« 1 2 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Dobrý den,

žádám vás o kritiku a připomínky k mému nového osobnímu webu. Grafika je vlastní (ten obrázek v hlavičce byl snad dokonce focen mnou), kód taktéž, redakční systém (na kterém mi web běží) rovněž. Doufám, že jsem se nedopustil nějakých základních chyb, které tady jiným vytýkám.

Co jsem naposledy na stránku koukal, tak v MSIE 6 i 7, Opeře i Firefoxu vypadala „stejně“ (podobně)*.

Adresa webu:
http://str4wberry.cz


Předem i zadem děkuji za připomínky
___
* V MSIE 6 (Stand-alone) pozoruji menší problémy s obrázky na pozadí hlavního obsahu. Podle Gekona i ve Firefoxu (Vista). Nevíte někdo, jak to napravit?
Gekon
Profil
http://stuff.gekon.name/str4wberry.png - Firefox 2.0.0.9, Vista.
Je to poměrně hezké, ale nelíbí se mi to "zeleninové" logo a hovery v menu. Nechtěl bys tam dát radši pořádnou pěknou jahůdku? :)
VLadas
Profil
Str4wberry
Je to graficky pěkný.
Jen bych vyměnil obrázek v hlavičce "Jahodo" :D
Manq
Profil
http://str4wberry.cz/kontakt - při vypnutých stylech vidím, jak je formulář nehezky sestaven.

Nadpisy v pravém sloupci mi přijdou odfláknuté. Minimálně bych je více odsadil zleva.

Obrázek v hlavičce mi nepřijde vhodný.
Měsíček
Profil
Str4wberry :

Dobře udělané, ale nelíbí se mi patička na tu jsi se s prominutím vykašlal
Miloš
Profil
Celkově líbí.

Nelíbí se mi příliš malá písmenka, blbě se čtou. jistě, jde to zvětšit, ale přijde mi hloupé volit takové písmo, které bude nutné zvětšovat. Výchozí velikost by měla být dobře čitelná sama o sobě.

Zrcadlové stíny alla Web 2.0 pod položkami menu se mi (subjektivně) nelíbí, přijde mi to okoukané.

Kontaktní formulář šel odeslat prázdný.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Gekonovi:
„Firefox 2.0.0.9, Vista“
To je mi divné — stejná verze mi ve WinXP mi nic takového nedělá. Je to takhle pořád a na všech stránkách?

Odpovídám VLadasovi:
„Je to graficky pěkný.“
Děkuji.

Odpovídám Manqovi:
„- při vypnutých stylech vidím, jak je formulář nehezky sestaven.“
Není totiž vůbec formátován. Nějaké ty „<br>“ bych tam přidat mohl, to máš pravdu.

„Nadpisy v pravém sloupci mi přijdou odfláknuté. Minimálně bych je více odsadil zleva.“
Ano to jsou, souhlasím. Kdybych je ještě více odsadil, poslední písmena delších nadpisů by nebyla dostatečně kontrastní s pozadím.

„Obrázek v hlavičce mi nepřijde vhodný.“
A co je vhodné? Počítač, klávesnice nebo šeřík — „vhodnost“ bych neřešil.

Odpovídám Měsíčkovi:
„Dobře udělané“
Také děkuji

„ale nelíbí se mi patička na tu jsi se s prominutím vykašlal“
Ano — vypadá tak, nicméně, když jsem ji zkoušel nějak vylepšit, nelíbilo se mi to více.

Odpovídám Milošovi:
„Nelíbí se mi příliš malá písmenka, blbě se čtou. jistě, jde to zvětšit, ale přijde mi hloupé volit takové písmo, které bude nutné zvětšovat.“
Teď jsem si toho také všiml, výchozí písmo je Segoe UI a jako alternativu jsem chybně zvolil Trebuchet MS — teď je nastavena Tahoma, je to OK?

„Zrcadlové stíny alla Web 2.0 pod položkami menu se mi (subjektivně) nelíbí, přijde mi to okoukané.“
Zkoušel jsem to i bez nich, ale bylo to horší, neboť ty stíny hezky opticky ukončují to tlačítko/odkaz.

„Kontaktní formulář šel odeslat prázdný.“
To nešel — akorát se načetla ta samá stránka. Požadované je akorát vyplnit (napsat alespoň něco) text zprávy, proto se mi zdálo zbytečné na jeho nezadání zvlášť upozorňovat.

