Autor Zpráva
sTeeVe
Profil
Zdravím všechny,
právě jsem dodělal návrh pro svůj blog.

Jedná se jen o xhtml/css šablonu, kterou teprve budu nasazovat do redakčního systému.
Prosím o zhodnocení a nápady pro zlepšení.

Díky všem, sTeeVe

odkaz

— moderátor: pro příště doporučuji více fantazie při vymýšlení názvu vlákna —
Kentaur
Profil
sTeeVe
Design je velice jednoduchý, dodal bych nevigaci vzhled běžného menu, změnil bych písmo (na bezpatkové), alespon u nadpisů.
Plaváček
Profil
sTeeVe

A mojí maličkosti se to líbí, je to čisté a minimalistické. Možná bych zkusil dvě drobnosti: větší padding nadpisů v textu a místo černé bych zkusil tmavší odstín šedé, co to udělá. Jinak bych na to už víc nesahal.
Miloš
Profil
<h3> (1. 2. i 3.) mají shodný margin-top a margin-bottom, což snižuje přehlednost. Vím, že je to drobnost, ale zkus buď nahoře krapet přidat, nebo dole ubrat (případně obojí).
sTeeVe
Profil
Děkuji za vaše příspěvky, menu jsem trošku upravil ;-)
Str4wberry
Profil
Odpovídám sTeeVe:
0) Název tohoto vlákna už lepší vymyslet nešel, co?
1) Nechápu ten červený čtverec s nápisem „design“.
2) Jak mohu použít odkaz „Přeskočit na navigaci“? Když si ho na stránce vyberu, nevidím ho.
3) Ty dvě vodorovné čáry na konci webu nevypadají pěkně.
4) Proč není pro menu použit tag <menu>?
5)
<span class="sub-article">12/12/2007 / <a href="#">5</a> komentářů / 12 přečtení</span>
<span class="cistic">&nbsp;</span>
Proč je text jen tak prsknut do stránky? Proč není v odstavci? Navíc proč tedy <span class="sub-article"> není použit i jako čistič?

6) Špatně udělaný IR textu „Scholaris habes - (ne)odborný zápisník o grafice a médiích“ — bez obrázků jeho značnou část vůbec nevidím.
7) Proč je navíc na obrázku jiný text než v nadpisu <h1>?
8) Proč tento obrázek nemá zadané rozměry?
9) Při zvětšení textu nevidím celý text slova „Vyhledávání“.

Připadá mi to jako pokus o „moderní web“ … a jako horší kopie tohoto webu. Přijde mi to suché, nevýrazné, bez nápadu — prostě jako současná minimalistická „Webovská móda“.
tiso
Profil
5 komentářů - radšej celé ako odkaz...
sTeeVe
Profil
Str4wberry:
0. nevím, proč bych měl zbytečně vymýšlet něco pseudonápaditého
1. je tam schválně
2. nerozumím, je schválně skrytý, při spuštěném css není potřeba
3. jedna ohraničuje patičku, druhá článek, možná to zkusím vyřešit jinak, ale zatím je to jen návrh - nic konečného
4. proč by nutně měl? myslím, že <ul id="menu"> taky není špatné, už jen z toho důvodu, že je univerzálnější ;-)
5. ok, to možná jde zlepšit, potřeboval jsem v rychlosti, aby všechno vypadalo vizuálně jak má, tyhle věci budu řešit až při vsazování do rs
6. ano to beru, díky za upozornění
7. není to konečná varianta, texty jsem zatím nijak moc neřešil, prosím, jedná se o návrh šablony
8. a 9. ok, opravím

Díky za komentáře.

Nemyslím si, že by to bylo nějak přehnaně podobné Filovu blogu.
Beru, že ti nesedí minimalismus, mně naopak ano, takže na stylu nic měnit nebudu.

A ještě jedno upozornění. Nikde nemám psáno, že tento design nutně použiju. Jen zkouším nejlepší alternativy.
mantisa
Profil
sTeeVe

Ahoj,

je to hezké, avšak...

Málo kontrastní text hned v nadpise.
Stejně tak všechen šedivý text na stránce, snad kromě patičky (nezkoušel jsem).

Mimochodem, ty jsi Van Gogh?
Měsíček
Profil
Tyto věty miluju : Je přísně zakázáno šířit jakýkoli obsah tohoto webu bez svolení autora. = stačí napsat bu bu bu a bude to mít stejnej dopad.
Str4wberry
Profil
Odpovídám sTeeVe:
0) Evidentně sis zapomněl přečíst: „Než vložíte své stránky do diskuze“ (konkrétně bod 1d)
1) Neříkám, že je tam omylem … jen nevím proč — navíc mi při vypnutí obrázků zmizí.
2) Budu si procházet web pomocí klávesnice např. ve Firefoxu — stisknu Tab — ve stavové řádce se mi objeví „http://blog.steeve.cz/#menu“, ale ten odkaz nevidím. Zkus si totéž udělat na mém webu. Ještě bych doplnil, že „focus“ odkazů by mohl být výraznější.
4) Neříkám, že by nutně měl. To byla otázka — viz otazník na konci věty.
6) Ještě by mohl text být na stejné pozici jako obrázek.

10) Ten předešlý obrázkový hlavní nadpis se mi líbil více (jeho barvy).
11) Ještě bych doplnil, že někde máš místo pomlčky spojovník.
12) Také mi moc nesedí popisek „OK“ u políčka pro hledání.
sTeeVe
Profil
Měsíček: Lepší něco, než nic, každopádně texty a jejich přesné znění jsem zatím moc neřešil.
sTeeVe
Profil
Str4wberry:
ad 0) Dobře, uznávám svou chybu, bylo to trochu ve spěchu.

Díky všem za reakce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0