« 1 2
Autor Zpráva
Joker
Profil
IMHO to je dobrý prohlížeč pro někoho, kdo chce opravdu jen jednoduchý prohlížeč na webové stránky.
Souhlasím s Railbotem, že to je vhodný prohlížeč třeba pro školy nebo webkavárny.

Google se snaží cílit na trochu jinou skupinu na trhu než ostatní. Asi celkem logicky... jednak "jen další plně vybavený prohlížeč" by to na trhu neměl snadné a jednak by byl přímou konkurencí Firefoxu, který Google celkem mohutně podporuje, takže by se Google ocitl v situaci, kdy bude investovat do dvou vzájemně se kanibalizujících prohlížečů.
Na druhou stranu ale skupina lidí, kteří nechtějí nic moc řešit a chtějí "prostě jenom surfovat" si obvykle nechává prohlížeč, který dostanou předinstalovaný v operačním systému.

grimword
kdo to ma optimalizovat pro vsechno?
Má to stejné jádro jako Safari, takže snad žádné nové problémy :-)

quinux
Měl jsem samozřejmě namysli celosvětově, nikoliv jen české pískoviště.
Pro webmastery jsou "celosvětové" statistiky vcelku nezajímavé.
Jednak opravdu málokdo dělá stránky, na které chodí lidi opravdu z celého světa, jednak i kdyby, tak ty "celosvětové" statistiky jsou pořád jen výběr nějakých zemí a ještě navíc obvykle zatížené ve prospěch některé/některých zemí, ze kterých pochází nejvíc měřených webů.
Navíc právě různé zastoupení webů z různých zemí způsobuje v těch globálních statistikách slušné rozptyly. Příklad:
První čtvrtletí 2008, Internet Explorer: OneStat udává globální podíl 83.27%, Net Applications 73.81%.
První čtvrtletí 2008, Safari: OneStat udává globální podíl 2,18%, Net Applications 6,14%.
(zdroj: Wiki)

Ale i kdyby byly přesné celosvětové statistiky, pořád to pro webmastera nehraje roli, protože skoro na žádné weby nechodí "celosvětoví" návštěvníci, ale návštěvníci z nějakého konkrétního státu/regionu... a pak se ty podíly mohou lišit klidně i o dva řády.

Jinak Opera udělala vpodstatě jedinou zásadní chybu: držela svůj prohlížeč příliš dlouho placený, respektive s reklamou. To byl taky na začátku hlavní argument proti Opeře- "Firefox je zadarmo a bez reklam". No a když konečně přišla zdarma, šla s mizivou uživatelskou základnou proti Firefoxu, který už v té době měl 10-15%.

PS.: Ohledně Opery zapomeňte na "zanedbatelný podíl"... v TOPlistu už překročila 6% a poslední dobou jde celkem masivně nahoru :-)
quinux
Profil
Joker
Já myslím, že se v tom zbytečně moc pitváš :)
Jinak šlo především o to, že Safari toho dokázalo víc než Opera a přitom ještě donedávna bylo záležitostí jen jedné minoritní platformy narozdíl od Opery, která je rozlezlá po všech systémech.
Problémem Opery není podle mne fakt, že byla placená resp. s reklamou, ale fakt, že se pořád žene dopředu a přidává nové a nové funkce, které jsou z 50% zbytečně a z 50% polovičaté. Myslím, že je celkem jasné, že úspěch Firefoxu tkví i v tom, že Mozilla nabídla jednoduchý prohlížeč podobný IE a tím "ulehčila" přechod mnoha uživatelům a z čeho vyházela? Z toho, že Mozilla Suite, balík podobný Opeře, byl pro mnohé uživatele prostě příliš "robustní" a "přeplácaný" zbytečnou funkčností, kterou většina uživatelů prostě nepožaduje.

Jinak k těm rozdílům: samozřejmě je potřeba se dívat na regionální statistiky resp. statistiky v oboru webu. Stačí se podívat jaké jsou rozdíly v podílu prohlížečů na IT webech a třeba na webech pro ženy, ale o tom můj příspěvek nebyl.
Plaváček
Profil
Největší problém všech prohlížečů, Chrome (od českého slova "chromý?) nevyjímaje, je v prostém faktu jejich existence. Umím si totiž představit, že možnost procházet internetem by mohla být integrovanou součástí každého slušného operačního systému.