Všem prozatím děkuji (zejména Milošovi)
Miloš
Profil
Písmo už je čitelnější.
Mimoto jsem na stránky koukal v Opeře a některé obrázky se ani po reloadu nenačetly. Nevím, kde je chyba.
Měsíček
Profil
Str4wberry : Patičku udělej skoro ze samého obrázku z jakého máš hlavičku, hodně to odráží pohrej si s tím ..
Vitec
Profil
Web je pěkný ale menu bych trošku upravil menubtn.jpg změnil na png a odraz písma v menu bych nastavil na soft light a nedal ho cely šedy ale udělal bych gradient overlay s nastavenym přechodem nahoře #d7d7d7 a dole #ffffff
Miloš
Profil
Ještě k té opeře – ilustrační obrázky se často nenačtou, to už jsem psal.
Při opakovaném reloadu občas vyskočí hláška:


Zpracování XML nebylo úspěšné: syntaktická chyba (řádek č. 81, znak č. 2)

Zpracovat dokument jako HTML
Chyba:unexpected end-of-file
Specifikace:http://www.w3.org/TR/REC-xml/
78: <script type='text/javascript' src='http://str4wberry.cz/themes/str4wberry/js/global.js'></script>
79: <script type='text/javascript' src='http://str4wberry.cz/themes/urchin.js'></script>
80: </body>
81: </html>


a když nechám stránku zpracovat HTML parserem, navíc zmizí obrázky hlavičce – stejná chyba jako u IE7 – a objeví se někdy až při přejetí myší.
V IE7 se mi nenačtou nikdy (zmizí i obrázek z hlavičky), v IE 6 standalone jak kdy.

Jediný bezproblémový prohlížeč (win) je Firefox.
Gekon
Profil
Str4wberry
Když jsem smazal kešku, udělalo to znovu, ale jen na indexu.
Mistr
Profil
Str4wberry
Prohlížím si stránky MSIE 6 a napadají mne tyto poznámky:
(1) Mám dojem, že nadpisy ve stránce http://str4wberry.cz/webdesign jsou prakticky stejné (nebo alespoň na první pohled) a přesto jeden odkazem je a druhý nikoliv. Prosím, srovnej Technologie a Objednání webové stránky. Je to záměr?
(2) Ve stránce http://str4wberry.cz/kontakt u formuláře píšeš Všechny položky je nutné vyplnit. Já vyplnil jen do rubriky text ddad, klepnul na Odeslat a objevila se mi stránka http://str4wberry.cz/odeslano Takže nemusím vyplnit všechny položky, že?
(3) Není věta Zatímco na prvním náhledu (vlevo) je k vidění „rozhraní“ pro psaní nového článku/stránky; případně úprava již stránky hotové. ze stránky http://str4wberry.cz/projekty nějaká "divná"? Mne moc nedává smysl (hlavně kvůli zařazení slovíčka "zatímco").
(4) Ve stránce http://str4wberry.cz/blog máš první článek zařazen v kategorii ostatni - viz Str4wberry, kategorie ostatni, neděle 12. listopadu 2007 17.09, trvalý odkaz
oogi
Profil
Část s textem je pěkná, ale hlavičku a pravý sloupek by chtělo do dokonalosti poměrně dost upravit - hlavně barvy nesedí k textové části.
wizpal55
Profil *
Web je po vzhledové stránce velmi pěkný, lepší bych asi neudělal, takže tohle hodnotit nebudu.

Ovšem stačila mi zhruba minutka, abych našel odkaz na www.skodlivysoftware.cz, ano jistě hezký web, ale obsah je neaktualizovaný, je ho málo a návody nejsou přesné. Pak nechápu, proč si si dal odkaz na tento web, když existuje mnoho jiných, po vzhledové stránce třeba horších, ale textem daleko zajímavějších webů.

Tady aspoň vidíš, že pro tebe je důležitá vzhedová stránka a né obsah, takže pokud neumíš rozhodnou, jaký web o bezpečnosti je lepší pro získání informací, tak tam radši dej odkaz na web o psech.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Měsíčkovi:
Tak jsem trochu „vyšperkoval“ patičku. Osobně se mi nezdá, že by to vypadalo lépe — trochu mne ruší. Co na to ostatní?

Odpovídám Vitcovi:
„Web je pěkný ale menu bych trošku upravil menubtn.jpg změnil na png“
Uvědom si, že část „menubtn.jpg“ jsou části fotografie. Použití PNG tedy není namístě, neb by bylo příliš datově velké.


Odpovídám Milošovi:
„Mimoto jsem na stránky koukal v Opeře a některé obrázky se ani po reloadu nenačetly. Nevím, kde je chyba.“
Asi po minutě refreshování jsem to pozoroval i v Opeře a také nevím, možná je problém vtom, že používám jeden obrázek pro všechny položky v menu i pro hover. Je to dost divné, neboť při změně velikosti okna se obrázky zázračně zobrazí.

