Autor Zpráva
Měsíček
Profil
Chtěl bych znovu upozornit na jednu věc, která se mi na tomto fóru nelíbí, je docela možné, že se to zde již několikrát probíralo, ale zatím se s tím nehnulo a rád bych, aby nad tím moderátoři - konkrétně DT - zapřemýšleli.

Jde o používání značky PRE, která si přidává pod sebou trochu více místa než je zdrávo a tak deformuje příspěvky uživatelů, když už se něco deformuje, rád bych si to deformoval sám.

Takhle jsem psal příspěvek:



a takhle mi byl zobrazen:
 

tedy snad očividně jinak než jsem to chtěl já, takový silnější příklad je třeba i toto:

Chtěl jsem napsat:



zobrazilo se jako



zkrátka prázdnýma linkama se opravdu nešetří .. je zde ještě někdo komu se to nelíbí a byl by rád kdyby se to nějak srovnalo?

— Moderátor (M): Mírně jsem upravil titulek a doplnil chybějící čárky do textu. —
vertigo4
Profil
mně je to vcelku u zadnice... pre používám pro napsání kodu, kdo si neví rady atd. a myslím, že dotyčnému je jedno, kolik je řádků navíc...
Nox
Profil
Také mi vadí, že se takto příspěvky natahují, přidávám se k Měsíčekovi
TSD
Profil
Taky jsem pro. Dolní odsazení bych klidně udělal poloviční, naopak horní bych o kousek přidal.
Str4wberry
Profil
Reakce na Měsíčka:
Problém je v obtížném stylování <div>u s overflow: auto. Dolní odsazení je tam kvůli posuvníku. (Tak nějak to DoubleThink psal.) Zkus si zmenšit okno na menší velikost, aby se u zdrojového kódu zobrazila scrollovací lišta. S těmi mezerami si stačí trochu pohrát.



Nějaký text
Nějaký kód
Nějaký text
Měsíček
Profil
Zkouška

Zkouška1
Zkouška2

EDIT: tak trochu se to urovnat dá, ale hrozně obludným způsobem :o)
DoubleThink
Profil *
Důvodů většího odsazení je několik. Jedním je spodní padding (cca 20px kvůli scrollbaru, který IE vkládá dovnitř aniž by zvětšil výšku).
Do hry ale vstupuje i nl2br, který před a za [pre] přidá ještě <br>, pokud tam najde nový řádek.

Takže ano, chtělo by to ošetřit generování výstupů. Píšu si, třeba se k tomu někdy dostanu.
Měsíček
Profil
Reaguji na Str4wberryho:

"S těmi mezerami si stačí trochu pohrát. "

Díky moc za ukázku, doufám, že jsem to pochopil :)

Reaguji na DoubleThinka:

"Takže ano, chtělo by to ošetřit generování výstupů. Píšu si, třeba se k tomu někdy dostanu."

OK, ještě si připiš zobrazení "citace" v IE7(8) funguje pouze na IE6 a jiné prohlížeče, jinak díky za vysvětlení druhého důvodu :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0