Uznávám ale, že se jedná o zbožné přání a realita je prostě jiná.

A Chrome? Děkuji, prozatím nechci.
souki
Profil
Plaváček
Neplatil přesně za tohle Microsoft pokutu kvůli znužití postavení na trhu?
Plaváček
Profil
souki

Neplatil přesně za tohle Microsoft pokutu kvůli znužití postavení na trhu?

Ano, platil. Jenom jsem prostě popustil uzdu fantazii, odpusťte mi, nesouvisí to s tématem. Jsem ale ve svých letech už mírně paranoidní, a když mi někdo nabízí něco fakt dobrého fakticky zadarmo, vždycky v tom hledám háček. Daniel Dočekal jeden či dva našel a zřejmě jich bude víc.

Ale Google se opět marketingově pochlapil. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat.
Lexter
Profil
Jan Rippl
To si dáš, nová verze je zelené ubuntu s dockem a kupou gadgetů.
vertigo4
Profil
Plaváček
Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat.
Tak pozor. Na tohle pozor. Neříkat mi nic, co do té role nepatří. Poněvadž já mám děsnýho pamatováka a já pak Chrome z tý hlavy nedostanu... ;-)
Joker
Profil
Plaváček
Umím si totiž představit, že možnost procházet internetem by mohla být integrovanou součástí každého slušného operačního systému.
Však je :) Liší se v dodavateli té možnosti.

Mám jinou představu o operačním systému... "přidané aplikace" by měly být důsledně oddělené od jádra operačního systému a mělo by být možné je odinstalovat a vyměnit. Tj. ne to, co se děje ve Windows, že některé aplikace jsou "zaháčkované" v systému a nelze je vůbec rozumně ze systému dostat. Ale to je zas jiná historie.

Ještě ke Chrome... podle mě by mohl Google zkusit jít cestou "odlehčeného" prohlížeče, zkusit pro něj využít i své webové služby a díky jeho "odlehčenosti" ho tlačit do mobilních zařízení. To by mohla být zajímavá cesta.
habendorf
Profil
To je humbuku, browserů jsou stovky ...
Bubák
Profil
Třeba Chromium ;-)
habendorf
Profil
Bubák

he :o)
Bubák
Profil
habendorf
Dalo se čekat, že se něco takového objeví, ale že to bude tak rychle...
Jan Rippl
Profil
Lexter

GoogleMania :-D
H13
Profil
No, nevím, já jsem si rychle zvykl, na notebooku mám 256 MB RAM, po spuštění FF začne žrát paměť a dostane se na nějakých 140 000 kB, pak už je počítač nepoužitelnej, s CH zatím takový problém nemám, takže na to rychlý prohlížení jsem za něj docela rád ... a zatím jsem nenarazil na to, že by zobrazoval něco špatně
Joe
Profil *
osobne tou zpravou nejsem moc nadsen :/ i kdyz se nemuzu vyjadrit primo k prohlizeci, tak doufam, ze se nedostane mezi pouzivane prohlizece jako jsou Opera, Mozilla a IE, kdo to ma optimalizovat pro vsechno?

Tak nějak :/
H13
Profil
no nevím, já zatím optimalizoval (rozuměj berličkoval) pouze pro IE, zatím jsem nenašel u Chrome žádné místo pro berličkování, takže tohoto se zase tak moc neobávám (ovšem moc nepracuji s javascriptem, takže tam nevím)
Railbot
Profil
„osobne tou zpravou nejsem moc nadsen :/ i kdyz se nemuzu vyjadrit primo k prohlizeci, tak doufam, ze se nedostane mezi pouzivane prohlizece jako jsou Opera, Mozilla a IE, kdo to ma optimalizovat pro vsechno?“

Tak nějak :/


Pánové, Chrome běží na WebKitu stejně jako Safari a další, takže nic nového to není, proč pláčete?
Plaváček
Profil
Zajímavé počtení: http://webtrh.cz/15526-google-chrome-bezpecnostni-problemy-zverejnovan i-citlivych?p=111832 .
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0