Autor Zpráva
Měsíček
Profil
Chtěl bych slyšet váš názor na tuhle podivnost na kterou jsem náhodou natrefil, určitě znáte CSS vlastnost "font-weight" a také určitě víte jak s ní zachází prohlížeč hodnotu "900" vykreslí stejně jako "bolder" podle Specifikace
jsou možné pouze tyhle hodnoty:

normal | bold | bolder | lighter | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700 | 800 | 900 | inherit

dříve jsem si myslel, že může být i "333" nebo "899", ale každý prohlížeč hodnotu jinou než 10x-90x vykreslí zase normálně to znamená, že i když hodnota 900 vykreslí text jako tučný hodnota 901 nebo 899 už ne, z toho mi vyplívá, že to není ani povoleno a ve specifikaci jsem o tom nenašel ani zmínku, také mi k tomu naznačuje to, že specifikace přímo odděluje svislou čárkou | kdyby to bylo jinak mohla by klidně napsat 100 - 900, .. z toho jsem tedy usoudil, že 901 nebo 899 je špatně, stejný názor na to má prohlížeč, teď, ale jsem se snažil tohle ověřit ve validátoru a ejhle dostal jsem zajímavé výsledky například:

Projde : b {font-weight: 101;} b {font-weight: 899;} b {font-weight: 999;}
Neprojde : b {font-weight: 1000;} b {font-weight: 99;}

z toho se dají usoudit jen dvě možnosti:

1.) Validátor CSS "jigsaw" má nový bug
2.) Nebo jsou povoleny i hodnoty jako například 899 i když na prohlížeč to nemá žádný vliv a odporuje to logice.

Co si o tom myslíte vy?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Oficiální CSS validátor se dopouští mnoha chyb, toto je jedna z nich. Už mám rozepsaný vlastní.
Měsíček
Profil
Oficiální CSS validátor se dopouští mnoha chyb, toto je jedna z nich.

Tak přece jen :) aspoň jednou jsem netrefil vedle.

Už mám rozepsaný vlastní.

Už se těším, kdy nastoupí?
Manq
Profil
Už se těším, kdy nastoupí?
Už další generace Měsíčků by v něm možná mohla zkoušet své stránky :o)).

Chamurappi
Takže už ses naučil validovat CSS? Někde jsi psal, že to neumíš.
Railbot
Profil
Už další generace Měsíčků by v něm možná mohla zkoušet své stránky :o)).
Takže příští měsíc po novém cyklu? ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Veřejný betatest bude možná v dubnu.

Reaguji na Manqa:
Ano, psal jsem, že CSS zatím validovat neumím. Když zná stylopisy oficiální jednorožec, nesmí ten můj zůstat pozadu :-)
Měsíček
Profil
Jen jsem se chtěl ještě zeptat smí být hodnota u vlastnosti "font-weight" dvojitá to znamená tohle:

font-weight: 300 bolder;

něco o tom je tady, že nejspíše ano:

The computed value of "font-weight" is either:

one of the legal number values, or
one of the legal number values combined with one or more of the relative values (bolder or lighter). This type of computed values is necessary to use when the font in question does not have all weight variations that are needed.


,ale jak říkám nechci z toho vyvozovat blbý názory .. jinak samozřejmě CSS validátor mi to neuznal.
Manq
Profil
Máš před "or" čárku. To znamená poměr vylučovací. Myslím tedy, že platná je pouze jedna hodnota. Mimochodem, jak myslíš, že by potom font-weight fungovala? Bylo by písmo tučné 300, nebo bolder? Obojí asi těžko, ne?
Měsíček
Profil
Mě právě zmátl tady tento úsek : "one of the legal number values combined with one or more of the relative values (bolder or lighter). ".
Měsíček
Profil
Tak a teď jsem zmaten kompletně :)))

V knize od Erica Meyera píše :

Vypočtená hodnota: Jedna z číslených hodnot (100 atd.) nebo jedna z číselných hodnot plus jedna z relativních hodnot (bolder nebo lighter).
Bubák
Profil
Tak a teď jsem zmaten kompletně
My víme ;-)
Buď se EM nepřesně vyjádřil, nebo pravděpodobněji chyba překladu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0