Autor Zpráva
Venca V
Profil
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o připomínky k tomuto návrhu. Během tvorby jsem se sice rozhodl ho k původnímu účelu nepoužít, nicméně mi přišlo líto nenechat si ho zkritizovat. Při tvorbě jsem vycházel z této stránky, jen pro srovnání. Děkuji za názory, V.
Railbot
Profil
Původní je sice taky nevkus, ale toto nové je o něco horší.
Thomys
Profil
Mně se to líbí, ten hlavní obrázek má nápad a zaujme. Nic si nedělělej z té kritiky tady se pohaní většina věcí:)))
nexus
Profil
Venca V nesouhlasím s Railbotem, myslím, že tvé řešení je vkusnější, jen bych možní odlišil pozadí za hlavním blokem (ty oranzove pruhy) pod oranzovou listou pod menu treba na sedou (chapes, co tim chci rict?) pak by nebylo te oranzove az tak moc...
Jen je celkem smutne ze jsem pouzil původní obrázek... Za to ti dávám velké mínus
Jinak paticka se mi libi, ale nejsem svyklá na stín nalevo, jsem pravak.
Jinak fakt dobry.
TSD
Profil *
Thomys Mám pocit, že je tady několik málo lidí, kteří vidí rudě, jakmile vidí text Venca V, důvod neznám.
Ten návrh je bezpochyby na velmi dobré úrovni.
TSD
Profil *
Toho dne byla nexus tak blízko vyzrazení, jako nikdo předtím..
Thomys
Profil
Ten návrh je bezpochyby na velmi dobré úrovni.
Souhlasím, říkám, že to má náboj!! já i tak toto forum už beru hodně s nadhledem, prtže tady se ujme a zalíbí "odborníkům" pouze 2 projekty ze 100:) zbytek je smetí..krom toho ve vyhledávačích najdete většinu smetí, kteří dobře fungují věci a uživatelům to až tak nevadí. POdle mě nejduležitější: JEDNODUCHOST,něco co ZAUJME a PŘEHLEDNOST pro uživatele..s tabulkama a divama a podobnýma blbostma, můžou jít ti rádoby odborníci někam:)mně jako uživatele zajímá účel, ne jestli některý odstín ladí víc...
nexus
Profil
TSD
nebo jsem byl tak strašně blízko překlepu... že se prostě stalo ;)
Lexter
Profil
ježí se mi chlupy, když vidím ten ledabyle zpracovaný papírek a fotky. Jen vržený stín prostě nestačí.
Shadowwolf
Profil
Nevím, určitě se mi jako podklad líbí víc ty šedé kostky, oranžové chmýří z pampelišky taky moc nemusím a nechápu proč jsou teď všude kancelářské sponky ... jinak podle mě je to krok vpřed a půl kroku zpátky.
Thomys
Profil
ježí se mi chlupy, když vidím ten ledabyle zpracovaný papírek a fotky. Jen vržený stín prostě nestačí.
ježí s emi chlupy, když vidím weby, kde nevím kam kliknout, prtže s ev nich nevyznám
Lexter
Profil
Thomys
Můžeš mi to prosím osvětlit? Nezapomeň, že jsme v hodnocení Vencova webu.
Thomys
Profil
Můžeš mi to prosím osvětlit? Nezapomeň, že jsme v hodnocení Vencova webu.
Coti tam chybí? ne každý web musí mít v titulku grafiku ze sci-fi případně tužku, blok nebo podobně...hlavní je se odlišit...
header? na mě působí klidně, navozuje fajn atmosféru, barvy ladí, něco to říká
rozložení stránky: najdu vše co potřebuju - pokud mě zajímá tvroba webu - chci se o té girmě dozvědět kolik to stojí, kdo jsou a co už udělali, vše mám velmi jednoduše přístupné...


čili stránka splnuje: odlišnost, jendoduchost, účelnost...tím pádem nechápu nějaké výrazné námitky...
Lexter
Profil
Thomys
No co mi tam chybí, na to je těžké odpovědět. Kdybych to měl brát takhle, tak tu nejsou grafici a vzhled si každý spatle sám. Já prostě říkám, že je to na několika místech odfláklé. Hlavička se mi nelíbí.

Pokud mě zajímá výrobce webu, tak se nejdřív podívám na web jemu. když mě to odradí, jdu o dům dál.

