Autor Zpráva
Millos
Profil
prosim o ohodnotenie mojho webu http://djstar.host.sk/mb/ samozrejme rad prijmem kritiku.
nieje este dokonceny
kletely
Profil
Millos

1) v menu chýba hover
2) v Opere ti nesedia tie okruhle rohy
3) nerob to cez tabulky na to je layout
4) obsah nemá dobrý farebný kontrast
5) nie je validna
Millos
Profil
nesedia tie rohy? ja to vidim OK

a kde tajdem popis takeho layoutu?
kletely
Profil
Millos
na http://www.jakpsatweb.cz/css/table-layout.html
shaggy
Profil
Skús si to otvoriť v niečom inom ako IE a zistíš, že ti ten vrch trošku nesedí, rozhodené to máš.
A nepáči sa mi to.
Nox
Profil
Mno...kód dost bída: center, table, inline styly, křížení tagů (konec dokumentu)
Graficky taky: výběr barev (vybledlá modrá+růžová?), malý kontrast, grafika celkově

Horní menu je jen na okrasu nebo to spadá pod "nedokončené"...co je vlastně "dokončené" a co ne?
Pokud už se hodnotí nekompletní stránka tak toto je poměrně zásadní informace
Shadowwolf
Profil
Tak teď nevím jestli zrovna vše předěláváš od začátku nebo blbě vidím nebo to nemá vůbec žádnou grafiku ...
tozi
Profil
Millos
Len tak na okraj,grafika je datovo zbytočne veľká.

Kuk tu na koľko sa dá zmenšiť bez námahy.S pôvodných 1,9 kB na 268 bytov.

[img]http://furions.sk/vivarista/tozi/hornyokraj.gif [/img]
Millos
Profil
tozi
Uz som to datovo trochu zmensil

Shadowwolf
to asi bude tym ze host.sk je zatracene pomaly.... ale tam to neplanujem nechat....

Nox
Uz som ho urobil validnym. A ku kontrastu, preco sa mam drzat nejakej sablony,.... Je to citatelne alebo nie?
Railbot
Profil
A ku kontrastu, preco sa mam drzat nejakej sablony,.... Je to citatelne alebo nie?
Protože to není šablona, ale základ použitelnosti.
Měsíček
Profil
No tak:

1.) Plno zbytečných meta tagů, které jen zbytečně zabírají místo.
2.) Naprosto nechápu proč dáváš do meta tagu atribu lang="en" když v tomto meta tagu máš české slova.
3.) Proč si nedáš styly do externího souboru a strašíš s nimi? (nebo to neumíš? Koukej na stránky profesionálů :)))))) *
4.) a:link {color: } tohle je co?
5.) <body bgcolor="white" text="black"> to je taky co? Pomocí CSS by to nešlo?
6.) <h1 style="position: relative; top: -20px; left: 30px">PROFIL</h1> taky proč to nedáš rovnou do CSS?
7.) Proč používáš tag <center> a tabulkový layout?

z kódu je toho ještě mnoho, ale nechce se mi to vše vyjmenovávat => amatérská práce.

Grafika

1.) Postrádám klikací hlavičku.
2.) V menu žádnej hover.
3.) Barev jak u duhy, ale výsledek není valný.
4.) Celé to vypadá divně, amatérsky.

<mimo>
Tato věta "roku 2000 som začal využívať CSS (kaskádové štýly)" mne opravdu rozesmála :)
</mimo>

No myslím, že by jsi se měl řídit radou, kterou jsi dal Skratchovi, jaká to je jistě sám víš.
vertigo4
Profil
Millos

1) title nedávej před nastavením kodování
2) tabulkový layout
3) menu patří do menu nebo ul
4) celkově jsem nějak nepochopil proč je logo a menu děláno obrázky, když to jde se stejným efektem udělat pomocí css
Shadowwolf
Profil


srry, tohle je přesně to co vidím:-(((
shaggy
Profil
Poznám k stránke - až po prečítaní toho, čo napísal Měsíček o tom CSS som si uvedomil, že ty si webidzajnér.
Ja som celú dobu bol v tom, že to je stránka o nejakom ľahkom zárobku (v poslednej dobe ich vzniklo množstvo), ja osobne by som si tu nedal robiť stránku, pretože:
a) profesionál sa iba pousmeje,
b) potencionálny zákazník-amatér si bude myslieť, že je na zlej stránke a nájde si niekoho iného.

Ešte môj offtopic:
Měsíček
mňa zase rozosmiala veta sa venujem programovaniu .HTML stránok - človek čo od roku 1998 robí stránky a za 10 rokov nebol schopný naučiť sa, že sa NEPROGRAMUJÚ. A bohužiaľ ani nevyzerajú na tvorbu človeka s 10 ročnou praxou (no offence, súdim podla seba)

A páči sa mi, ako sa každý venuje SEOptimalizácii, aj keď o tom väčšina h... vie.
Měsíček
Profil
Na to jak zajímavě radil Skratchi, tak mne jeho stránka docela zarazila .. no, ale co už.
Millos
Profil
Shaggy

Samozrejme ze nie vsetko je take krasne aj realne ale to nemusi kazdy vediet, a az take zle to hadam nieje ako hovoris XI
to co o SEO viem to viem, nikde nepisem ze som expert ale mam precitane mnozstvo materialov.

Měsíček

1. neuskodi ked je detajlne popisany HTML
2. to en to bol len omyl
3. pri niektorych vyhladavacoch je este pre ne podozrive ak html vola iny subor a mozu to penalizovat
4. posledny BOD ti neberiem - som inak velmi lenivy
Millos
Profil
Shadowwolf

to vidis naozaj NIC, musis mat dost pomale spojenie, a ako som hovoril HOST je straaaaaaasne pomaly, tam to neostane
shaggy
Profil
Millos
3. pri niektorych vyhladavacoch je este pre ne podozrive ak html vola iny subor a mozu to penalizovat
prosím, ty už nikdy nič nehovor o SEO!!! (tie tri výkričníky sú na mieste)
Ty nemáš ani len tušenie, čo vyhľadávače berú do úvahy a kvôli čomu penalizujú stránky, toto je tá najväčšia p.... akú som kedy počul. Naozaj "programuješ" HTML 10 rokov? Nie je to 10 dní... alebo hodín?

Ako môže človek, ktorého základné chápanie stránok (ty ani len netušíš, na čo je také externé CSS dobré), poskytovať webdizajn za peniaze (aspoň to z tej stránky vyplýva).
Poradím ti - začni ako väčšina z nás začínala - urob si osobnú stránku NA KTOREJ NEBUDEŠ PONÚKAŤ NIEČO ČO NEOVLÁDAŠ a uč sa. Za pár rokov sa ti to možno podarí.
Millos
Profil
shaggy

dakujem za rady, predpokladam ze ty si SEO expert
Shadowwolf
Profil
Millos: pomalým připojením to nebude:-)))
shaggy
Profil
Millos
momentálne píšem záverečnú prácu o SEO, takže odpoveď na tvoju otázku - nie, nepovažujem sa za SEO experta, ale netrepem blbosti ;-)
Měsíček
Profil
momentálne píšem záverečnú prácu o SEO

Nechceš ji potom zveřejnit? :)
shaggy
Profil
Zverejním, ale nečakaj žiadne zázraky - bude to zhrnutá teória (čiže nič nové) a analýza pár stránok z môjho odboru (knižničná a informačná veda).
A pravdepodobne to zverejním tu - forum.seochat.sk - keďže sa opýtali prví :D
Měsíček
Profil
Dobrá už se těším :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0