Autor Zpráva
jjv
Profil
Zdravím všechny, prosil bych o zhodnocení a konstruktivní kritiku. Jedná se pouze o design, texty ani php ještě nejsou dodělané.

www.valustik.com/portfolio/uvod
Dero
Profil
První dojem: působivé a nápadité. Druhý taky. Třetí odhalil nějaké chybky.

Výtky i chvála v náhodném pořadí:

* Přecházení na úvodku přes logo je řešeno nestandardně. Myslím, že s :hover efektem velké ovace u uživatelů webu nesklidíš, mate to. U webmasterů se možná nějakého toho poplácání dočkáš, ale i tak zvaž, jestli by nebylo lepší logo odlípnout od světlého pruhu, který na něj zprava navazuje, a takhle samo o sobě ho udělat prostě jen klikatelným. Jako jinde. Případný hover efekt bych omezil na minimum, pokud je vůbec vhodné o něm přemýšlet.

* To samé u menu. Ty šipečky už by tam mohly být a jen se rozsvěcet. Takové skákání si sympatie nezíská. Ale hlavně a především - menu musí vypadat jako menu. Teď nevypadá. Než jsem přes něj přejel myslí, netušil jsem, že jde o odkazy!

* Červený tentononc "Portfolio" v hlavičce mě nutí ke kliknutí na něj. A nebudu sám, věř mi. Neříkám, že bys ho měl ztvárnit jinak, prostě ho zklikatelni. Je to tzv. řešení nejmenšího odporu.

* Fonty v hlavičce jsou podivně vyhlazené.

* Obrázek v hlavičce, tj. podivuhodný strom a čáranice okolo, je super. Pozor ale na vertikální žravost tohoto layoutu. Uvědom si, co všechno se ti dostane pod přehyb v nižších rozlišeních.

* Odsazený link "Zobrazit reference" pod prvním odstavcem (a jemu podobné) by si žádal nějakou odrážku, třeba »

* Hover efekt u "Právě pracuji" je super.

* U formuláře používej <label>y!

* Pole formuláře by měla být výrazněji ohraničena. Na mém přesvíceném LCDčku je skoro nerozeznám. Na svém zkalibrovaném mám taky problémy.

* Submit button formuláře vypadá jako boxík s textem, ne tlačítko. Ztlačítkoidni ho.

* Co mám psát do textarea? Asi zprávu, ale proč si to musím domýšlet, když ostatní pole jsou popsaná? Nenuť mě přemýšlet, raději na mě koukej jako na tupou ovci a ten zdánlivě nadbytečný popisek tam přilípni.

* Odkaz "nahoru" by si taky zasloužil nějakou odrážku, co třeba &uarr;

* Odkazy v pravém sloupci, které se otvírají do nového okna, by měly být patřičně označené.

* Jedinkrát jsem se koukl do kódu, jestli pro sekci kontakt používáš tag <address>. Nepoužíváš, nic extra se neděje, kód je podružný, pokud v žádném případě neovlivňuje user experience. Ale i tak bys ho mohl využít, co říkáš? :o)

* Při vypnutých obrázcích se ztratí některé texty z hlavičky, patičky i menu. Nedopustit!

* S vypnutými styly je na stránce krapet (hodně) nepřehledno.

* Při zvětšení textu ti nějaké položky v pravém menu začnou ulítávat do nevímkam.

Netestoval jsem web v různých prohlížečích, používal jsem foxe 2.0 a psal výše uvedené spatra. To znamená, že ten výčet určitě není kompletní a zcela jistě jsem taky opomenul hned několik zásadních věcí. Věřím, že mě kolegové doplní.

Každopádně dobrý. Dám si na tebe pozor. :o)
Gekon
Profil
jjv
Rozhodně bych zvýraznil pole formuláře, vůbec ho nevidím:)

Jinak moc pěkná práce, baví mě hover u "Právě pracuji na".