čili stránka splnuje: odlišnost, jendoduchost, účelnost...tím pádem nechápu nějaké výrazné námitky...
Vypadá spíš jako omalovánky. Mě se to prostě nelíbí, kýč. Snad se kvůli tomu svět nezboří.
Venca V
Profil
Děkuji všem za názory, jak pozitivní, tak negativní- každopádně mě donutily nad nějakými věcmi se zamyslet a na návrhu zapracovat, takže ještě jednou díky. V.
Zdeněk Košťál
Profil
Já bych také přispěl svou troškou do mlýna. Musím se zastat Lextera, je to docela slabé. Napíšu to v bodech:

1) Holka co fouká do pampelišky je klišé a nuda. Fotka sice působí docela příjemně, ale já už jsem na ty pampeliškoidní fotky alergický, protože se to dnes objevuje všude. Mohl bych se zeptat, jakou souvislost má ta holka s webdesignem, ale chápu, že něco tam být musí.
2) Citát vpravo od menu ve mě evokuje dojem, že je to další sekce menu.
3) Roztřepený a rozmazaný font v hlavičce se mi nečte moc dobře.
4) Sponky a papírky přímo nesnáším, je to také nudné klišé.
5) Písmo se nevyhlazuje, na webu také není vyhlazené (až nad 14px se tuším vyhlazuje).
6) li odrážky ve mě nevyvolávají dojem odrážek, nelíbí se mi.
7) Ikonky v hlavičce bych asi nepoužil. Ikonku domečku bych smazal - místo ní dát klikací logo. Ikonku na tisk stránky bych dal asi vespod, protože většina lidí si to alespoň přečte a vytiskne si to na později (např. ceník apod.) Mapa stránky a mail patří také do patičky.
Railbot
Profil
(až nad 14px se tuším vyhlazuje)
Od 16px.
Venca V
Profil
Zdeněk Košťál
díky i tobě za názory, ohradím se jen u dvou bodů:
7) všechny ikonky, které jsou obsažené v hlavičce mají svoji textovou alternativu v patičce. Klikací logo samozřejmě používám, ty ikonky jsou tam jen jako další usnadnění pro uživatele. IMHO jsou takovéto ikonky na webu již celkem běžnou záležitostí, a každému je celkem jasné, co se stane po kliknutí na domeček - nemám pro to samozřejmě žádné podklady, o které bych se mohl opřít, ale rozšířenost takových ikonek mi myslím dává za pravdu.
5) co máte pořád s tím vyhlazováním? Toto dogma se tu objevuje celkem často, ale souvislost mezi velikostí písma a vyhlazením mi trochu uniká. Přece
mám v systému zapnuté vyhlazování písem=vyhladí se, i kdyby mělo velikost 5px

a druhá rovnice
nemám v systému zapnuté vyhlazování písem=nevyhladí se mi ani za Boha, byť by mělo třeba 50px

Do těchto rovnic, jen tak na okraj, nezapadá Safari, které písmo vyhladí nastavení systému navzdory. A na další okraj, mluvím-li o systému, myslím tím M$ Windows, abych nebyl opravován, že na jiných minoritních systémech je tomu jinak.
Railbot
Profil
Venca V
Hezké rovnice, jen škoda, že to takhle nefunguje. Malé písmo se nevyhlazuje, nebylo by k přečtení, proto až od nějaké (viz výše) velikosti.
Lexter
Profil
Tak Venco, já ti teď zkusím vysvětlit, kdy se písmo vyhlazuje a kdy ne....

IE7 a výš - písmo se vyhlazuje standardně.
Safari - písmo se vyhlazuje standardně.
FF - nevyhlazuje.
Opera - nevyhlazuje.

Linuxové systémy na desktopu - písmo se vyhlazuje standardně.
Windows - Je zapnuté standardní vyhlazování, takže se fonty vyhlazují až od 18px nahoru, jinak se nevyhlazují.
Windows XP s Clear Type - písmo se vyhlazuje na všech velikostech.
Makoš - vyhlazuje.

Prase aby se v tom vyznalo, že? Ale protože většina lidí používá windows a protože většina z nich ani neví, co to clear type je, je spíš dobře počítat s tím, že mají standardní vyhlazování.

Co jsem se ptal lidí okolo sebe, tak si i v ie7 nějak (nevím jak) vyhlazování vypínají. Takže si vyber. Já návrhy do 18-tky nevyhlazuju.
Venca V
Profil
Railbot, Lexter -
 
Zapnuté vyhlazování písem...
 
Vypnuté vyhlazování písem...

Velikost druhého spanu je 100px, zbytek toho textu už se mi tam nevešel:-) Aby to bylo zřetelnější, zvětšil jsem oba screenshoty ve Photoshopu na 200%. Ještě nějaké důkazy? Věru už mě žádné nenapadají...
Lexter
Profil
No fajnm ty extrémisto, tak si ještě jednou přečti to co jsem napsal já.

Na Windows XP existují tři stupně. Bez, standard, clear type. Standard má většina lidí, ty ukazuješ clear a bez.
Railbot
Profil
Venca V
Věru zkus nechat standard, který má 95% lidí a nehraj si s nějakým zapínáním, vypínáním.
Venca V
Profil
Lexter
Screenshoty jsem tvořil ještě než jsem si přečetl tvůj příspěvek, omluva... Nicméně to bylo v sebeobraně, když se mě tu Railbot snažil přesvědčit o něčem, co není pravda - Hezké rovnice, jen škoda, že to takhle nefunguje. Malé písmo se nevyhlazuje, nebylo by k přečtení, proto až od nějaké (viz výše) velikosti. Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0