Autor Zpráva
Motyi
Profil *
Mám stránku www.jiri-trvaj.707.cz a prostě mi nejde diakritika.Zkoušel sem snad všechno a nic nepomohlo.Prosím poraďte
Taps
Profil
Motyi
ty soubory musí být v patřičné kodování i uloženy zkus použít pspad na překodování
nightfish
Profil
server posílá informaci o kódování v hlavičce a říká, že stránka je v UTF-8
kódování určené v meta tagu je iso-8859-2
a text stránky je v iso-8859-2

takže jsou v zásadě 2 možnosti:
1) přemluvit správce, aby opravil konfiguraci serveru a nevnucoval v HTTP hlavičce kódování UTF-8
2) překódovat stránky do UTF-8
Motyi
Profil *
nightfish:jak překodovat?stačí dát do hlavičky <meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=UTF-8"> ?Já to tam dal a stejně to nejde
Str4wberry
Profil
Odpovídám Motyi:
Musíš nastavit kódování dokumentu. V PSPadu je to v nabídce Formát. Řeší se to tu pořád.
Motyi
Profil *
Str4wberry:Strašně moc dík!!
Lama888
Profil *
Chápu to správně tak, že:

nastavení formátu v PSPadu - v tomto případě UTF-8 určuje kódování samotného souboru (.txt, .html, .css...)
nastavení UTF-8 v hlavičce meta tagem určuje kódování samotné stránky v prohlížeči

Mám problém. Soubory uložené v PSPadu ve formátu UTF-8 otevřu v Topstyle a tu je čeština rozsypaný čaj. Nikde v Topstylu nemůžu najít přepnutí zobrazení do formátu UTF-8. Pls, help.

Ještě jedna věc. Topstyle mám nainstalovaný zatím jako trial ve verzi pro. Když ho chci zavolat přímo z PSPadu, tak se PSPad ptá na download lite verze. Je to v PSPadu nastaveno tak, že umí najít a spolupracovat jen s tou Lite verzí Topstylu nebo musím někde něco nastavit.

Sory, za lamovské dotazy. Jsem úplný začátečník. Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0