« 1 2
Autor Zpráva
bukaj
Profil
suky
huh na neco sem narazil, myslis ze mi to postaci, pokud to vsechno pochopim ;) ????
Jestliže pochopením myslíš pochopení syntaxe tak ano. Ale začít myslet objektově tě to nenaučí.
suky
Profil
bukaj
Jestli objektovym myslenim nazyvas napr. ty televizi nebo jak je na linuxsoftu mobilni telefon, tak si myslim, ze predstavivost je jedna z mych nejlepsich stranek a tim usuzuju, ze bych to mel pochopit s tim...
BetaCam
Profil
suky

bukaj má o5 pravdu. Články na intervalu sou velice strohé ( v podstatě se jedná o překlad manuálu ) a naučí tě tak maximálně syntaxi. Říkal sem ti, že OOP je beh na dlouhou trať a právě ted sme u toho. Naučení syntaxe ti může trvat třeba 30 minut, ale objektově programovat ti bude trvat daleko déle. Podívejme se trochu do minulosti zhruba tak o 9 hodin zpátky to si napsal větu :

A kdyz potrebuju mit VSECHNY funkce vzajemne propletene?

Myslíš si, že když ted znáš syntaxi dokážeš navrhnout tu celou soustavu tříd lépe a pokud možno v duchu zásad, které OOP sebou přináší??

Já myslím, že ta syntaxe ti v tom návrhu vůbec nepomůže. Jistě znáš už ted dědičnost, rozhraní, abstraktní třídy, nějaké vzory atd... , ale umíš je správně používat v praxi??
suky
Profil
BetaCam
ale umíš je správně používat v praxi??
No vzdyt o to se prave budu pokouset ;)
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani/oop-ob jektove-orientovane-programovani-bez-predchozich-znalosti-pruvodce-pro -samouky/
Je to ono, pls BetaCam a bukaj poradte material, ktery bych mel prostudovat.
suky
Profil
Neni nekde konkretni kniha pro php? Nebo jsou vsechny psane obecne? Myslim knihu, ktera by popsala obecne oop a pak uvedla n aprikladech php.
BetaCam
Profil
suky
BetaCam a bukaj poradte material, ktery bych mel prostudovat.

No materiál zabývající se OOP. :) Můžeš začít třeba článkama na internetu např.: objekty.vse.cz/ dále pak nějaké knížky a tak to de furt dále až po třeba Semináře.

Neni nekde konkretni kniha pro php? Nebo jsou vsechny psane obecne? Myslim knihu, ktera by popsala obecne oop a pak uvedla n aprikladech php.

Myslim, že taková kniha neexistuje a nebo sem o ní nikdy neslyšel. Avšak můj názor je, že objekty by ses neměl učit na PHP, ale na jiných jazycích a je jedno jestli půjde o Javu, C# či nějaký jiný objektově zaměřený jazyk.
suky
Profil
BetaCam
Zalozil jsem nove tema aby jsem to mel z vic zdroju a nejen od tebe ;)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=67 038
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0