Autor Zpráva
JindraC
Profil *
Prosím přítomné o kritiku návrhu stránek fotografické skupiny LP5. Díky za připomínky!
Tomass
Profil *
Zajímavá myšlenka, jen mi to připadá málo kontrastní.
Každá stránka se při první otevření ukrutně dlouho načítá.
Rámeček pod hlavním nadpisem by vypadal líp, kdyby byl zarovnaný s rámečkem.

A jestli je to web fotografů, tak bych tam čekal trochu víc fotografií...
Tomass
Profil *
zapomněl jsem napsat to co mi vadilo nejvíc. Menu na úvodní stránce je dole a po kliknutí odskočí doprava. To je velmi velmi nepříjemné.
JindraC
Profil *
Zajímavá myšlenka, jen mi to připadá málo kontrastní.
Souhlasím. Je to na hraně, ale raději bych zůstal u tohoto poměru.

Každá stránka se při první otevření ukrutně dlouho načítá.
Já doufám, že je to jen serverem Webzdarma. Kód (ani PHP) není nijak mohutný.

Rámeček pod hlavním nadpisem by vypadal líp, kdyby byl zarovnaný s rámečkem.
Menu na úvodní stránce je dole a po kliknutí odskočí doprava.
Testoval jsem pod W2K v Opeře, Firefoxu a IE, pod Linuxem ve Firefoxu.
IE vykazuje odlišnosti, v ostatních případech je (u mne) vzhled téměř stejný.
Menu mi neodskakuje ani v IE. Můžete, prosím, uvést Váš prohlížeč?

A jestli je to web fotografů, tak bych tam čekal trochu víc fotografií...
Je to pravda, ale právě tyto stránky mají shrnovat údaje a materiály o fotografech. K jednotlivým tématům by měly vznikat samostatné weby. Libeňský plynojem, např.

Děkuji.
Tomass
Profil *
K tomu odskočení: prohlížeč bych napsal, kdyby to bylo relevantní. Jedná se o přechod z index.php na jakoukoliv položku menu. Není to o pár pixlíků, ale prakticky přes celé okno z rohu do rohu. Mám poslední Operu a IE6.
Tomass
Profil *
Tak teď jsem to trochu domotal. To co jsem teď psal, se týká menu. Na index.php je jinde než na ostatních stránkách. Ale to je myslím evidentní.

Druhá věc je pozice obsahu vůči nadpisu. V opeře to vypadá, že to je vůči sobě zarovnáno na střed, v IE je to zarovnáno doprava, což se mi (ale to už je můj názor) zamlouvá víc.
Tomass
Profil *
k těm fotkám: Kdyby tam byly černobílé fotky, mělo by černobílé pojetí webu smysl. Když tam nejsou a opravdu je to jen psaní o lidech, tak to smysl nemá a je to nuda.
JindraC
Profil *
IE je to zarovnáno doprava, což se mi zamlouvá víc.
Ano, IE sloupec vykreslí užší, takže to vypadá, jako "doprava". Záměr to není. Přesto, že je to odklon od záměru, a to v (stále?) majoritním prohlížeči, není to osudové. Vám se to dokonce zamlouvá. Nebudu s tím válčit.

Kdyby tam byly černobílé fotky, mělo by černobílé pojetí webu smysl.
Počítá se s tím, že nějaké fotky tam také budou, ale mělo by jít spíše o ukázky. Jisté jsou portréty členů skupiny. Fotografujeme opravdu převážně černobíle :-)

To "skákací" menu na index.php se pokusím zkrotit.
JindraC
Profil *
Tomass
Už to mám. Nepochopil jsem to hned správně - měl jsem za to, že menu odskočí pod myší ve chvíli kliknutí.
Ve skutečnosti je vše v pořádku, t.j. dle záměru.

Jde o to, že menu na úvodní stránce má přidělenu jinou pozici, než na všech ostatních. Uznávám, že je nepříjemné, jak se po přechodu z úvodní stránky přemístí, ale nadále již zůstává nehnuté.
Uvodní stránku chápu zde jako vstupní rozcestník, na který se pak uživatel nevrací, aby ho toto opakovaně trápilo.
Z důvodu vzhledu titulní stránky jsem neměl moc možností, kam menu umístit.

Děkuji za připomínku.

ostatní kritici
Prosím další podněty - přístupnost, logika, ...
Sid
Profil *
V tom IE mně třo připomíná bug float+margin-left. IE 6 vykreslí zdvojenej margin-left, proto to posunutí proti ostatním prohlížečům. Však si to přečti : http://www.jakpsatweb.cz/css/priklady/float-margin-left-bug-ie.html

Jinak je to takový simple, ale to byl asi záměr s těma šedejma cihlama. Jinak ty ikonky html a css jsou zbytečný, sice chápu, že to vypadá jak footer (patička), ale to nikoho nezajímá a když jo, tak si to zjistí sám (to se tady omýlá dokola).
gyoja
Profil
1/ Váš web se špatně čte. Zejména pro malý kontrast písma a jeho pozadí. Dále proto, že zvolené písmo má malá písmena celkem velká v poměru k velkým písmenům (cca 3/2) a tím pádem text působí dosti kompaktně. Do toho jsou řádky dosti blízko sebe a zarovnání je do bloku. Výsledkem toho všeho je, že při čtení se špatně hledají další řádky a když člověk přeruší čtení, těžko navazuje. Nemám zrakovou vadu.

2/ Nemám nic proti minimalistickým pojetím ani u barev, ale ta vaše šedá je moc těžká, unavuje.

3/ Dále bych upozornil na spoustu volného místa pod obsahem jednotlivých stránek, které je doslova zavaleno spoustou cihel na pozadí.

4/ Na webu fotografické skupiny bych hledal nějaké fotky.

5/ Proč se takto minimalistický web načítá tak zpropadeně dlouho?

PS: Nečetl jsem příspěvky těch přede mnou. Případná duplicita snad zdůrazní hlavní nedostatky.
JindraC
Profil *
Sid
Díky za nasměrování - margin by měl být vyřešen. Doufám.

Odkazy na validátor prozatím nechám. Chápu, jak to myslíš, ale zároveň mi jde o osvětu.

gyoja
ad 1):
- zvýšil jsem kontrast písma a pozadí
- rozšířil řádky
- zarovnal vlevo

ad 2):
- plochy pod textem a odkazy jsem udělal světlejšími - viz 1).

ad 3):
- volné místo ubráno

ad 4):
- probráno již v předchozích příspěvcích. Nějaké fotky přibudou. Ostatně; obsah se ještě vytříbí.

ad 5):
- mělo by to být již také lepší (?)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0