr
přečtu si to,ale pro laika je to těžký.jaks to myslel Pokud si chceš založit stránky s předloženým obsahem, pak se obávám, že to již tak legální nebude.?nešlo by to trochu laicky?já nechci kopírovat jeho stránky,chci si založit nové a dávat tam odkazy na rapidshare atd.
jo já vim sem lama;)
Ivorius
Profil
Já osobně si myslím, že pokud nebudeš sám obsah sdílet, ale jen na něj poukazovat (tedy odkazovat na to kde se dá stáhnout) - tak zákon neporušuješ, odvolajíc se na ústavní právo, které říká že smíš činit to co zákon nezakazuje a nesmíš být nucen k něčemu, co zákon neukládá.

Nicméně si uvědom, že se pohybuješ již nahraně zmíněného autorského zákona a proto se nejlépe poradit přímo s právníkem. A navíc si myslím, že všechny tyto blogy a stránky jsou sice vyhledávané, ale s naprosto mizivou informační hodnotou a osobně bych žádné takové stránky neprovozoval.
llook
Profil
Je to na hraně. Odkazuješ na rapida, takže ty vlastně nesdílíš (alespoň ne prokazatelně) - je to stejně legální jako provozovat DC++ hub nebo torrent tracker.

Jiná věc je, že většina hostingů to nemá ráda a přímo to zakazují. Pokud to myslíš vážně, tak na webgarden zapomeň a na všechny low-cost hostingy taky.
Mike8748
Profil
problem je v tom ze vetsina lidi si mysli ze pod pojmem sireni warez/movies/cokoliv ilegalni se mysli pouze to ze clovek jako osoba to sdili pomoci sveho pocitace (at uz pres dc, torrenty nebo cokoliv).

jde o to ze i publikovani primeho odkazu rekneme na .torrent soubor se dopoustite sireni te veci. to samy primej odkaz na rapidshare
MrKolouch
Profil
Mike8748
takže je to ilegální.no nic,ale je zajímav,že na českým netu toho je hafo a zatim to nikomu nijak nezatrhli,ale to chce asi čas
Mike8748
Profil
takovejch stranek jsou tisice, nejenom v cr.

problem je v tom ze je spousta lidi co chce machrovat tim ze ma nejakej webik, ale nevi co si tam dat aby tam chodili lidi, tak tam vrazi bud torrenty, serial numbers nebo ******. o nic vic nejde
niCe
Profil
Mé dosavadní poznatky shrnuté do jednoho odstavce jsou asi takovéto:
Obsah, který nemáte, nemůžete ani nabízet, a proto za jeho "nenabízení" nemůžete být ani potrestáni. To je asi základní interpretace toho, proč za odkaz na svých stránkách, který vede kamkoliv, nemůžete být trestáni, ať už jde o autorský zákon, nebo třeba občanský zákoník (nemůžete být potrestáni za to, že odkážete na stránku, kde někdo pomlouvá ing. Paroubka). Rád často uvádím analogické přirovnání k prodejci tiskovin a časopisů - pokud si koupíte časopis, a bude v něm něco, co odporuje zákonům, také byste asi nepodali žalobou na prodejce tiskovin, ale pravděpodobně na vydavatele časopisu.
Souhlasím se spoustou lidí co říkají, že internet je velmi rychle se vyvíjející médium, na něž lze (hlavně při rychlosti vývoje naší legislativy) mnohdy stěží aplikovat zákony "z reálného světa".
Na druhou stranu, pokud by to někteří brali tak, jak berou (hlavně ti výše - Mistr a Mike8748), tak vlastně porušuje autorský zákon i jakpsatweb.cz, ne? Protože je zde odkaz na stránku jozetech.webgarden.cz, která, jak vy říkáte, porušuje zákon uvedením dalších odkazů. A vsadím se, že na jakpsatweb.cz odkazuje i google, v tom případě i ten porušuje autorský zákon. Uvědomte si co je internet, a zkuste si převést způsob, kterým víceméně funguje, tedy "odkazování" analogicky do skutečného světa. Je to složité, to ano, ale teprve pak se dá pochopit, co odkazování znamená. A nelze to odpálkovat tvrzením, že nějaký odkaz je jiný než tamtý, tahle představa je lichá, na internetu je jen "odkaz".
Co je ale jisté je to, že podle uvaživání některých z vás, by se mohl internet rovnou raději "zavřít".

llook
Nesouhlasím, provozovat DC nebo jiné torrent trackery je nelegální, protože při přijímání dat tyto i odesíláš, čímž se dopouštíš distribuce, nebudeme si nic nalhávat, povětšinou nelegálních dat. Je to stejné, jako bys na FTP nakopíroval nějaký film a ten pak nabízel ke stažení.

MrKolouch
Toto bych rozhodně netvrdil. Existuje několik kauz, kde nakonec vyšlo najevo, že odkazování na byŤ nelgální obsah, nenaplňuje podstatu ilegální činnosti. Z příkladů třeba kauza piratebay.org nebo českého mp3.nadruhou.net. Je jasné, že všemožné společnosti se snaží prokázat, že tomu tak není, ale většinou je to jen humbuk, který tyto podle nich "nelegální" stránky zpopularizuje.

