« 1 2
Autor Zpráva
habendorf
Profil
A pitomec stejně napíše blábol ;o)
Gekon
Profil
habendorf
Soudě dle stejné IP je asi první příspěvek od tebe, že? Takže ho mažu.
Plaváček
Profil
habendorf

A pitomec stejně napíše blábol ;o)

Ano. Někteří se za to nestydí a mají i vlastní odpovídající doménu.

Osobně si myslím, že témata by se měla zamykat, až když vyvstane nějaký zásadní (třeba spammerský) problém. Čas je veličina proměnlivá a někdy i rok staré vlákno lze rozumně oživit.
habendorf
Profil
Gekon
Napsal jsem omylem z IE, ve kterém nejsem přihlášen. Normálně píšu z FF.

Plaváček
mají i vlastní odpovídající doménu
:o))
Str4wberry
Profil
Odpovídám Chamurappimu:
„1 a 3 — Co je na tom postupu špatného? Proč kvůli náhodnému výtržníkovi zamykat?“
Podle mě nic. Přijde mi ideální.

„Co vy na to?“
Paráda.
Mistr
Profil
Chamurappi
„Teď to však již nemá význam řešit.“
Má smysl hledat systémové řešení.

V tomto smyslu ano. Význam pro hledání systémového řešení to rozhodně má. Jaké bude?

Co vy na to?
Paráda. Jen mám obavu, zda si toho textu někde všimne. Nebude jen bezhlavě klepat na tlačítko Chci psát zprávu?
Chamurappi
Profil
Teď jsem našel jedno staré vlákno související s tématem.

Reaguji na Mistra:
Jaké bude?
Zamykat jen v případě nutnosti a nasadit můj JS (či něco podobného).

mám obavu, zda si toho textu někdo všimne
Každý si na první pohled všimne, že chybí <textarea>. To už samo o sobě zbrzdí a donutí přemýšlet.

V případě neúspěchu této verze můžeme přitvrdit: „Chcete-li napsat blábol, stiskněte šesté tlačítko. Chcete-li napsat dotaz mimo téma, stiskněte třetí tlačítko. Chcete-li se trapně vysmát tazateli, stiskněte druhé tlačítko. Chcete-li napsat rozumný příspěvek, stiskněte páté tlačítko. Chcete-li si zanadávat na bonzáka Keilewa, stiskněte čtvrté tlačítko. Chcete-li jen otravovat, stiskněte první tlačítko.

Pokud neuspěje ani to, můžeme dát uživateli matematický příklad (třeba lehkou soustavu rovnic o šesti neznámých). Jakákoliv překážka mi připadá lepší než zamknutí.
DoubleThink
Profil *
Je to jednorázová akce. Kdy se bude opakovat? Za půl roku se udělá tlustá čára za dalším půlrokem?
Ano. Nevím. I taková varianta padá v úvahu.

Rozhodující datum pro tento krok je datum vzniku, nikoliv datum posledního příspěvku.
To je pravda. SQL dotaz počítající i stáří posledního příspěvku je už pro phpMyAdmin neschůdný.

Běžní členové nemají možnost svá vlákna odemknout (přestože jim to nápověda slibuje)
Po uzamčení moderátorem už neslibuje.

Je třeba si uvědomit, že toto není jen diskuse, ale pomalu už taky pěkná "knowledge base"
Souhlasím.

Zamykat jen v případě nutnosti a nasadit můj JS (či něco podobného).
Mohlo by to fungovat - pro jaký časový práh by se to podle tebe mělo aktivovat?

Místo vytažených starých vláken zde budeme mít nová podobná. Zajímavé dlouhodobé úvahy zůstanou navždy zapadlé.
Je to nouzová procedura, ne systemové řešení. Počet smysluplných oživení starých vláken je minimální. Naopak je nezanedbatelná skupina návštěvníků, kteří příjdou z googlu a do vyřešeného starého vlákna připojí nový problém/dotaz.
Toto je ale jenom jeden z důvodů. Druhý je výhledově plánovaná serializace starých vláken z databáze na disk.
mila
Profil
OT: Myslím, že by se moderátoři měli domluvit mezi sebou, než něco podobného udělají. Pokud si navzájem veřejně zpochybňují svá rozhodní, nebudí to u mě důvěru...
Railbot
Profil
mila
Ty si u nich peníze nepůjčuješ tak je to s tou dlverou snad jedno, ne?
Yuhů
Profil
Jenom připomenu, že Doublethink má v tomto kroku mou plnou podporu. Zamykání starších příspěvků jsme vymysleli nezávisle na sobě a jsem rád, že ho provedl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Po uzamčení moderátorem už neslibuje.
Myslel jsem to spíš tak, že by bylo hezké, kdyby si každý, komu se teď samo zavřelo vlákno, mohl odemknout sám. Bez žádání.
Mimochodem, pokud to ještě nikdo neopravil, tak si členové nemohou odemykat ani ta vlákna, která si zamknuli sami.

pro jaký časový práh by se to podle tebe mělo aktivovat?
Ve skriptu v ukázce mám 31 dní, tedy if(dni > 31) { … }.

Toto je ale jenom jeden z důvodů. Druhý je výhledově plánovaná serializace starých vláken z databáze na disk.
To je dobrý důvod. Stará vlákna, která si vyžádají znovuodemčení, tudíž zůstanou neserializovaná?
Smím vědět, v jakém časovém horizontu je ten výhled?


Reaguji na milu:
Připadá mi vhodné konzultovat případné systémové řešení s širším okruhem lidí. Víc hlav víc ví.
mila
Profil
Myslel jsem to jako dorou radu, jak si běžný návštěvník připadá, takže buď si z toho někdo něco vezme nebo ne.
Poslední můj příspěvek k tématu:)

Railbot
Nepůjčuji, ale chodím (spíše chodil) na diskuzi, kterou moderují. Těžko mohu brát rozhodnutí moderátorů vážně, když si je navzájem zpochybňují.

Chamurappi
Jenže tady byla témata uzamčena, dřív než proběhla diskuze, takže nešlo už o konzultaci, ale zpochybnění akce kolegy.
Chamurappi
Profil
Omlouvám se, že vytahuji toto staré vlákno, ale během posledních dní vzrostl počet vytažených starých vláken. Nešel by nasadit ten obranný klientský skript? Stačí lehký zásah do jedné šablony (snad).
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0