Autor Zpráva
Rokka
Profil
Ahoj, chtel bych vas poprosit o nazor na grafické zpracovani www stranek reklamky, pouzitelnost, prehlednost a co vas napadne. uvodni stranka pujde pryc a uvod bude vypadat stejne jako signmaking jen s tim ze tam budou fotky ze vsech cinnosti od nejnovejsich, ty profily budou nahore na te velke fotce a nejaky slovo na uvod, ale vic obsahlejsi. Diky

odkaz: http://www.reklamka-kvalitne.cz
Casper
Profil
Váš web není barevně kompatibilní pro FireFox a Internet Explorer, při tvorbě grafického náhledu musíte počítat s rozdílným přepočítáváním barev png a jpg souborů u těchto dvou prohlížečů, tyto dva formáty nelze kombibovat
viz: ukázka
Chamurappi
Profil
Reaguji na Caspera:
musíte počítat s rozdílným přepočítáváním barev png a jpg souborů u těchto dvou prohlížečů
Problém se týká jen PNG obrázků s gAMA chunkem, Explorer (obvykle) zobrazuje jiné barvy, než si tvůrce obrázku přál.

tyto dva formáty nelze kombibovat
Samozřejmě, že lze, stačí odstranit gAMA chunk.
Rokka
Profil
Podivam se na to. Ale na novych verzich FF a Internet Explorer co mam doma naistalovane to je bez problemu. Jediny problem jsem mel se Safari. Jakych verzi prohlizecu se to tyka?
Casper
Profil
Chamurappi: nevěděl jsem důvod tohoto rozdílu, díky, mohl by jste ještě říci jak gAMA chunk odstranit třeba při generování obrázků z PhotoShopu ?

každopádně já používám IE8 a FF3,5 - na tom obrázku
Chamurappi
Profil
Reaguji na Caspera:
mohl by jste ještě říci jak gAMA chunk odstranit třeba při generování obrázků z PhotoShopu ?
Ne, ale …
Přiznávám se bez mučení, že jsem na hodnocený web nekoukal, takže nevím, jestli na obrázku ukázaný problém opravdu způsobuje gAMA chunk (a jestli se objevuje všem).
shaggy
Profil
Chamurappi
Ja som na ten web pozeral dávnejšie a myslím, že to bolo kvôli tomu + Photoshop od verzie CS3 (možno aj CS2 alebo CS) ukladá tieto PNG v poriadku.
Rôzne programy typu FixPNG som musel používať iba pri starších verziách Photoshopu.
Bubák
Profil
Rôzne programy typu FixPNG som musel používať iba pri starších verziách Photoshopu.
Pleteš si pojmy.
FixPNG - zpravidla js, nebo htc soubor pro korektní zobrazení průsvitného PNG v IE 5.5 a IE 6
TweakPNG, jednoduchý malý prográmek pro nízkoúrovňové úpravy PNG souborů

Pokud víš, jak ve Photoshopu uložit PNG bez gammy, tak ven s tím, je to častý dotaz.
shaggy
Profil
Pleteš si pojmy.
Nepletiem. Myslel som program TweakPNG, len som si nepamätal názov. Slúžil na odstránenie gama "informácií".

Pokud víš, jak ve Photoshopu uložit PNG bez gammy, tak ven s tím, je to častý dotaz.
Ako vravím, so starým Photoshopom som mal rovnaký problém, nový mi to ukladá dobre.
Ofi
Profil
Červená barva bývá hodně oblíbená u mužů i žen co se týče designu, ale velmi náročná na správné použití. To se vám povedlo si myslím, pozadí a správně zvolený odstín dělají dobrý dojem a stránky působí příjemně . Barva písma je dobře kontrastně zvolená a tak není problém cokoliv přečíst i z větší vzdálenosti.
Celkově se mi to líbí :) Nejsem moc profík takže to ber jako hodnocení z hlediska uživatele :)
Rokka
Profil
Snažil jsem se o potlačení agresivní červené do tmavších odstínů a odlehčení právě tou oranžovou a světlě žloutou. Díky, potěšil jsi mě :)
rokka
Profil *
Opravil jsem výše zmíněné barvy, tak jak jste mi posílali screeny. Teda aspoň myslí, že jsem je opravil? Proto jsme tady, podívate se prosím jestli to je v pořádku. Díky.
rokka
Profil *
Můžete se prosím někdo podívat?
breeta
Profil *
A co validita ?

51 chyb je fakt dost .....
rokka
Profil *
S tím teď bojuji. Vím o tom, a chybné je to i u kontaktů. Čekám na svého programátora, sám si s tím nevím rady :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0