Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

někde jsem četl o testování stránek, záteži na server apod., že existuje program, kde se dá nastavit kolik uživatelů pravděpodobně jaké adresy budou náhodně navštěvovat... a že to pak v cyklu jakoby načítá ty stránky.
Chtěl bych si tak otestovat web, neznáte někdo takový program nebo neslyšeli jste o tom? Resp. jak jinak to otestovat (tolika lidem ani říct nemůžu :-))

Díky za rady.
Hugo
Profil
Já používám toto
http://httpd.apache.org/docs/2.0/programs/ab.html
joe
Profil
Hugo
Dík, zkusil jsem to, pak jsem si o tom i našel nějaké informace a dozvěděl jsem se, že výsledky pak nejsou moc reálné, že lepší je třeba Siego/a, ale ten nevím jak mám použít, jestli je vůbec pro Windows.
Hugo
Profil
joe

Reálné výsledky dostaneš až v reálném provozu. AB používám na testování náročnějších skriptů před nasazením na ostrý server a tady se mi celkem osvědčil.
quinux
Profil
joe
Ještě můžeš vyzkoušet Web Application Stress Tool od MS. Ale jak kvalitní jsou výsledky nevím.
joe
Profil
Hugo
Ok, je jasné, že pomocí žádného programu asi nebudu mít stejné výsledky jako na živém webu. Ale chtěl jsem to co nejvíc přiblížit realitě, abych věděl jak to pak třeba někdy bude :-)
Na to AB se zkusím ještě někdy podívat, díky...

quinux
Díky, něco takového jsem hledal, zdá se mi to jako docela šikovný prográmek, jen teď nevím jak se mám dívat na výsledek a podle čeho mám usoudit dobrý/špatný :-) Moc týhle problematice nerozumím, prostě jsem chtěl vyzkoušet, kdybych to nahrál a někdy na tom bylo hodně uživatelů...

Přikládám vypreparovaný report:

Run length:                   00:15:01
Web Application Stress Tool Version:1.1.293.1
Number of test clients:       1
Number of hits:               32179
Requests per Second:          35.75

Socket Statistics
---------------------------------------------------------------------- ----------
Socket Connects:              32251
Total Bytes Sent (in KB):     11185.42
Bytes Sent Rate (in KB/s):    12.43
Total Bytes Recv (in KB):     139368.77
Bytes Recv Rate (in KB/s):    154.84

Socket Errors
---------------------------------------------------------------------- ----------
Connect:                      0
Send:                         0
Recv:                         0
Timeouts:                     0

RDS Results
---------------------------------------------------------------------- ----------
Successful Queries:           0


Script Settings
====================================================================== ==========

Number of threads:            30
Test length:                  00:15:00
Warmup:                       00:00:00
Cooldown:                     00:00:00
Use Random Delay:             Yes
Min Delay Time:               20
Max Delay Time:               40
Follow Redirects:             Yes
Max Redirect Depth:           15

Result Codes
Code      Description                   Count     
====================================================================== ==========
200       OK                            29770     
404       Not Found                     2409   

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0