Autor Zpráva
Petra
Profil
Někdy během včerejška Google přestal mít rád můj web. Na pravděpodobně všechna spojení je teď můj web téměř nevyhledatelný. I na spojení, na které byly stránky dlouhodobě první jsou teď třeba v 7. desítce. Za dnešek mi tak z Googlu přišli pouze 4 návštěvy, z toho 2 na v podstatě unikátní spojení.

Na chvíli jsem doufala, že to třeba bude jen nějaký ten dance, ale datacentra se chovají stejně, jiné weby, jejichž pozice mám možnost sledovat také žádnou změnu nezaznamenaly. Na webu se v poslední době nic zásadního neměnilo, pouze přibylo pár stránek. Žádný zpětný odkaz, jehož zmizení by mohlo mít takový vliv na všechny stránky nemám, jinak funkčnost zpětných odkazů taky sleduju a taky žádné významné změny. Stránky jsou zaindexované ve stejném množství, jako jindy.

Prostě vypadá to jako penalizace, ale fakt nemám zdání za co. Já vím, asi bych měla den dva počkat a pak se teprv hroutit, ale jsem z toho docela vyděšená už teď. Google je pro mne skoro půl všeho. Takže bych ráda poprosila všechny přítomné SEOlogy, Googlology i ostatní hadače, jestli by mi pomohli tuhle záhadu nebo snad jen přehlédnutou banalitu vyřešit. Jde o doménu webtvorba.cz.
Kajman
Profil *
Neměl hostující server výpadek? Jeden projekt mi se mi před par měsící taky propadl v googlu a tak měsíc trvalo, než se vzpamatoval a vrátil se. Nejsem si jistý, čím to tenkrát bylo, ale nejspíš, že pár hodin nejel.
Petra
Profil
Kdyby byl výpadek, tak by Google stránky nezaindexoval/vyřadil, ne? Ale stránky tam jsou, jen trochu dál než dřív. Navíc propadly se vážně všechny, tj. i ty, na které Google nechodí tak často (tj. při případném výpadku by na nich asi nebyl) i ty ostatní, zaindexované předevčírem.
Fred
Profil
Jen střílím naslepo, když tak sorry.Neprováděla jsi nějaké změny mod_rewrite apod., když si dám vyhledat site:... tak mi jako čvrtá vyjíždí zaindexovaná 404 o xhtml, a je i v archivu.
Petra
Profil
Fred: Jak říkám, závažné změny žádné. Tohle vzniklo změnou URL, ale to už je hodně dávno. Vypadá to, že mi na tu stránku ještě vede nějaký zapomenutý odkaz :-) Takových hloupých chybek tam pár mám, vím o nich, z lenosti je neřeším, ale není to nic, co by vzniklo v posldních týdnech, natož dnech.
Yuhů
Profil
Petro, jsi v sandboxu.

Zkus si tato url:

http://216.239.37.104
http://216.239.39.104
http://64.233.161.104 -- tahle nevím, kde fyzicky je

počkej měsíc, spraví se to. Já jsem z toho byl taky na prášky, ale aspoň jsem zjistil, že sandbox není pověra. Vyplatí se zatím sbírat zpětné odkazy a pečlivě si zaznamenávat posuny na datacentrech, abys s tím pak měla zkušenost.
Ivorius
Profil
Mám stejný problém jako Petra. Býval jsem na 5 místě a teď najednou jsem se propadl. Když zadám vyhledávat z těch Yuhůových odkazů, tak tam jsem, ale pokud dám www.google.com, tak tam nejsem.
Petra
Profil
Yuhů: Dík, tak tohle jsem snad ani vědět nechtěla :-) toho jsem se bála. Vlastně právě nebála, sandbox jsem vytěsnila. Ani mě vlastně nenapadlo, že by se mě to taky mohlo týkat, web běží 11 měsíců, nikam se rychle nevyhoupnul, a ze slov, co za něco stojí je optimalizovaný tak akorát na tvorba www a to je kupodivu taky jediné pro mne významnější klíčové slovo, na které se ještě udržel v první desítce.

Na těch tvých Googlech jsem tam, kde mám být no. Zkoušela jsem na to ty "vypínače sandboxu" Radima Smičky, to teda nějak nezabralo.

