« 1 2
Autor Zpráva
Měsíček
Profil
Reaguji na Bubáka:

"Přece psal: Přišel mi Linux Ubuntu na CD..."

Verzí jsem myslel opravdu verzi takže jestli Ubuntu 6, 7 nebo 8.

"Použil jsem kombinaci PRAVÝ ALT + SHIFT + V a při stisknutí mi to napíše tento znak: ‘ Nevíte co mám špatně?"

Jen tak pro zajímavost si vyzkoušej pravý alt+v.
Joker
Profil
Miloš
co se mi žel pod linuxem nikdy nedařilo, byl zápis znaků číselným kódem.
Přesně na tohle jsem se tu před časem ptal já a dokonce mi bylo odpovězeno. Funguje to, akorát se musejí zadávat UTF kódy.

curdto
Použil jsem kombinaci PRAVÝ ALT + SHIFT + V
Tak ta mi teda nefunguje ani ve Windows :-) Asi to bude QWERTY klávesnicí.
Nefunguje Alt Gr + ě (2)?
Aleš Janda
Profil
Měsíček
Verzí jsem myslel opravdu verzi takže jestli Ubuntu 6, 7 nebo 8.

Ubuntu se verzuje jinak. Každá verze má dvě čísla, přičemž první číslo znamená rok, druhé měsíc vydání. Takže např. verze 7.10 vyšla v říjnu 2007 a verze 8.04 vychází právě dneska :-) Nová verze vychází vždy 1x za půl roku, takže verze končí vždy na .04 nebo .10. Krom toho jednou za 3 roky vyjde déle podporovaná verze.

A není větší rozdíl mezi např. Ubuntu 6.10 a 7.04 a mezi 7.04 a 7.10. Proto moc nemá smysl hovořit jen o prvním číslu.


Miloš
Ono v těch klávesových rozdílech – co se mi žel pod linuxem nikdy nedařilo, byl zápis znaků číselným kódem.
Lze toto udělátko zprovoznit i pod Linuxem? Jak?


Dělá se to pomocí Ctrl+Shift+uKÓD. Viz zde. Lze takto zadávat znaky z celého rozsahu Unicode (nejen z 256 znaků aktuální znakové sady jako ve Windows), akorát je tato zkratka málo známá a některé programy "sežerou" už to U, takže to někde nefunguje.
Měsíček
Profil
Aleši, vím o číslování verzí, ale rád bych věděl jeho základní verzi což může být 6,7 nebo 8, další dvě čísla za tečkou jsou již jen doplňková a jejich účel jsi zde vysvětlil :), ale máš pravdu, že by bylo lepší rovnou napsat hned celé trojčíslí, chtěl jsem se totiž zeptat na pár věcí (kdyby měl zázrakem Ubuntu 8.04, které dnes vyšlo :))
curdto
Profil
Neznáte nějaký komunikační program právě pro Linux?
Měsíček
Profil
Skype, (Pidgin) .. v podstatě kterýkoli když to pojedeš přes Wine.
curdto
Profil
Nemáte někde nějaký návod, jak nainstalovat Pidgin ?
Joker
Profil
curdto
Pidgin, na tom určitě jde minimálně ICQ, MSN a Jabber :)
Joker
Profil
curdto
Nemáte někde nějaký návod, jak nainstalovat Pidgin ?
Není už nainstalovaný v Aplikace - Internet?
Jestli ne, měl by být v repozitáři, instalace jednoduchá: najít Pidgin, kliknout nainstalovat a potvrdit heslem :-)
curdto
Profil
Joker
Díky moc...
curdto
Profil
Ještě sem se chtěl zeptat, nevíte, proč mi nejdou přehrávat např. tyto typy adres v přehrávači na Linuxu Ubuntu mms://stream3a.visual.cz/CT1-High ? Zobrazí se jen růžová obrazovka, a když si chci pustit třeba přehrávač na www.hitradiofm.cz tak mi to taky nejde...
Joker
Profil
curdto
Jen tak mimochodem mě napadá, že jestli to na tom CD je Ubuntu 7.10, tak zrovna dneska vyšlo Ubuntu 8.04 :-)
curdto
Profil
Mám ještě jeden dotaz. Jak otevřít CD mechaniku v Linuxu? Když zmáčknu tlačítko normálně na počítači pro vytáhnutí CD mechaniky, tak na WIndows normálně vyjela, ale na Linuxu se s ní nic neděje...
Bubák
Profil
Zkoušel jsi pravým myšítkem klepnout na ikonu CD mechaniky?
curdto
Profil
Našel sem tento příkaz:
/mnt/cdrom [Enter]

Jenže kam ho mám zadat?
Gekon
Profil
curdto
Do konzole, neboli terminálu, řekl bych.
curdto
Profil
Zkusil sem napsat do terminálu tento příkaz: eject /mnt/cdrom a napsalo to:
eject: nelze nalézt nebo otevřít zařízení pro: "/mnt/cdrom"
Joker
Profil
curdto
Vysunout anebo odpojit svazek (umount) a když to nezabere, tak ho odpojit jako administrátor (v terminálu "sudo příkaz" provede příkaz jako root).

Dodatek: Jo a ověřte, že to CD je skutečně /mnt/cdrom, u mě je optická mechanika připojená jako /media/cdrom
curdto
Profil
Takže jsem to zkoušel, ale nahlásilo to:

eject: nelze nalézt nebo otevřít zařízení pro: "/dev/hda"
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0