Autor Zpráva
tutweb
Profil
Caw. Nevíte jak udělat toto:Když na tomto odkazu najedu myši např na Úvod ,Členové,Pravidla,Chat?Odkazy.... tak se celé políčko zbarví do žluta nevíte jak to udělat??
Odkaz
Matty
Profil
tutweb
Díky pseudotřídě hover a změně vlastnosti background-color.
tutweb
Profil
Z tvého odkazu jsem to moc nepochopil, nemohl by jsi sem dát odkaz na přímo to co bych chtěl?
Matty
Profil
tutweb
nemohl by jsi sem dát odkaz na přímo to co bych chtěl?
Tak třeba tady ;-)
Příklad: chceš-li po najetí myši na odkaz změnit pozadí, vlož do stylu toto: a:hover { background-color: #000000; }. Barva samozřejmě záleží na tobě.
tutweb
Profil
Ale já chci aby to celé políčko, např v tabulce změnilo barvu, ne jen ten odkaz.
Matty
Profil
tutweb
V tom případě stačí zapojit mozek. To by ti totiž potom došlo, že by stačilo místo "a" dát "td" a problém by byl vyřešen :-).
tutweb
Profil
to nefunguje
Miloš
Profil
Jestliže ti nefunguje td:hover, pak:
buď používáš IE 6
nebo IE 7 a stránku máš v quirku
protože v moderních prohlížečích (například FF či Opera) tahle konstrukce funguje vždy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
v moderních prohlížečích (například FF či Opera) tahle konstrukce funguje vždy
V quirku v Mozille nefunguje, pokud se k zaměření elementu použije třída.
Miloš
Profil
Chamurappi
V quirku v Mozille
Myslíš Mozilla suite? Poněvadž ve FF to funguje.
A krom toho „Vývoj Mozilla Suite byl k březnu 2005 ukončen.“
Miloš
Profil
Doplňuji:
Aha, takže ve FF jako .trida:hover to nefunguje; já myslel td.trida:hover – to funguje.
Beztak jsem nikdy neměl rád quirk // teda od doby, co vím, co to znamená ;-)
KITT
Profil
A nešlo by to nějak, aby to fungovalo i v IE 6?
Miloš
Profil
KITT
napříkald hover.htc
tutweb
Profil
Miloš

To nefunguje taky
Měsíček
Profil
Reaguji na tutweba:
"To nefunguje taky"
Ale funguje ;) pročti si tento článek http://css.interval.cz/clanky/hover-menu/ a taky si raději něco přečti o pseudotřídě :hover např. tady http://home.pf.jcu.cz/~pepe/priklady/_Testovani_prohlizecu/testovani_h over.htm
Miloš
Profil
tutweb
V tom případě považuji za cestu nemenšího odporu rezignaci:
— neshazovat prohlížeče do quirku – pak to bude fungovat ca 80 % návštěvníkům
— ponechat hover samotného odkazu pro IE 6. Ten, kdo má IE 6, by měl vědět, že je to poněkud zastaralý kousek SW a že mu tedy nemusejí stránky fungovat 100% (beztak tady nejde o funkčnost, nýbrž o vzhled, tedy do jisté míry o podružnost; a krom toho počet uživatelů IE 6 bude pozvolna beztak klesat.
Bubák
Profil
Miloš
Aha, takže ve FF jako .trida:hover to nefunguje;
Já to zkusil a fungovalo mi to. Protože jsem pochyboval, že bys tu jen tak něco plácnul, tak jsem vytušil, že "zrada" bude ve vykreslovacích režimech.
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">
<style>
.trida:hover {background: #fc0;}
</style>
<table border="1">
<tr><td class="trida">ponožka</td>
<tr><td class="trida">položka</td>
<tr><td class="trida">záložka</td>
</table>

Funguje napříč prohlížeči, které umí :hover na libovolném elementu. Aby to fungovali ve Firefoxu, tak musí být ve režimu "standard", nebo almost standard. Pokud je Firefox ve quirku, tak to pobere jedině na odkaze.
Miloš
Profil
Bubák
Přesně tak, jak bylo výše řečeno, rozebírali jsme s Chamurappim chování v quirku.
Bubák
Profil
KITT
A nešlo by to nějak, aby to fungovalo i v IE 6?
Vyhoď z odkazů SPANy a namísto: .menu span a .menu:hover span nastyluj obdobně .menuobal a a [b.menuobal a:hover[/b]

OT - Vyhoď ten zbytečný script, co se pokouší zakázat kopírováví textů a pravé tlačítko myši.
tutweb
Profil
Bubák

Nedal by jsi sem nějaký příklad?
Měsíček
Profil
K čemu? .. Máš vyhodit ze svého kódu <span>y, které máš v <a> čili odkazech .. a tak jak jsi nejspíše doteď styloval .menu span a .menu:hover span tak teď nastyluj "stejně" či obdobně .menuobal a a menuobal a:hover .. v čempak je problém?
Miloš
Profil
Před chvilkou jsem dělal příklad na sice něco jiného, ale shodou okolností tam mám menu, ve kterém jsou odkazy jako bloky a po najetí myší mení barvu jako celek: http://kesolim.sweb.cz/TMP/centrovany_text_napravo_od_menu.html
lojzek
Profil *
Ale já chci aby to celé políčko, např v tabulce změnilo barvu, ne jen ten odkaz.

na to jsem se tady kdysi taky ptal
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=76 386

výsledek např. takhle
http://www.volny.cz/pmaster/klikbulka.htm
argonisius
Profil *
Co takhle u toho odkazu nastavit v css pevnou sirku a vysku, tim se ti zabarvi vsechno co chces...

a {background-color: #fffff; width: 200px; height: 30px;}
a:hover {background-color: #fffff; width: 200px; height: 30px;}
Bubák
Profil
argonisius
Odkaz je normálně inline, proto mu nelze zadat rozměry (udělá to jen IE ve quirk režimu), proto je třeba odkaz deklarovat jako blokový.
Při hoveru neměníš rozměry, znova deklaroat šířku a výšku je zbytečné.
argonisius
Profil *
Já vím, sorry, ten display:block jsem bral jako samozřejmost....
KITT
Profil
Tak mi to pořád zbarví jen ten odkaz. Jak to teda udělat, aby to zbarvilo celé?
Miloš
Profil
KITT
Jak to udělat? Přesně tak, jak jsem to popsal o 5 odpovědí výš.
dirtyrider
Profil
tutweb
Jo jenom...Ten odkaz: Je to přece přes websnadno!Tam je to naprogramovany dopredu...
Tady něco je...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0