Ivorius: Prosímtě o jakou jde u tebe doménu a kdy ses propadl?
Acci
Profil
Taky mám stránky asi v sanboxu, ale myslel jsem si, že už mám hodně staré stránky na sandbox.
Kajman
Profil *
Aha o sandboxu slyším prvně. Tak, když se zpětně koukám, ten můj dříve zmiňovaný propad byl asi také ono. Pár dnů po vytvoření (srpen 2004) to hnedle skočilo na slovo "steadynet" na druhé nebo třetí místo. Tuším někdy v únoru se to najednou dostalo až na úplný konec výsledků a tak měsíc trvalo, než se to vrátilo zpátky.

Petro, tak si holt vem na měsíc dovču, když nebudou zakázky ;-)
mat
Profil
jen malý dotaz - proč spadnou do sandboxu stránky, které běží již dlouhou dobu? Chápu-li sandbox dobře, jde o to, že nové stránky "bez referencí" vyhodí google nejprve hodně vysoko, aby se po krátkém čase hodil zase hodně dolů, aby si svoji pozici vybudovaly sami - ale Petřin web musí google znát velmi dlouho...
Petra
Profil
Já mám dokonce takový dojem, že to už v sandboxu jednou bylo, hned na začátku, akorát že tenkrát jsem ještě nevěděla, že nějaký sandbox je. Ale bylo to přesně chování, které by sandboxu odpovídalo. Tohle si mi zdá fakt divný.

Kajman: na dovolenou asi nedojde, není to komerční :-) Ale bude to zajímavé, až se dovolené nebudou řídit vlastními preferencemi, ale sandboxem :-)
Martin Kuželka
Profil
Příčina bude asi v updatu Bourbon, viz. http://seo.nawebu.cz/200505/0169.html .
AjaH
Profil
Mam stejny problem... Muzu se zeptat, co to ten sandbox je?
SuE
Profil
tak mně se teď propadl taky web, relativně nový - http://hellgate.suewebik.net
ale až teď, minulý týden ještě normálně v googlu byl .. fnjuk :-(
Divné je, že se najdou odkazy na forum

Ještě jsem trochu slídila .. zajímavé je, že na "hellgate london" se nenajde vůbec ale třeba na "hellgate london novinky" ano. Tak tomu už nerozumím vůbec, to je optimalizace postavená na hlavu :-((
Yuhů
Profil
Na sandboxu je blbé to, že si ho většina lidí plete s odezněním everfluxu.

Zpočátku, když se Google o nějakých stránkách dozví, tak je dá rychle nahoru. Tomu se říká everflux. Potom je po pár dnech shodí dolu, to je normální a děje se to všem stránkám.

Sandbox je výrazný propad v pořadí, zaznamenatelný pro celou doménu, který se objevuje později než odeznění everfluxu. Nespadnou do něj všechny stránky, ale pouze některé.

Takže spousta lidí, kteří tvrdí, že jsou v sandboxu, v něm nejsou. Na druhou stranu odborníci, kteří tvrdí, že sandbox neexistuje (protože si myslí, že to je jenom normální odeznění everfluxu), jsou taky mimo.
SuE
Profil
Yuhů: díky.
Menci
Profil *
Taky jsem teď zmizel z Google. Na stránkách, co doporučil Yuhů , jsem zjistil, že:
"G o o g l e cache z adresy http://www.bm-atelier.com/, jak byla získána dne 14 říjen 2005" 


- je tam úplný, totální nic - vůbec žádný text - jen barva background. Tak se nedivím, že podle toho cache su ztracené. Je ze 14.10.05 a stránky jsou a byly (kromě týdenního výpadku Hyperlinku v srpnu) určitě funkční, jinde (např. na Seznamu bez problému).
Takže su teď v sandboxu? A proč? Pagerank mám 3.
A co se s tím teď dá vlastně dělat?
error414-
Profil *
Yuhů
Nejak jsem nepostrehl jak stech IP zjistis ze si v sanboxu?
Menci
Profil *
Na to se přece ptám.
Zjistil jsem, že v Google cache ze 14.10.05 je moje stránka úplně prázdná, bez textu - jen barva pozadí. Z toho soudím, že to je důvod, proč na klíčové slovo nikde nejsu - když v cache žádný text není.
Soudím blbě?
Menci
Profil *
A ptal jsem se na těch uvedených IP
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0