Autor Zpráva
MichMond
Profil
Zdravím,

předpokládám že by mě asi neměl zájem někdo učit, nebo pomáhat my a tak jsem se rozhodl že jsi koupím nějakou vhodnou knihu. Jednu jsem si půjčil z knihovny ale jen na 2 týdny a to je nic moc... Chtěl bych vás poprosit o typy podle mých znalostí aby mi sedla. Zatím umím základy funkcí, a základy skriptu jako jsou podmínky, proměnné souřadnice a jiné. Ve flashi programuji cca 1 měsíc a do ničeho jsem se zatím nepouštěl ale teď si programuji vlastní web který je zatím ve vývoji viz zde: www.michmond.ic.cz .

Viděl jsem zatím jen jednu knihu na internetu která byla přímo bezvadná, začalo se tam z anketami přes databázi MySQL a pak se tam řešili komentáře, diskusní fórum a pak také socketový server a spojení z klientem. Už byla ale bohužel vyprodaná. Dále bych se chtěl převážně věnovat tvorbě her, a když dostanu nějakou tu nabídku na web či program tak také. Zatím mě baví ale hlavně weby a ty technologie jako komunikace přes php z databází atd. ale vážně chci zůstat převážně u her.

Když tak typy, odkazy a jiné posílejte sem do tématu. Děkuji všem typům :-)
Flashman4D
Profil
ActionScript ve Flashi sice už starší a v AS2 psána pro dědečka flash5;) , ale může jen doporučit, protože základní koncepce a pochopení programování ve flashi jsou stejné
Naprogramujte si vlastní hru ve Flashi jednodušší, základy AS2
Adobe Flash CS3 nedoporučuju, nicmeně pro úplného začátečníka může být dobrá, v AS3 (as3 scriptování je tam opravdu po skromnu)
ActionScript 3.0 Cookbook mnoho o AS3, anglicky (mám ji jen v elektonické podobě, ale pokud to myslíš s Flashem vážně je to ta správná volba)
p.s. bohužel české knihy o flashi jsou zatím na nízké úrovni
FlashManiac
Profil
MichMond
kdyžtak další typ..
je to sice pro AS2.0 ale na pochopení stačí...
Jobe Makar/Derek Franklin - Flash MX 2004 Actionscript
je to vyborna kniha,ale bohuzel pro AS2.0, nicmene an pochopeni zakonitosti staci
embee
Profil
Flashman4D
tvrdit ze zakladni koncepce as2 a as3 je stejna je podle me troufale... jeho koncepce je totiz v podstate jina. Jedine, co zustava stejne, je uplny zaklad typu co je to promenna a co je to funkce - a toto je spolecne pro temer vsechny programovaci jazyky, tohle se klidne muze ucit z knizky o jave nebo php. Panove proboha nenavadejte ho na as2 v dobe flashe cs4, to je opravdu mimo misu.

Co se samotneho dotazu tyce...

http://www.amazon.com/ActionScript-3-0-Bible-Roger-Braunstein/dp/0470135603
http://www.amazon.com/Foundation-Actionscript-3-0-Animation-Making/dp/1590597915/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1235899677&sr=1-1
http://tv.adobe.com
Flashman4D
Profil
embee
to je sice pravda, ale kdo má problém s angličtinou má na literaturu v skvělém AS3 prostě smůlu, lepší se učit v historickém flashi něco, než-li vůbec nic
... jo a dík za tip na ActionScript 3.0 Bible ;)
embee
Profil
Flashman4D
tjn knizky o flashi, as a vubec o cemkoli adobe v cestine prakticky neexistuji a pokud ano, vetsinou nestoji za nic...

jinac jeste muzu doporucit www.lynda.com v kombinaci s www.torrentz.com - ale k nicemu nenabadam :D
Flashman4D
Profil
embee
nemusíš nabádat, umím hledat na rap*** apod...

tato diskuse by měla být raději uzamknuta viz pravidla diskuse bod 5. ;))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0