„Při opakovaném reloadu občas vyskočí hláška:“
Že by problém hostingu (a XHTML). Nedávno jsem obdržel e-mail, že objednávají nové servery. Ale odezva a rychlost stránek se mi zdála dobrá…


Odpovídám Gekonovi:
„Když jsem smazal kešku, udělalo to znovu, ale jen na indexu.“
A co teď? Zvedl jsem min-height. Ještě by mě zajímalo, zda „se to spraví“, když změníš velikost okna (viz výše).


Odpovídám Mistrovi:
0) Za nulté Ti moc děkuji.
1) Řekl bych, že jeden je <h2> a druhý <h3>. Navíc nejsou moc podstatné — jsou to vlastně jen záložky. Díky ale za zmínku, protože jsem díky tomu objevil jeden odkaz, který nebyl funkční.
2) Ano, nemusíš. Je to takhle záměrně. Ten text „Všechny položky je nutné vyplnit“ by měl nabádat k vyplnění. Nechtělo se mi tam psát něco ve smyslu: „Všechny položky by měly být vyplněné“.
3) Použití „Zatímco“ mně ani tak divné nepřijde — spíše jsem odstranil nelogické oddělení do dvou odstavců.
4) Opět děkuji za upozornění — pořád mi vrtalo hlavou, co jsem zapomněl udělat. Místo názvu kategorie se vypisoval její odkaz. Mělo by být již opraveno. Navíc jsem díky tomu objevil ještě jednu chybku, a též ji opravil.

Odpovídám oogimu:
„Část s textem je pěkná, ale hlavičku a pravý sloupek by chtělo do dokonalosti poměrně dost upravit - hlavně barvy nesedí k textové části.“
Mohl bys to rozvést?


Odpovídám wizpalovi55:
„Web je po vzhledové stránce velmi pěkný, lepší bych asi neudělal, takže tohle hodnotit nebudu.“
Že bys lepší neudělal neznamená, že nesmíš hodnotit.
___
„ale obsah je neaktualizovaný, je ho málo a návody nejsou přesné“
Web je starý, jak se říká, bez čtrnácti dnů týden, takže tohle se mi nezdá. Raději to napiš tamnímu správci — bude rád.

„Pak nechápu, proč si si dal odkaz na tento web, když existuje mnoho jiných, po vzhledové stránce třeba horších, ale textem daleko zajímavějších webů.“
První důvod je osobní — druhý je výměna odkazů — třetí takový, že mi na stránce vybylo místo.

„Tady aspoň vidíš, že pro tebe je důležitá vzhedová stránka a né obsah, takže pokud neumíš rozhodnou, jaký web o bezpečnosti je lepší pro získání informací, tak tam radši dej odkaz na web o psech.“
Viz odpověď výše. Pokud nějaký web o psech máš, klidně s Tebou též odkaz vyměním.


Děkuji za hodnocení.
djlj
Profil
Tak jsem trochu „vyšperkoval“ patičku.
Původně to bylo hezčí.
habendorf
Profil
Tak přidám pár postřehů, vesměs drobnosti.

1) Osobně se snažím, aby vzhled stránky bez obrázků plus mínus korespondoval se vzhledem s obrázky. Takže k hornímu IRu - zelené pozadí je fajn, ale proč je nadpis centrován, černě, menším písmem a nalepený k hornímu okraji? Pravda, prkotina ...

2) Totéž pro hlavní menu.

3) http://str4wberry.cz/kontakt bez problémů jsem odeslal prázdný form.

4) Nemám rád weby, které končí hned za posledním textem. Patičce bych zvětšil vertikální padding. Teď jsem si dodatečně všiml, že v IE7 dole nějaký padding a border je. Ve FF není.

5) Co se mi jednoznačně nelíbí, jsou odkazy "Více...". Tam by rozhodně měla klikat i ta šipka (padding-right a background pro a)

6) "Webové stránky výhradně stavím na vlastním redakčním systému CZECH:CMS." CZECH:CMS bych dal jako link. Ještě k této části textu - zkus jak by to vypadalo bez justify, dělá ti to tam docela řeky.

Jinak je tu zřetelná snaha o přístupnost a dobrou sémantiku, to se mi líbí. Tiskový styl je také dobrý. Kód na první pohled vypadá dobře.
gyoja
Profil
Jen taková maličkost - na úvodní stránce je místo Google.com napsáno Gogole.com.
Měsíček
Profil
mě se patička líbí, jen bych změnil ten text v ní za jinačí je to moc náročné na čtení .. něják jednodušeji .. autor , prohlížeč , technologie a to hlavně stručně ..
habendorf
Profil
Měsíček

je to moc náročné na čtení
Asi jak pro koho :o)

autor , prohlížeč , technologie
Jaký prohlížeč proboha?
Railbot
Profil
habendorf
No přeci ten nejvíc podporovaný :))
Mistr
Profil
Str4wberry
0) Za nulté Ti moc děkuji.
Nemáš zač.

