« 1 2 »
Autor Zpráva
mantisa
Profil
Dobrý večer,

mám tu upravenou verzi stránek. Bugy tam asi ještě nějaké budou, ale nyní se již domnívám, že to kopie není, natož sprostá.

Vymyslel jsem si to, jak chci já. Pak jsem koukl ale na menu webu Nuvia a mohlo by se zdát, že mi bylo inspirací, ale nebylo! Nějakým textem jsem se inspiroval, ale myslím, že to příliš násilné není, stránka podpory je také inspirovaná, ale takhle to chci a jinak ne.

Jinak to je zcela moje osobní pojetí maximálně minimalistické a mírně infantilní stránky.

Jak se Vám líbí? a šablony?

Děkuji.

http://www.mantisatemplates.com/


EDIT: Nezlobte se, ale na otázky typu, kde jsem vzal na domény, na oblečení, na hodinky na plavky apod. neodpovídám. Děkuji za pochopení.
Nadan
Profil
Hele, neprotiřečíš sse v podmínkách? Máš tam napsané:
Šablony jsou poskytovány zdarma pro nekomerční i komerční použití.
A pak :
Šablony můžete dále šířit, avšak pouze v nezměněné formě.
Šablony musí být poskytovány opět zdarma!

V tom případě bych škrtnul komerční použití, nebo ne?
Lexter
Profil
Po opuštění stránky ani nevzdechnu po tom, že jsem tam někdy byl.

Nezlobte se, ale na otázky typu, kde jsem vzal na domény, na oblečení, na hodinky na plavky apod. neodpovídám. Děkuji za pochopení.
To je mi naprosto šumák.

Minulou verzi jsem si zrovna dvakrát pozorně neprohlížel, ale to snad nebrání v tom, když se zeptám: Kde je rozdíl?
Maaarty
Profil *
Je to lepší, beru zpět že jsem o tobě v předchozím threadu řekl že jsi odpad.
mantisa
Profil
Nadan

Máš asi pravdu, ale jak lépe napsat, že tu šablonu mohou použít a pak s ní podnikat, ne však jejích prodejem...


Lexter

Kde je rozdíl?
Moje vize stránek byla: minimalistický a hodně jednoduchý design, aby vynikly šablony, velký infantilní (aby si lidi zapamatovali název Mantis-a templates) psaný název + popisek co to vlastně je jedoduché menu a minimum grafiky, takže rozdíl možná žádný, ale jako kopii to nyní neberu jako minule


Maaarty
V poho... jen mě naštvalo to slovo odpad, odpadem si představuju jiného člověka, ne někoho, kdo se napodobí něčí web (kór, když jsem si to uvědomil, ale to jsi nemohl vědět - že si to uvědomím)
Ale chtěl jsem to předělat, i když lekteří říkali, že to kopie rozhodně není a Nuvio svůj design předělalo
vertigo4
Profil
mantisa
ale jak lépe napsat, že tu šablonu mohou použít a pak s ní podnikat, ne však jejích prodejem...
asi to moc nepomůže, ale změnil bych slovo použití za využití --> Šablony jsou poskytovány zdarma pro nekomerční i komerční využití.
DoubleThink
Profil *
Jinak to je zcela moje osobní pojetí maximálně minimalistické a mírně infantilní stránky.
Minimalismus neškodí, otázka je, jestli ale takové šablony pak má někdo potřebu stahovat. Infantilního na třech gradientech neshledávám nic. Nějaký pronikavý nápad veskrze žádný.

Celkovou dobu práce odhaduju tak 10minut včetně uploadu na server.
Railbot
Profil
Celkovou dobu práce odhaduju tak 10minut včetně uploadu na server.
DoubleThinku, předveď se. Za 10 minut udělej něco takového. Těch několik minutek snad máš. Pak nám to přijď ukázat, brepto.
mantisa
Profil
DoubleThink

Ahoj, nejspíš mícháš dvě věci dohromady. Velmi jednoduchou, až skoro žádnou, jsem chtěl stránku, na které šablony budou. Samotné šablony shledávám jako poměrně propracované.

S těmi 10 minutami to beru jako "machrácký kecy".
DoubleThink
Profil *
Ahoj, nejspíš mícháš dvě věci dohromady.
Ne, hodnotím samotné šablony. Například tuto.

DoubleThinku, předveď se. Za 10 minut udělej něco takového. Těch několik minutek snad máš. Pak nám to přijď ukázat, brepto.
So be it. Tohle považuju za ekvivalent:



Fireworks CS3, strojní čas 13 minut i s jedním memory leakem.
Kdo by chtěl zdroják, může si posloužit.
mantisa
Profil
DoubleThink

A kde je kód?
DoubleThink
Profil *
A kde je kód?
A ty ho tam snad máš? Bavíme se jen o grafice, ne o kodeřině.
mantisa
Profil
DoubleThink

No mám ho na disku, ale to je vedlejší a co těch hafo dalších nakódovanejch šablon? Nějak nechápu, co se snažíš dokázat...
DoubleThink
Profil *
Nějak nechápu, co se snažíš dokázat...
Snažím se dokázat že šablony na mantisatemplates.com odpovídají 10 minutám práce zkušenějšího grafika.
Railbot
Profil
DoubleThink
Kopeš na špatnym hřišti, design takových šablon je přesně takový, jaký má být. Jednoduchý a dělaný s tím, že si ho každý může dotvořit dle vlastních představ. Je to standard. A mimochodem ten tvůj výtvor je znatelně horší než šablony na mantisatemplates.com. To ti řekne každý zkušenější grafik :)
DoubleThink
Profil *
Je to standard
Jak kde. Kdybych já odevzdal design z množiny mantisatemplates.com, nebo tento svůj (říkal jsem že je ekvivalentní), tak by mě odběratel poslal k čertu.