EDIT: Příště si budu číst předcházející kritiku, nebudu pak vypadat jak idiot:)
Plaváček
Profil
jjv

Lehký návod jak stvořit správný formulář najdeš zde: http://www.plavacek.net/formulare/formular-jak-ma-byt.html . Dero ti web provětral pěkně, já osobně bych se ještě při hoveru vyhnul změnám pozice textu. To neustálé uskakování sem a tam je dost otravné. Jinak ovšem slušná práce.
Nox
Profil
Graficky to je hezké

1) Při příchodu jsem byl dost zmaten, protože sem hledal něco jako klasické menu, ale nic sem nenacházel
(trochu jako menu mi přišlo "webdesigner a tvůrce w...", ale samozřejmě nebylo)
2) Freelancer/Webdesigner je trochu málo kontrastní
3) Chybí hover a cursor:pointer na "Odeslat" formuláře
4) Moc mi nesedí hover u "web. prezent." a "logotyp..." a na to, jakou to plní funkci, je pod tím trochu
moc textu, zkrátil bych ho a písmo lehce ztmavil
5) Je hezké, že není vidět okraje formuláře, ale... input na jméno sem chvíli hledal vedle popisku
než pod popiskem (ale možná je to tím, že sem dementní, nevim)
6) Odkazy v pravém sloupci dole - hover je zajímavý, ale ne až tak praktický, text návštěvníkovi uskočí a musí vždycky
pohnout s očima
7) "nahoru" bych dal s velkým písmenem
8) Možná ještě nějak graficky dotvořit patičku...
jjv
Profil
Diky za analýzu ;-) Něco vychytám, hlavně ty formuláře a zvýrazním menu. Pak asi ty odkazy ve sloupci nebudou uskakovat.
mantisa
Profil
Ahoj,

já tedy budu více kritický... Podotýkám, že jsem nečetl celou Derovu kritiku.

Hover v logu - trochu jsem se lekl, stejně jako při úskocích písma.

Obrázkové logo je dle mého zbytečné, písmena by to taky zvládla. A proč, protože se dají kopírovat do schránky (možná ale jen moje "úchylka").

Freelance webdesigner - nečitelné ajajajaj. Mě, jako bojovníku za přístupnost, se to dotklo. :-)

Hledal jsem na stránce menu, prostě ze zvyku. Pak jsem si ho spletl s nápisem WEBDESIGNER A TVŮRCE WBOVÝCH APLIKACÍ. A zase jsem to musel psát ručnš. Lépe řešit textem.

Obsah docela hezký, akorát mi vadí zarovnání textu v pravém sloupci doprava.

Formulář - na to jistě ještě zaprauješ.

Patička odfláknutá a moc vysoká.

Trochu nápaditosti tomu však upřít nelze.
Zdeněk Košťál
Profil
Mně se web velmi líbí, jde vidět, že ses s tím vyhrál, ale... :-)

1)<strong>WEBOVÉ PREZENTACE</strong> - raději bych napsal "Webové prezentace" a v CSS nastavil text-transform

2) Sjednotil bych jazyk na webu :-)
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en" >
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta http-equiv="Content-Language" content="cs" />

3)<div id='ram'><!-- ram - v nem je zabalen cely web//-->
<a name='top'></a>
Raději bych tu kotvu oddělal a odkazoval bych se přímo na rám, co myslíš?

4) Reference bych asi obalil divem, který bych nějak pojmenoval a pak nastyloval odkazy v něm tak, aby se zobrazovaly jako reference. To proto abys u každé nemusel uvádět class='reference_logo'

5) <p class='text-right'> - Jednou se rozhodneš, že by bylo lepší, kdyby to bylo vlevo. Hodnotu v CSS změníš jednoduše za pár sekund, ale co tohle? Snaž se více pojmenovávat "sémanticky" a brát ohled na možné budoucí změny. Někdy je samozřejmě účelné pojmenovat to i v kódu takto, ale musíš k tomu mít dobrý důvod.

6) Trochu bych zapracoval na vzhledu webu při vypnutých stylech, nějaké hr by nezaškodily.

7) Při vypnutých obrázcích bych zapracoval na těch ztracených textech, jak psal Dero, ale v hlavičce se mi líbí ten hover i když jsou obrázky vyplé - na to se hodně zapomíná, máš plusové body :-).

Celkově je však prezentace zdařilá, jen bys měl doladit některé detaily ( to co psali kolegové - úskoky textu mě štvaly, menu jsem nenašel a když jsem chtěl na něco kliknout (Portfolio) tak to nešlo).
Jirka_koffee
Profil
Hezke, jen pripomenu to co jiz napsali ostatni:
- urcite se mrkni na web s vypnutymi styly
- ten cerveny obdelnik portfolio udelej urcite klikaci!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0