2) Ano, nemusíš. Je to takhle záměrně. Ten text „Všechny položky je nutné vyplnit“ by měl nabádat k vyplnění. Nechtělo se mi tam psát něco ve smyslu: „Všechny položky by měly být vyplněné“.
A nebudeš tímto způsobem zahlcován prázdnými či polovičatě vyplněnými e-maily?

3) Použití „Zatímco“ mně ani tak divné nepřijde — spíše jsem odstranil nelogické oddělení do dvou odstavců.
Promiň, asi jsem se špatně vyjádřil. Každopádně jsi teď spojením těch dvou vět do jedné udělal přesně to, co jsem měl prve na mysli. :-)

habendorf
3) http://str4wberry.cz/kontakt bez problémů jsem odeslal prázdný form.
Již mi na tutéž otázku Str4wberry odpovídal. Tak se kdyžtak mrkni o něco výš. To jen proto, abychom Str4wberryho neokrádali o čas. :-)
habendorf
Profil
Mistr

Již mi na tutéž otázku Str4wberry odpovídal. Tak se ...

Aha, pravda. Já jsem to nečetl.
Str4wberry
Profil
Odpovídám djlj:
„Původně to bylo hezčí.“
Už se mi to líbí i takhle, takže nechám.


Odpovídám habendorfovi:
1), 2) To je pravda, mohl bych si s tím pohrát.
3) Už jsem to vysvětloval Mistrovi, ale i tak děkuji. Asi je tem můj formulář trochu proti zvyklostem, takže ho asi předělám.
4) Přidal jsem asi 10px. Na tu nesrovnalost s patičkou v MSIE ještě kouknu.
5) Už opraveno — měl jsem chybně nastaveno pozadí pro odstavec a ne pro samotný odkaz.
6) Text rozklikán. S „justify“ se mi to líbí víc — zejména vedle obrázků to tak vypadá mnohem lépe.

Děkuji za všechny připomínky.


Odpovídám gyojovi:
„Jen taková maličkost - na úvodní stránce je místo Google.com napsáno Gogole.com.“
Opraveno, díky za upozornění.


Odpovídám Měsíčkovi:
„mě se patička líbí, jen bych změnil ten text v ní za jinačí je to moc náročné na čtení .. něják jednodušeji .. autor , prohlížeč , technologie a to hlavně stručně ..“
To mně se její text (pyramida) zdá ideální. Snad krom posledního řádku, ale lepší řešení mě opravdu nenapadlo.


Odpovídám Mistrovi:
„A nebudeš tímto způsobem zahlcován prázdnými či polovičatě vyplněnými e-maily?“
O tom jsem uvažoval, ale zase tolik toho denně nechodí… a navíc — free-mail to přece unese.

„Promiň, asi jsem se špatně vyjádřil. Každopádně jsi teď spojením těch dvou vět do jedné udělal přesně to, co jsem měl prve na mysli. :-)“
Co na to říct? Snad: „My Pražané si rozumíme“ :-)
amon
Profil
este detaily:

1) polozky menu: tiez by som dal *.png lebo *.jpg je moc videt konverziu

2) v blogu by som nejak opticky oddelil napr. nejakym rameckom , dost blbo sa mi niekedy rozlisovalo co je zaciatok clanku alebo ci je to len podnadpis

3) CZECH:CMS neni volne k stiahnutiu?
Str4wberry
Profil
Odpovídám amonovi:
1) Už jsem to vysvětloval datovou velikostí. Je to v podstatě fotka.
2) Ano. Uvažoval jsem o tom. Zatím jsem zdvojnásobil horní padding. Stačí to?
3) Ne.
amon
Profil
Odpovídám Str4wberrymu
1) ok ale i tak tam aspon zmensi konverziu
2)Je to lepšie, ale aj tak dosť ťazko rozoznatelne, ja by som dal {border-bottom:1px dashed #555}
3) skoda, ani neurobis nejaku "lite" verziu? shanam nieco jednoduche, toto tak vyzeralo...
bohyn
Profil
Str4wberry
Díky čistému, přehlednému a atraktivnímu vzhledu domovské stránky stačí pouhé tři návštěvy na jedno stažení aplikace.
V sekci Projekty sem si vsiml nestastne formulovane vety. Zni to jako bych musel 3x navstivit dany web abych si IM mohl 1x stahnout ;)

Stranka pekna, jen ty paticce bych zkusil nechat bilou barvu
habendorf
Profil
bohyn

Mrkni se na datum posledního příspěvku ;o)
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0