Tolik asi vše, pokud by někdo chtěl pokračovat v této disputaci, můj mail je nice86 zavináč tiscali.it

Pěkný den, niCe
Oleg
Profil
Nejak se mi do rukou dostalo par zajimavych pocteni.... pred pul rokem pred rokem...


Dobrý den,

děkujeme za Váš e-mail.

Jakékoliv zpřístupňování hudebních děl (včetně zpřístupňování audiovizuálních děl)
podléhá předchozímu souhlasu nositele práv.

V případě pouhého odkazování na jiné servery z pohledu práva nesete jako provozovatel
příslušného portálu odpovědnost za legálnost těchto serverů. V žádném případě nelze tuto
odpovědnost přenést na návštěvníka stránek např. prostřednictvím smluvních podmínek apod.
Proto v případě, že budete na některý ze serverů, nabízejících hudební soubory ke
stažení, odkazovat, doporučuji pro Vaší právní ochranu příslušný server požádat o písemné
potvrzení / prohlášení příslušného správce serveru o legálnosti souborů, které jsou na
tomto serveru zpřístupňovány, resp. že všechna autorská práva spojená s příslušnými
soubory byla / jsou vypořádána.

Pokud se týká samotných podmínek zpřístupňování hudebních děl prostřednictvím sítě
internet, pak je nezbytné vypořádat několikero práv, spojených s Vámi zpřístupňovanými
skladbami, tj.:

1) práva autorů hudby a textu s OSA, a zároveň

2) práva interpretů a práva ke studiovým nahrávkám s příslušnými vydavateli.

Podmínky OSA
10% z hrubých příjmů, minimálně 2,- Kč za jedno celé stažené dílo. V případech, kdy dojde
ke stažení celého CD najednou a všechny skladby na CD budou z repertoáru OSA, se snižuje
minimální autorská odměna na 1.50,- Kč bez DPH za jednu, takto staženou, skladbu z
repertoáru OSA.

Pokud se týká portálu http://mp3*****.*** , pak
provozovatele tohoto portálu jsem již upozornili na nelegálnost jeho aktivity a vyzvali
jej k odstranění.

V případě dalších dotazů, prosím neváhejte se na mne obrátit, rád Vám budu nápomocen.

Přeji příjemný víkend a jsem s pozdravem

******* ****************



Ing. ****** ************
vedoucí odboru vysílání a on-line médií
OSA
Čs. armády 20, Praha 6, 160 56
minsky
Profil
Na druhou stranu, pokud by to někteří brali tak, jak berou (hlavně ti výše - Mistr a Mike8748), tak vlastně porušuje autorský zákon i jakpsatweb.cz, ne? Protože je zde odkaz na stránku jozetech.webgarden.cz, která, jak vy říkáte, porušuje zákon uvedením dalších odkazů. A vsadím se, že na jakpsatweb.cz odkazuje i google, v tom případě i ten porušuje autorský zákon.

nojo ale sem na JPW ten odkaz nedal autor tohoto webu ale nekdo jiny z venci..
a do googlu musi nekdo ten hledany vyraz s warezem zadat!!
dracek
Profil
minsky
Ano, ale podle a. zákona je provozovatel webu zodpovědný i za uživatele dotyčného webu. Musí se postarat o odstranění., nebo zamezení publikace nelegálního obsahu. Taktéž, v případě vyšetřování je povinen spolupracovat s vyšetřovateli - sdělit autorovy osobní informace (v případě, že jsou známy), jestli ne, tak minimálně jeho IP adresu.
niCe
Profil
Za odkazování nemůže nést odpovědnost nikdo, jinak by byl celý internet odpovědný za celý internet a mohl by se rovnou zavřít :)
Mike8748
Profil
>> Na druhou stranu, pokud by to někteří brali tak, jak berou (hlavně ti výše - Mistr a Mike8748),

niCe:
1) proc to zase vytahujes?
2) aspon si precti co sem psal, nez budej blbe rejpat. ano?

nelegalni je odkaz na primej zdroj kde se to da stahnout. at uz FTP/HTTP zdroj, nebo torrent, to uz je jedno.
odkazovat na stranku kde se neco pise (ale stahnout se to tam neda) se muze
Joker
Profil
Já bych to řekl takhle:
Rozhoduje vždycky soudce v případném soudním sporu. V našem právním řádu nemá nikdo právo dělat právně závazné výklady zákonů, takže těžko někdo tady bude vědět přesně, jak by soud rozhodl v tom kterém případě.
Podle mého názoru by ale šlo o to, nakolik se podaří dotyčnému prokázat, že ten web provozuje s úmyslem nelegálně šířit filmy apod.

Pokud web odkazuje na konkrétní nelegální obsah, je podle mě jedno, jestli je nebo není umístěný přímo na serveru.
Tipuju, že první fáze by byla jako obvykle mailík od OSA nebo spol. požadující odstranění odkazů na nelegální materiál. Čímž si vytvoří důkaz, že správce webu o nelegálnosti těch odkazů věděl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0