Autor Zpráva
Lenkaaa
Profil *
Dobrý večer všem,

obracím se na vás s prosbou o radu... Chtěla jsem se zeptat, zda lze nějak udělat předem připravený rámeček dle mého vlastního gusta (řekněme například se zakulacenými rohy a obrázkem lupy) tak, abych do něj vkládala fotografie? Nemyslím tím obyčejný border, ale obrázek vytvoření například ve photoshopu nebo gimpu...

Předem vám děkuji za rady.
Jan Tvrdík
Lenkaaa:
Ano, mělo by to jít.
Bubák
Než se začneš ptát, jak na to, zeptám se já.
Obrázky budou stejně velké, případně budou jen ve dvou verzích (krajina, portrét), nebo bude každý jiný?
Lenkaaa
Profil *
Bubák:
Chtěla bych, aby to vypadalo tak, že na stránce u každé novinky bude také fotografie - vždy stejné, nějaké rozumné velikosti (jedná se o web se psí tématikou).
SwimX
Lenkaaa:
jde to třeba tak, že obalíš img divem a tomu na pozadí dáš obrázek (v něm bude border dle tebe a uprostřed třbea bílo) bude mít position relative.
v něm bude mít img position absolute a bude posunut o šířku okraje. Budou sice "na sobě", ale bude to vypadat jako rámeček fotky. Ale musí ty fotky mít pořád stejné rozměry. (což je to na co naráží Bubák)
Taurus
Nemusí se dělat ani třída, stačí do css např.:
img {
padding: 20px;
background: url("obrazek.jpg");
}

Takto to však dostanou všechny obrázky. Pro limitování na určitou část stránky je dobré img specifikovat na .trida img. Pokud jednotlivě, tak img.trida, ale obrázky v html pak musí mít class.
Lenkaaa
Profil *
Všem vám děkuji!

Ještě bych se chtěla zeptat, lze to udělat i obráceně? Resp., když mám pozadí (=rámeček), v něm vloženu fotografii, lze ještě něco dát přes fotografii? Myslím tím, že chci přes fotku například dát ještě špendlík... Jako aby do té fotografie zasahovala...
don jebot
pozri sa sem http://michalopalek.net23.net/downloads/pizza/ oba su to obrazky aj ramecek aj pizza .. pouzi firebug alebo dragonfly alebo develop toolbar a mas to ..

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: