Autor Zpráva
matthew
Profil
Zákazník má koupený hosting u Kapusta.cz, ale ani za nic se nemůžu připojit k FTP, abych na něj mohl nahrát web a začít testovat.
Připojuji se přes Total Commander (ale zkoušel jsem i FileZilla a WinSCP), který ani nenáváže spojení se serverem a vypíše hlášku "Časový limit spojení vypršel!". Na všechny ostatní hostingy se připojí normálně.

Zadávám údaje, které byly v registačním mailu, a přes které se pomocí webového rozhraní NetFTP bez problémů připojím - ovšem tam nefunguje nahrávání souborů, ale to je myslím chyba u nich.

Psal jsem na jejich podporu, a po dvou dnech mi odepsali, že:
> Někde na vaší straně bude zablokovaný port 21.
> 1. Váš provider zablokoval
> 2. nebo antivirak
> 3. nebo nekde ve vašem firewalu je zamazaný  port


Nevím, jak zjistím zda zablokoval provider (internet mám od O2),
ale ani s vypnutým antivirem se nepřipojím
a ve firewallu na rooteru se zdá být vše v pořádku.
Nepřipojím se ani na jiném počítači v síti.

Je nějaká možnost, jak to zprovoznit?
Nepomohlo by třeba zajít s notebookem do města a na nějaké WiFi se zkusit připojit a web nahrát?
Bubák
Profil
Sice ti moc nepomůžu, ale TC během připojování vypisuje log, najdeš ho vedle tlačítka "Odpojení" a nejjednodušeji log otevřeš tak, že na něj poklepeš myší. Zkopíruj ho sem, případně pozměň citlivé údaje. Snad z logu někdo něco vyčte a poradí.

Máš možnost připojit se aspoň na chvíli přímo, bez firewallu a routeru?
matthew
Profil
Zkopíruj ho sem
----------
Connect to: (21.06.2009 21:52:22)
hostname=ftp.marcus-brno.cz
username=marcus-brno.cz
startdir=
ftp.marcus-brno.cz=89.187.131.184
----------

Máš možnost připojit se aspoň na chvíli přímo, bez firewallu a routeru?
Myslím že ne, ale během týdne se pokusím.
armin
Hosting armin.sk
Profil
matthew: Zkus si nastavit v konfiguraci total commanderu (nebo jakéhokoliv jiného FTP klienta) mód pro připojení na PASIVNÍ. U některých ISP funguje totiž ftp přístup pouze v pasivním režimu.
matthew
Profil
Zkus si nastavit v konfiguraci total commanderu (nebo jakéhokoliv jiného FTP klienta) mód pro připojení na PASIVNÍ.
To mám nastaveno, a přesto to nefunguje.
armin
Hosting armin.sk
Profil
matthew: Tak pak to řešit s kapuťákama... zda se vůbec u nich na serveru v lozích serveru objeví vůbec něco ve smyslu požadavky na komunikaci z té IP ze které to nejde. Před půl rokem bylo i u mě pár případů (taky od O2) s přístupem na FTP a právě zmiňovaný pasivní mód tento problém vyřešil.
warman
Profil
armin: on píše že všude jinde se připojí normálně, tudíž bych hledal problém u kapusty... Připadá mi to nanejvíš divný :)

matthew: jesli ti můžu poradit, tak se zkus připojit třeba přes vpnhosting.cz (tam lze zřídit demo na 3 dny) a nebo existují různé alternativy (ty si ovsem nejak nepamatuju...)
zvěřiňák
Profil
matthew
Já mám taky hosting u kapusty a taky jsem si zpočátku s tou jejich ftp komunikací užil. Tam se nedá připojit jinak, než s použitím jejich ftp klienta. Jmenuje se net2ftp. Tady se přihlásíš za použití svého uživ. jména a hesla a mělo by to fungovat bez problémů. Mně se na kapustu nepodařilo připojit jiným ftp klientem. Už jsem si na to zvyknul, funguje to dobře, i když řešení je to trochu neobvyklé.
warman
Profil
Takze chyba je nejspis u kapusty.... Kapusto, ozvi se semka :)
matthew
Profil
zvěřiňák
Do net2ftp se připojím, ale nějak mi tam nejdou nahrávat soubory. :(
Ve flash uploadu nemůžu ani vybrat soubory a v java uploadu to u všech souborů hlásí že jsou "too big".
zvěřiňák
Profil
matthew
Já s tím nahráváním soubnorů neměl ještě nikdy žádný problém. Je sice pravda, že velikost mnou nahrávaných souborů byla vždycky max. několik mega. Při nahrávání souborů flv nebo swf jsem používal vždycky jenom z jejich nabídky "nahrát" a nebyl žádný problém. Asi ti nezbyde nic jiného, než s konkrétním problémem se obrátit na jejich technickou podporu.
matthew
Profil
zvěřiňák
Na podporu jsem se obracel, ale tam nevymysleli nic lepsiho nez zmenit heslo k ftp. problem bude asi u mne, protoze kdyz se pripojim na internet u nekoho jineho tak tam to jde. ale zase kvuli kazde uprave souboru nekam chodit... :(

0