Autor Zpráva
Cup
Profil
Ahoj, odpoledne sem se ptal na ...

mozna ste tu stejny priklad resili ale nedari se mi ho najit ... mam to nějak takhle ... dvě tabulky rubriky, clanky, a když vypisuju seznam rubrik tak chci aby se mi sepsal pocet clanku v kazde rubrice ... pomuzete mi upravit ten dotaz aby to odpovidalo



$dotaz("select rubriky.id_rub_cl, rubriky.zobraz_rub, rubriky.nazev_rub, clanky.rubrika_id FROM rubriky, clanky WHERE "
. "clanky.rubrika_id = rubriky.id_rub_cl");

$vypis(mysql_query($dotaz,$spojeni));
while($row=mysql_fetch_array($vypis)

$row[id_rub];
$row[zobraz_rub];
$row[nazev_rub];
//a tet potrebuju zapsat pocet clanku ktere maji rubriku s timto id
$row[pocet_clanku];
endwhile;


Pan Kajman_ mi odpovedel toto
$dotaz="select rubriky.id_rub_cl, rubriky.zobraz_rub, rubriky.nazev_rub, count(clanky.rubrika_id) pocet_clanku FROM rubriky, clanky WHERE clanky.rubrika_id = rubriky.id_rub_cl group by rubriky.id_rub_cl";

zmenil sem ho takto
"SELECT redaktori.id_redak, redaktori.nick_redak, redaktori.email_redak, redaktori.admin_redak, redaktori.cinnost_redak, count(clanky.autor_cl) pocet_cl FROM clanky, redaktori WHERE clanky.autor_cl = redaktori.id_redak GROUP BY redaktori.id_redak"


Všechno funguje jak sem žádal .. pozil sem stejnou metodu i na zjistovani poctu clanku ktere uzivatel napise
a ja mam i uzivatele kteri jeste nenapsali nic ... a ten dotaz mi vrati pouze uzivatele kteri maji alespon jeden clanek ... jak na to?

dekuji za vsechny odpovedi
Alphard
Profil
SELECT redaktori.id_redak, redaktori.nick_redak, redaktori.email_redak, redaktori.admin_redak, redaktori.cinnost_redak, count(clanky.autor_cl) pocet_cl FROM redaktori left join clanky on clanky.autor_cl = redaktori.id_redak GROUP BY redaktori.id_redak

Mistr
zamykání témat se stává národním sportem?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0