Autor Zpráva
Pan X
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zdejších diskutérů zeptat na jednu věc ohledně hudby a zvuků na webu.

Dočetl jsem se při projíždění zdejších článků o hudbě na webu. Myslíte si, že hudna na web v žádném případě nepatři? Tak to totiž vypadá. Když jste něco kritizovali stím, že hudba na web nepaří.

Zrovna pracuji na webové on-line hře kde sou zvuky použuty hojně, ale přirozeně a vhodně a nejsou to žádné přehnaně velké soubory, jedná se o mluvené slovo a sem tam ozvučené tlačítko a v nějakých případech i hudba pro navození mystické atmosféry. Všech co jsem se zatím ptal tak to na ně působí dobře a neruší je to.

Web není provozuschopný, takže ukázku zatím neposkytnu, ale chci se vás zeptat jestli je podle vás hudba vždy tím špatný co se na stránkách vyskytuje? Nebo může být někdy při vhodném umístění a správně volené tématice i jak bych tak řekl "užitečná" (není myšleno doslovně)

Předem díky

Pan X
Nox
Profil
Pan X
Takto:

klidně do webovky zvuky a hudbu dej, ale standardně vypnutou

+ nejlépe umožnit na logovací stránce nucené vypnutí zvuků i přes interní nastavení
-> kdyby někdo například chtěl odehrát ve více pozdní hodině, tak aby to mohl udělat
bez rušení ostatních a i přesto, že si ve hře pro svůj profil nastavil, že zvuky chce

a potom mít možnost interně toto vynucení opět vypnout

Jo a také raději méně hlasité než více
Johnik
Profil
Hudba na webu není špatná věc, podle mého názoru. A už vůbec ne ve hrách, tam jsou zvuky naopak potřeba pro atmosféru.
Na webu je hudba špatná proto, že ji nelze efektivně řešit. Představte si stránku, kde máte přes nejhorší možnou věc bgsound načítaný zvuk. Kliknete na jinou stránku a zvuk se načítá, ale spíše hraje znovu od začátku.
Lepší to je s flashovýma stránkama, kde je to o poznání snadnější a hlavně tam lze zvuk vypnout/zapnout/zeslabit.
Bubák
Profil
Kritika padá na tvůrce stránek kvůli nevyžádaným zvukům a hudbě. Pro představu, mám puštěné MP3, internetové rádio, Skype... a do toho mi z nějaké stránky začne hrát hudba. Nebo si otevřu v prohlížeči 10 tabů, kdyby z třeba z polovičky z nich hrála hudba, skončil bych u Dr. Chocholuška.

Lepší to je s flashovýma stránkama, kde je to o poznání snadnější a hlavně tam lze zvuk vypnout/zapnout/zeslabit.
Začátečníci občas dělají flashovky, kde tahle možnost není.
Miloš
Profil
Johnik
Vcelku nesouhlas; anebo jinak: hudba na web patří pouze ve vypnutém stavu a já jako návštěvník mám mít možnost si ji zapnout. Si piš, že to neudělám.
Za nevyžádané (samy od sebe hrající) zvuky bych minimálně střílel.

Bubák to shrnul docela dobře.
Joker
Profil
Bubák
Kritika padá na tvůrce stránek kvůli nevyžádaným zvukům a hudbě. Pro představu, mám puštěné MP3, internetové rádio, Skype... a do toho mi z nějaké stránky začne hrát hudba. Nebo si otevřu v prohlížeči 10 tabů, kdyby z třeba z polovičky z nich hrála hudba, skončil bych u Dr. Chocholuška.
Pod tohle se podepíšu.
Spousta autorů stránek si neuvědomuje, že webový prohlížeč nemusí být jediná aplikace na tom počítači běžící a ta jejich stránka nemusí být jediná otevřená stránka.
To samé třeba automaticky spouštěná videa... najdu v RSSce deset potenciálně zajímavých článků, všechny je proklikám prostředním tlačítkem, takže se otevřou na nových listech na pozadí a začnu číst ten první. Po chvíli mi do toho najednou z reproduktorů začne něco mluvit nebo hrát a já pátrám, která stránka to dělá, po chvíli najdu nějakou, na které se automaticky spustí nějaké video, stopnu video, vrátím se zas na tu rozečtenou, pak se dostanu k té s videem, musím video zas přetočit na začátek a pustit znovu. Dost otravné.
imploder
Profil
Souhlasím, jak říká Nox. Jasně upozornit jestli je hudba zapnutá nebo ne a udělat to tak, aby nemusela být zapnutá ani zlomek vteřiny, když si to uživatel nevybere. Nejlíp dát na logovací obrazovku výrazný rozsvícený/přeškrtnutý reprák a kliknutím měnit, jak je to všude běžné.
imploder
Profil
Joker
U videí mi připadá důležitý ještě jiný důvod, proč by měla být spíš na začátku zastavená a spuštět se až kliknutím: načítání může běžet pomalu a pak je stejně potřeba video zastavit a počkat. Když se začne přehrávat a najednou se to utne, tak je to hodně protivné - víc, než kdyby se chvíli nepřehrávalo.
zvěřiňák
Profil *
Nedávno jsem taky řešil, jak dát hudbu na stránky. Nakonec jsem to udělal, jak říká Johnik, pomocí flashe. Připadalo mi to nejmíň rušivé a návštěvník si může vybrat, jesti hudbu jó a nebo né. Tady je ukázka, jak to vypadá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0