Ale zůstaň u svých názorů. Já zase zůstanu u svých.
mantisa
Profil
DoubleThink

Já tě pořád nechápu...
Ty šablony jsou zdarma. Nikomu je nevnucuji, komu se líbí a hodí, ten si je stáhne. Nevím, proč musíš pořád útočit a hledat hnidy. Já bych tyto šablony klientovi také nenabízel, ale k účelu, ke kterému jsou vytvořeny stačí bohatě, myslím...
Railbot
Profil
DoubleThink
Já nechápu jednu věc. Vysvětli mi, proč porovnáváš šablony pro široké použití (tedy i pro lamy běžné uživatele) a nějaké tvé, pro konkrétního odběratele a nejspíš pro konkrétní účel. Tohle nejsou eStranky ani nic podobného.
DoubleThink
Profil *
Já nic neporovnávám. Je to můj názor na grafickou náročnost nabízených šablon. Netvrdím, že jsou k ničemu, tvrdím, že jsou primitivně jednoduché. Kvůli tomu také vznáším pochybnost ohledně velikosti zájmu webmasterů.

Tys mě požádal, abych vytvořil ekvivalentní grafiku. Udělal jsem takovou, která je podle mě ohledně náročnosti na stejné úrovni. Soudím, že mantisa, jakožto webdesigner z povolání, má na víc než na tohle.
Měsíček
Profil
"A mimochodem ten tvůj výtvor je znatelně horší než šablony na mantisatemplates.com."

Podle mého názorů není, Railbote.
mantisa
Profil
DoubleThink

Názor akceptuji, ale pokud chceš mít alespoň nějak obsáhle portfolio šablon, které jsou nabízené zdarma, musíš je flákat, jak Baťa cvičky. Navíc, není záhodno přemýšlet nad detaily (a právě detaily tvoří celek), jelikož ta šablona má být jednoduchá a snadno upravitelná, i graficky. Tudíž nahlížet na šablony zdarma, jako na díla, která mají být propracovaná je chybou.
Měsíček
Profil
"Tudíž nahlížet na šablony zdarma, jako na díla, která mají být propracovaná je chybou."

Opravdu? Když jsem začínal tak jsem narazil právě na takové šablony, jakž takž vypadající, ale ve vnitř nedokonalé a na nich jsem se učil kódovat a když se podívám zpětně tak bych je nejraději proklel, kolik špatných návyků, názorů a postojů se musím odnaučovat, abych si mohl udělat kvalitní práci.
Railbot
Profil
Měsíček
Na tvůj názor jsem tě neptal.

DoubleThink
Soudím, že mantisa, jakožto webdesigner z povolání, má na víc než na tohle.
Je rozdíl mezi zakáznou, webem, s kterým si člověk vyhraje a šablonou zdarma. Stále mám dojem, že ti podstata těch šablon uniká, ale nechme to už být.
Měsíček
Profil
"Na tvůj názor jsem tě neptal."

Ještě, aby jsi se mne ptal :)) právo na názor má snad každý nebo ne? Jen ti chci ukázat, že ne vždy máš pravdu a také jsou ostatní kteří smýšlí jinak.
Dranel
Profil
Railbot
Na tvůj názor jsem tě neptal.
Pardón, že se vkládám do této diskuse, ale tahle reakce byla vážně hnusná

Jinak dle mě je hezčí ta od Mantisy, když už to tu řešíte. Nechcete náhodou dát kvůli tomu anketu na Seznam? Ale chlapci - vždyť se chováte jak malí...
Railbot
Profil
Dranel, na tvůj názor jsem se taky neptal.
Lexter
Profil
Já hlasuji pro mantisovi šablonky a taky mi přijde že se tu hádáte o pitchovinách.

Mimochodem Doublethinku, už jsi vyrobil nějakou ikonku pro code? Jsem docela zvědavej co tam bude.
vertigo4
Profil
ajajajaj...co to má být? hecování, kdo je lepší, kdo udělá lepší grafiku za 13 minut? Pánové, co by měli mít trochu rozumu, tak se tu hádají jak malý děcka...

k tomu stihne Railbot seřvat Měsíčka a Dranela, že si dovolili přihodit svůj názor... zajímalo by mne, kdo se ale ptal na Railbotův názor... ale Railbot má přeci názor "za dva" a co řekne to platí...

než se pustíš do mě Railbote, tak vím, že si se na můj názor neptal, ale já nepotřebuji aby ses mě ptal, protože tohle je veřejná diskuse

jinak se mi líbí Mantisovy šablony i DoubleThinkův návrh... ale přijde mi bezpředmětné to zde porovnávat...
mantisovy šablony jsou sice jednoduché, ale použitelné a univerzální, takové šablony mají také být
Chamurappi
Profil
Mně připadá zvláštní, že tvor, který u prací a zakázek opakovaně rýpe do zadavatelů kvůli tomu, že chtějí zadarmo (za referenci) předělat web, nabízí šablony zdarma (za zpětný odkaz).
Manq
Profil
Chamurappi
To je prosté, chce počet těchto zadavatelů zmenšit.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0