Autor Zpráva
L4L4
Profil
Dobrý den,

prosím Vás o názor na tento web, ty vlaječky v hlavičce tam nebudou, odkazy zatím nefungují, jde mi hlavně o zhodnocení grafického návrhu a konstrukce stánky.

http://www.pavel-kopinec.wz.cz
Předem děkuji za jakýkoli názor.
panther
Profil
- <div align="center"><font color="white"> - tohle patří do externího CSS souboru
- ty vlaječky v hlavičce tam nebudou - tak nevím, proč je tam máš.. :o)
- celkově se dá těžko hodnotit, když tam nemáš ani funkční menu (jeden obrázek s hlavičkou dohromady). Jen doufám, že ten header takhle nezůstane, pamatuj na vypnuté obrázky ;o)
- vzhledově jednoduché, ale ne úplně marné :o)
Miloš
Profil
Grafické složce nic nevytýkám, působí uměřeně.
Při nefunkčním menu zatím ani není moc co hodnotit. Přesto:

„Přidat do oblíbených“? Myslím, že je to zbytečné. Například ač mám zazáložkováno desítky stránek (možná už přes sto), nikdy jsem nezáložkoval pomocí takovéhoto odkazu. Namísto toho bych udělal tiskový styl a dal tam odkaz na tiskovou verzi stránek / její vytištění (tj. černobíle, bez menu a ozdobné grafiky, patkovým písmem a podobně).

Text v patičce je nalepený na její horní okraj. Přidej padding-top, alespoň 2px.

Na to, že má hlavička (gif) přes 73 kB, se stránka drží co do datové velikosti v mezích únosnosti (90 kB). Přesto bych zauvažoval o datovém zmenšení onoho obrázku.
vertigo4
Profil
L4L4
grafika by měla dobře našlápnuto, kdyby se po tom bagru v ní pokračovalo, ale já tam vidím pochybnou barvu v těle, menu se mi nelíb, že je menší než šířka tělo
celkově mi to příjde jako web stvořený před 10 lety

1) jak už psal panther, tak bez vypnutých obrázků nevím kde jsem
2) jinak je dobře, že stránka vypadá stejně v různých prohlížečích (zkoušel jsem IE6 a Operu)
L4L4
Profil
panther
Ani mě nenapadlo vytvářet web s ohledem na to, že by si někdo mohl vypnout obrázky (popřípadě styly), při dnešních rychlostech internetu to snad ani nikdo nedělá - z normálních lidí, horší je to už u zrakově postižených...je obrázky (grafický vzhled) asi opravdu nezajímají..

Takže je lepší když používám obrázky pouze jako podklady a různé nápisy a nadpisy tam vlákám jako normální text (formátovaný pomocí CSS) ?

Miloš
„Přidat do oblíbených“ byl první odkaz, který mě napadl, vím, že to není moc dobré a v dnešní době se to vidí málokde. Děkuji ti za tu radu s tím tiskem, určitě to nějak zrealizuji. S tím textem v patičce - abych řekl pravdu ani sem nevěděl jak ho posunout dolů, s tvorbou www stránek teprve začínám, tak se rád přiučím všemu možnému.

Oni existují nějaká psaná/nepsaná pravidla o velikosti stránek? Existuje nějaká daná hranice, která se nedoporučuje přesahovat?

vertigo4
"grafika by měla dobře našlápnuto, kdyby se po tom bagru v ní pokračovalo" - můžeš mi to více vysvětlit, grafika není zrovna moje silná stránka a kteroukoliv radu na vylepšení ocením, existují nějaké standardy podle kterých v dnešní době tvořit web (grafický vzhled) ? Na co si případně dávat pozor?

to ALL:
Ještě jednou děkuji za nározy.
Railbot
Profil
L4L4
to snad ani nikdo nedělá - z normálních lidí
Mobilní telefony nepoužívají normální lidé?
Miloš
Profil
L4L4
Oni existují nějaká psaná/nepsaná pravidla o velikosti stránek? Existuje nějaká daná hranice, která se nedoporučuje přesahovat?
Jistě že neexistuje předem dané (povinné) pravidlo, ale je vhodné myslet (kupodivu i dnes) na lidi s pomalým připojením. Zatímco dial-up přístupů je asi méně a méně, pořád jsou tu lidi, kteří jsou odkázáni třeba na GPRS. K tomuto tématu viz:
http://www.jakpsatweb.cz/obrazky-priprava.html#data
http://weblog.jakpsatweb.cz/d/1196884020-kdyz-je-slabe-pripojeni.html
Měsíček
Profil
Ani mě nenapadlo vytvářet web s ohledem na to, že by si někdo mohl vypnout obrázky (popřípadě styly), při dnešních rychlostech internetu to snad ani nikdo nedělá - z normálních lidí, horší je to už u zrakově postižených...je obrázky (grafický vzhled) asi opravdu nezajímají..

Já zrakově postižený nejsem a používám to docela často, ... jinak je tady spousta lidí, kteří chodí na stránky převážně z mobilu .. na ty taky kašleš?

Oni existují nějaká psaná/nepsaná pravidla o velikosti stránek? Existuje nějaká daná hranice, která se nedoporučuje přesahovat?

Žádné psané pravidlo není, ale je dobré, když se dělají stránky tak, aby se na to mohlo koukat při převážné většině rozlišení.

„Přidat do oblíbených“ byl první odkaz, který mě napadl, vím, že to není moc dobré a v dnešní době se to vidí málokde.

Ty si opravdu myslíš, že si někdo přidá tvůj web k oblíbeným?
Minnoc
Profil
Zvolené barvy, nejsou příliš sladěné. Odkazy v menu bych dal bez stínů, v tomto případě jsou stíny rušící. Patka a obsah jsou dost "odfláklé". Pokud tam bude ta reklama od wz.cz, resp. nebude-li se měnit doména, tak bych ji nějak vkusně zařadil do designu. Pozadí celého webu bych nedělal jen jednou barvou. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0