Autor Zpráva
Zoufalec
Profil *
Zdravím všechny dobré duše ochotné poradit.
Vyvstala mi neočekávaná (a akutní) nutnost začlenit do připravovaného projektu webových stránek redakční systém, jenže navzdory započatému studiu je to pro mě stále ještě španělská vesnička a nevím, jaký by bylo nejvhodnější použít. Něco sice napověděl strýček Google a něco ostatní témata, přesto by mi pomohla přímá rada od nějakého odborníka.

Ve své podstatě se má věc tak, že na oněch stránkách bude sekce "Novinky" nebo něco podobného, ve které by si majitel webu sám doplňoval a aktualizoval texty. Jedná se o člověka programování neznalého, tudíž ovládání by mělo být co nejjednodušší a bezpodmínečně česky. Dále je nutné, aby šel systém vzhledově dokonale přizpůsobit již existujícímu designu.

Jsou to víceméně jenom dvě kritéria a doufám, že by se měl nějaký vyhovující systém najít... pro začátek koketuju a wordpressem, mám pouze zásadní problém, protože na server, kde ten web do budoucna poběží, nemám zatím přístup, a náš nemá PHP, takže nemám moc možností experimentovat...

Předem díky za slovo pomoci.
ninja
Profil
Wordpress si muzete rozjet na nejakem free hostingu pro testovani. Je to dobra varianta.
Zoufalec
Profil *
To není nejhorší nápad. Můžete doporučit nějaký konkrétní?
roberta
Profil
tu si môžete pozrieť demo wordpressu. demo je sice po anglicky, ale funkčnosť je taká istá ako v češtine

http://opensourcecms.com/index.php?option=com_content&task=view&id=214 3

a free hosting... myslím, že sa to bude dať rozchodiť na http://www.webzdarma.cz/
Falcon
Profil
na ic.cz nejde (aspoň mne) na webzdarma ide ( aspoň mne)...
heslo: demo meno: demo
H13
Profil
Zkuste Joomlu, demo stránek najdete hodně, viz. google
Zoufalec
Profil *
Tak mám ozkoušeno pár demíček a výsledkem je zjištění, že v tomto oboru jsem naprostá lama. Pořád se mi s tím nedaří sžít a pochopit, jak to vlastně funguje. XD

Proto požádám ještě o jednu radu: ty stránky, které mám vytvořit, jsou v zásadě jednoduchoučké (jen texty, pár obrázků a odkazů, maximálně nějaký ten flash na efekt), jen ve dvou sekcích (již zmíněné novinky a nejnověji tam má někde být tabulka, kterou by někdo třetí průběžně vyplňoval a měnil tam údaje). Je v tom případě nutné,aby celý web běžel na RS, nebo stačí, když je nahraný v nějaké vedlejší sekci a na tu se jen odkazuje ze statické části stránek?

Díky.
jakubroz
Profil
Neni potřeba dávat celý web na RS. Stačí na tý stránce s novinkama vypisovat z databáze ty novinky a pak jeden soubor jako administrace, kde bude zápis do db, případně update.
Ayrton1
Profil
Takovej systém bych taky potřeboval, stačilo by mi tohle: správa uživatelů (žádná registrace, může je registrovat jenom admin), samozřejmě chráněný login, vkládání novinek s obrázkama, ukládání do MySQL a vložení na hlavní stránku jen pomocí php include bez toho, aniž bych rozhazoval design stránek. Prostě jen novinkovací systém. Nechci ukládání do PHP, ale opravdu použití databáze a ne WordPress, moc komplikovanej, prostě jen novinky. Znáte někdo něco takovýho ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0