« 1 2
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na matthewa:
Že by někdo změnil téma???
Nejen téma, i první příspěvek jsem vylepšil, aby nově příchozí hodnotitelé neskončili na chybové hlášce.

Na úvodní stránce se mi nelíbí obrázek francouzské klávesnice. Nechtěl bys tam raději dát nějakého českého motýla ze své fotogalerie?

Jsou dvě skupiny lidí: jedné se to líbí a druhé ne, mno tak já nwm.
S ohledem na tvůj věk a zjevné nadšení ti část lidí pochválí web i přesto, že se jim ve skutečnosti moc nelíbí. Já též smekám před naprogramováním a HTML kódem, ale vizuálně je to skutečně mdlé — dej si pozor, ať tě v grafice nedoženou osmiletí :-)
yFang
Profil
matthew
K tomu novému designu: Je to opravdu chudé, chtělo by to nějaké oživení. Ještě by podle mě bylo dobré, aby byla odkaz celá položka v menu, nikoliv jen text. Zvlášť když je tam při hoveru změna barvy.
EDIT: Ještě jsem si všiml takové věci. Zkus trochu vylepšit PHP viz. např. http://matous.ptl.cz/blog/index.php?ukaz=menu.php.
DiDu
Profil
Potíže webmasterů, kteří si zároveň dělají grafiku, bývají ze začátku často podobné. Buďto umíš programovat, ale máš potíže s grafikou nebo naopak. Částečně se to dá zvládnout zkušenostma, ale je zdlouhavé je získat. Kritika i rady musí být úměrné věku. Tím reaguji na poznámku Chamurappiho.

Když si nevíš rady s barvami, podívej se jednoduše na nějaké cizí weby, které se ti líbí a pokus se je napodobit. Není to žádná ostuda. Je to to samé, jako když studuješ cizí kód. To taky nikomu nevadí.

Nejvíce se člověk naučí, když dělá web pro někoho a snaží se vyhovět jeho vizuálním požadavkům. Najdi někoho, kdo potřebuje web a zeptej se ho, jak má vypadat, potom se pokus tu jeho představu zrealizovat. Nebudeš se tak moct vyhnout tomu, co ještě neumíš a přinutí tě to snažit se a povzbudí, když to bude hotovo, protože tyto projekty nebudou velkého rozsahu. Vyzkoušíš si na tom různé postupy a designy, které později budeš moci srovnávat a svůj web do nekonečna předělávat.
matthew
Profil
aisukriimu
Jj. :-)
matthew
Profil
Chamurappi

Na úvodní stránce se mi nelíbí obrázek francouzské klávesnice
Jak víš, že je Francouzská? Že byste pracoval ve výrobně Frnacouzských klavesnicí? :D

Nechtěl bys tam raději dát nějakého českého motýla
Jak víš že je český (není, jen je v Česku vyfocený ale je myslim z Brazílie{nebo tam nekde}? :D

dej si pozor, ať tě v grafice nedoženou osmiletí :-)
Tak to je šikovná konkurence. :-)
To menu je sice z intervalu (nebo nekde podobne), ale v jeho veku jsem vubec nevedel, co je CSS. (To jsem dělal stránky etě v DW s rámcema :D)

yFang
Zkus trochu vylepšit PHP viz. např.
Dneska sem to chtěl udělat, ale udělám to zítra ;-)
Taky udělám toto: matous.ptl.cz/blog/?ukaz=index.php
(Nezadávejte to prosím do prohlížeče, nebo nebude SPRÁVCE nadšen :-( )

bylo dobré, aby byla odkaz celá položka v menu, nikoliv jen text.
udělám :-)


Pro všechny
Díky vám moc, za to že mi pomáhate ten web vylepšit :-) *THUMBS UP* (to napište do ICQ :-D)
matthew
Profil
Trochu jsem vylepšil hlavičku, tak hodoťte...
Měsíček
Profil
Reaguji na Matthew :

- na stránku http://matous.ptl.cz/blog/index.php?ukaz=uvod.php

1.) Ten input u hledače by mohl mít nějáký světlý border aspoň při hoveru
2.) Patička je velmi malá zvětši ji .
3.) V patičce je toho bídně málo, mělo by tam být minimálně e-mail
4.) Menu se naprosto nehodí ke zbytku stránky (to v té aktuální stránce je lepší)
5.) Byl si někdy zde ? http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fmatous.ptl.cz%2Fblog%2Fi ndex.php%3Fukaz%3Duvod.php
6.) U každého obrázku dej alt a u odkazu title
7.) <input class="text" type="text" name="hledej" .... no chyby se dějí co to tak uzavřít ?
8.) Binčus v kódu neuškodilo by ho učesat
9.) Jinak je to pěkné a na 12 se to dá :-)

Celkové hodnocení 4,5 - 10
matthew
Profil
Měsíček

5.) Byl si někdy zde ?
Ano, co je tam tak zajímavého?
This Page Is Valid HTML 4.01 Strict!
(P.S. Opravil jsem pár chyb)

6.) U každého obrázku dej alt a u odkazu title
U obrázků mám alt ale proč mám dávat title k odkazům?

7.) <input class="text" type="text" name="hledej" .... no chyby se dějí co to tak uzavřít ?
:-D

8.) Binčus v kódu neuškodilo by ho učesat
Zkoušel jsem jak se dá, ale jelikož je to celé generované v PHP...
chil_cz
Profil *
pekne chlape, ale ten nadpis bych se nebal a dal uplne bily ... nebo max malinkatou opacitu ... ale jinak pekna prace, jen tak dal a at se dari ja chil! :)
Kentaur
Profil
Pohraj si s hlavičkou, zarovnej jí na střed i vertikálně. V Opeře (9.24) se ti hlavička zobrazuje dvakrát a ta 2. není nastylovaná (kod jsem nezkoumal takže nepovím, čím to je).
K barvám: myslím, že by to nevypadalo příliš modře, kdybys změnil pozadí div id="obsah" na obyčejnou bílou, ty mřížky tam nejsou skoro vidět a na pozadí textu by jako výrazné vypadaly špatně.
matthew
Profil
V Opeře (9.24) se ti hlavička zobrazuje dvakrát
Mně ne :-)
Měsíček
Profil
a co Opera 9.5 ;) ?
matthew
Profil
Teda, já Operu nemám, ale tady:
http://www.totalvalidator.com/validator/Validator
se to zobrazuje v 7,8,9 správně.
matthew
Profil
Už sem si nainstaloval Operu 9.24, a funguje to normálně, ak nwm...
Chamurappi
Profil
Reaguji na matthewa:
Jak víš, že je Francouzská?
Rozložení kláves AZERTY (prohozené A-Q a Z-W) je francouzská specialita.

Jak víš že je český (není, jen je v Česku vyfocený ale je myslim z Brazílie {nebo tam nekde})?
No vida. Z mého pohledu ale stejně vypadá více česky než francouzská klávesnice.
Když máš povedené fotky vlastní výroby, tak je škoda hned na úvodní stránku dávat nějakou tuctovou cizí, ne?
aligator
Profil *
řekl bych, že velmi dobrá práce.
já jsem o tři roky starší a nemůžu se s tebou srovnávat, protože na rozdíl ode měn si pochopil, že:
v jednoduchosti je krása ;-)
matthew
Profil
prohozené A-Q a Z-W) je francouzská specialita.
To jsem nevěděl... :-)

Když máš povedené fotky vlastní výroby, tak je škoda hned na úvodní stránku dávat nějakou tuctovou cizí, ne?
Máš pravdu...
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0