Autor Zpráva
r0me0
Profil
Ahoj, mám dvě tabulky tab_zavody a tab_vztahy. Do vztahů ukládám návaznosti mezi články, šampionáty, závody atd.... a tímhle dotazem chci vybrat všechny závody, které jsou přiřazené k určitému šampionátu:

mysql_query("SELECT tab_vztahy.vz_zavod FROM (tab_vztahy,tab_zavody) WHERE vz_sampionat = '$nazev' AND vz_zavod IS NOT NULL GROUP BY tab_vztahy.vz_zavod ORDER BY tab_zavody.zav_zacatek ASC ");

což funguje, ale potom to chci seřadit podle zav_zacatek což je datetime, ale to mi nefunguje. I když jsem měnil ASC, DESC, vůbec nic se nezměnilo, nevím , kde je chyba. Proradí někdo? Díky.
Taps
Profil
zkus za to hodit mysql_error() a uvidíš co ti to vypíše
r0me0
Profil
Taps
já ho tam mám, nevypisuje mi nic, ty data se mi vypíšou, ale nejsou seřazeny podle datumu.
Taps
Profil
r0me0
napiš sem strukturu těch tabulek
Alphard
Profil
je sloupec tab_zavody.zav_zacatek dobře vyplněný? zkuste ho zahrnout do výběru a zkontrolujte data
Kajman_
Profil *
r0me0
Když dáte group by vz_zavod, tak se spojí hodně zav_zacatek do kupy. MySQL vezme náhodně jeden z nich. Správně by tam mělo být něco na způsob
order by min(zav_zacatek)
r0me0
Profil
Alphard
ve sloupci mám data typu datetime, takže 2007-01-01 12:00:00, 2007-11-16 20:00:00,2007-12-15 16:00:00

Kajman_
zkusil jsem tam přidat to min() , ale žádná změna, i tak děkuju za pomoc... budu nad tím muset ještě zadumat
Kajman_
Profil *
Nevím, jestli chcete min... prostě si musíte uvědomit, že máte group by vz_zavod, takže datumů k jednomu řádku můžete mít víc a podle víc datumů se řadit nedá. Můžete zkusit řadit podle nejmenšího, největšího. Záleží, co chcete.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0