Autor Zpráva
sh
Profil *
Kvůli menu používám v záhlaví :
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/2000/REC-xhtml1-20000126/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs" lang="cs">
<head>......</head>
<body>...atd.
v divech se mi v celé ploše změní kurzor šipka na textový. Pomůže mi někdo?
sh
Profil *
ještě na doplnění: když uvedu celou stránku pouze:
<html>
<head>...</head>
<body>....atd.
Tak je vše vpořádku a textový kurzor je pouze nad texty, ale samozřejmě mi nechodí rozbalovací menu.
Trejpa
Profil
sh
Nevěřím, odkaž. Zobrazení kurzoru na změně !DOCTYPE nemůže záviset. Uveď také prohlížeč. V obou případech moje IE a FF zobrazují nad textem v DIVu textový kurzor, mimo text šipku. Opera všude šipku. Nic jiného jsem nečekal.

samozřejmě mi nechodí rozbalovací menu
Samozřejmé to není. Pokud zobrazení menu závisí na režimu prohlížeče, tak je špatně navrženo. Prohlížečům je totiž úplně jedno, jaké jim pošleš !DOCTYPE. Některé si jen přepnou vykreslovací režim CSS vlastností. Odkaž.
Měsíček
Profil
Nepiš v XHTML, jinak by ti mohlo pomoci tohle http://www.jakpsatweb.cz/css/cursor.html kde si můžeš nastavit kurzor pro určitou oblast.
sh
Profil *
posílám odkaz : http://www.remen.cz/html/rozpis/rozpis2007_2.htm
Ještě jedna informace: v FF je vše OK, kurzor je špatně jenom u IE
Měsíček
Profil
A co chceš vždyť to je přesně tak jak to má být, jestliže to chceš, ale opravdu změnit přečti si můj odkaz. Moon
sh
Profil *
to - Měsíček
ale když vyhodim <doctype> a nahradím jenom uvozením <html> tak je všude mimo písmo šipka a písmový kurzor pouze nad textem. Změnu kurzoru samozřejmě znám, ale mimo text by měla být šipka standardní. Něco je tam blbě.
sh
Profil *
alespoň v mém prohlížeči je písmový kurzor v celém zarámovaném poli. Třeba je chyba v mém IE
Měsíček
Profil
Text - textová šipka
Odkaz - ručička (v tomto případě správně menu)
Ostatní - obyčejná šipka

Pokud nemáš DOCTYPE dokument se nemá pořádně čím řídit a tak si dělá co chce, přičemž DOCTYPE to usměrní.
sh
Profil *
v mém případě (IE7)
text - textová šipka - resp. svislá čárka
odkaz - ručička
hlavička (obrázek) - šipka
!!!ostatní - textová čárka jako u textu. !!!
pouze mimo rámeček - šipka
Měsíček
Profil
Ty malej ignorante, tak proč si to nezměníš?? :-)) řešení jsem ti již přece řekl. Moon
sh
Profil *
pro ilustraci tatáž verze s vyhozeným doctype a nahrazením pouze <html>
http://www.remen.cz/html/rozpis/rozpis2007_3.htm
Manq
Profil
Pokud nemáš DOCTYPE dokument se nemá pořádně čím řídit a tak si dělá co chce, přičemž DOCTYPE to usměrní.
Vedle.
sh
Profil *
nemusíš se hned rozčilovat. jde mě o to, jestli to je standardní změna kurzoru při použití doctype. Pakliže ano , tak to změním stylem, ale pakliže ne, tak je někde chyba. není problém to doplnit stylem ale nechci záplatovat možnou chybu.
Měsíček
Profil
Nevím jestli je to správně, ale mě se to tak zdá je mnoho příkladu, kdy DOCTYPE změní naprosté fungování dokumentu, například přestanou fungovat podtržítkové hacky, některé další věci v CSS, posunou se hodnoty a mnoho dalších věcí, tak to vnímám já, jestli je to jinak tak mi řekni jak :)
Měsíček
Profil
Já se nerozčiluji, vypadá to, že to má v sobě zamontován sám IE v tom případě by jsi to mohl nejspíše ovlivnit CSS (možná jen).
sh
Profil *
ok. takže řešení je nastylovat kurzor.
Měsíček
Profil
Z největší pravděpodobností ano. Moon
sh
Profil *
díky
Manq
Profil
Měsíček
Když neuvedeš <!doctype, tak máš všechny prohlížeče v quirku. Proto je něco -trochu jinak-.
Měsíček
Profil
není zač :)
Bubák
Profil
Ty malej ignorante, tak proč si to nezměníš??
Protože výchozí hodnota je "auto" a ta má přednastavené chování. sh chce vědět, proč se stránka v kurzor v IE nechová pozle očekávání.

Měsíček
Ořece nebudeme dávat každý kousek textu spanu, uznej, že tohle není řešení, ale prasárna:
.text {cursor: text;}

<div id="neco">
<span class="text">Měsíček je naše sluníčko. Slunce v duši.</span>
</div>
sh
Profil *
řešením je do externího css (stejně ho mám kvůli rozvržení plochy)
#obsah
{
cursor:default;
}

všude na ploše včetně textu a kromě odkazů je šipka (jak u IE tak FF).
Měsíček
Profil
Bubáku a proč by to měl dávat na určitý řádek stačí třeba na určitý obalovací div ne? Moon
Trejpa
Profil
sh
Problém je se stylem #hlavnipanel { min-height: 545px; }

IE7 totiž ve zpětně kompatibilním režimu min-height nezná. Naopak ve standardním režimu ji zná a aplikuje ji (to se stalo tobě). Problémem je, že přenastavuje některé další výchozí hodnoty (nutno znát blíže problematiku vykreslovacího jádra Trident), jako třeba právě kurzor - auto se chová jako default a nejde to změnit zpět na auto. Nejjednodušším řešením je přepnout IE do zpětně kompatibilního režimu (možnosti). Druhým řešením je nechat to tak, nikomu to nevadí. Třetí tu zaznělo, dej tomu kurzor jaký chceš, ale smiř se s tím, že se aplikuje na celý odstavec bez ohledu na výskyt textu pod kurzorem. Obalovat část textu <span>em jen kvůli vizuální prezentaci kurzoru mi přijde jako hovadina.

<mimo téma>
Dále máš špatně použitý nadpis <H5> - máš v něm celou stránku, patří spíše do odstavce / odstavců <p>. V http://www.remen.cz/css/struktura.css máš vlastnost curzor - píše se to cursor.
</mimo téma>

<mimo téma>
Měsíček
Nepiš v XHTML
Ještě před dvěma měsíci jsi nabádal zde hodnocené, aby celý web předělali do XHTML. Co najednou taková změna? Dám ti radu: když se zde někdo ptá na něco, co s rozdílem HTML a XHTML nesouvisí, tak v tomto duchu neodpovídej a zopakuj si poslední pravidlo. Volba jazyka je každého věc, když mu ta která verze vyhovuje více.
</mimo téma>
Měsíček
Profil
Jestliže si vzpomínám, tak jsem zde doporučil XHTML pouze jednou a to hned jak jsem přišel poprvé na tuto diskusi tuším, proč jsem od něho opustil, to proto, protože jsem poznal co je zač, (předtím jsem neměl tu čest).
sh
Profil *
to TREJPA :
děkuji moc za vyčerpávající odpověď. to je přesně to, co jsem hledal. SH
Trejpa
Profil
sh
Není zač.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0