Autor Zpráva
Anton
Profil
Dobrý den/Ahoj!
Už jsem tady parkrát psal,ale ted jsem dotaz lépe připravil,tak snad vy pochopíte mě a já vás :) (JSEM AMATÉR) :)
Prve chci pochopit jak co funguje a ptám se na to co mě nejvíc zajímá.
PROSÍM ODPOVĚZTE ABY TO I ZAČÁTEČNÍK/AMATÉR CHÁPAL!
Prve se chci naučit html a css a ddál se uvidí,dotazů je víc a budou tak různě proházený!!!

1Jak si představuju,jak to je (stručně)

1 Uďelám design
2 Nakoduji v CSS
3 Po CSS použiji HTML
->a pak už nic!?

Ohledně velikosti strany!
Když se zapnu např. GIMP ukáže se jak chci velký plátno co tam zadat? např.(něcoXněco px -->něco1-šířka....-->něco2-délka

teorie :)?!?!???!
Design=CSS=design se dělá jen v css?

Co patří do kodování:(X)HTML,CSS,-dál?
programování:PHP-a dál?

Jak si to představuju!
Udelám nejaký design (tady příklad jen náčrt)
Když mám design,tak aby to dělal to co má (fungovaly odkazy apod.) to nakoduji c css?
Nebo ještě něco?
A co když chci:kliknu na např. uvod viz. okaz aby se to změnilo např takhle viz. odkaz to vše se dělá v css,nebo i v něčem jiným?

Když mám např psPas tak kadá stránka se píše zvlášt nebo ne?tzn. např napišu stránku o mě uložím a zapnu od znova psPad a zase nejakou stránku napíšu zas uložím a znova atd. TAK?NEBO JINAK!

A poslední dotaz
Koduje se např v psPadu,a co dál?Jaký všechny programy jsou potřeba?

ZDURAZNUJI CELOU DOBU SE BAVÍM JEN O HTML A CSS,TÍM CHCI ZAČÍT.

DĚKIJI VŠEM CO MĚ ODEPÍŠÍ NEJLEPE NA VŠECHNY OTÁZKY :)

DÍKY MOC
Jan Tvrdík
Profil
Anton:
Jak psát web je dobrým začátkem.

Základní postup při tvorbě webu od Plaváčka

Jak si představuju, jak to je (stručně)
Ono to lze dělat všelijak, ale HTML se píše obvykle před nebo souběžně s CSS, nikoliv až po něm.

Design=CSS=design se dělá jen v css?
Design není CSS. Design se obvykle nakreslí v Photoshopu nebo v Gimpu. Hotové designy můžou vypadat třeba takto. Takovýto design se pak nakóduje pomocí HTML a CSS.

Co patří do kodování:(X)HTML,CSS,-dál?
(X)HTML a CSS

Když mám např psPas tak kadá stránka se píše zvlášt nebo ne?tzn. např napišu stránku o mě uložím a zapnu od znova psPad a zase nejakou stránku napíšu zas uložím a znova atd. TAK?NEBO JINAK!
Tak nějak, ale není potřeba PSPad zavírat. Lze mít otevřeno více souborů zároveň.

Koduje se např v psPadu,a co dál?Jaký všechny programy jsou potřeba?
Na kódování (HTML + CSS) ti PSPad stačí.
Anton
Profil
A jak to deda je s těma strana mohl bys to nějak podrobněji popsat?
Otevřu si psPad udělám první stránku...bud zavřu a nebo nechám otevřenej....

....a otevřu new psPad a začnu dělat novou stránku???

Prosím ostatní taky napište at to mám od každýho popsaný podle něho (vás)
Hitman
Profil
Teorii nemám rád, ale ta tvoje mi přijde zvláštní, tedy:

Design=CSS=design se dělá jen v css?

Ne, design se dělá v různých programech (Malování, poznámkový blok).

programování:PHP-a dál?

C, C++, Java Script, Java, Python, Pascal, Delphi, Forth, Ruby, Flex, SQL, MUMPS...na víc si nevzpomenu, snad to bude na první týden stačit :-).

Koduje se např v psPadu,a co dál?Jaký všechny programy jsou potřeba?

PSPad stačí, někomu stačí i Poznámkový blok.
Anton
Profil
teorie-je u toho smajlík a otazník z vykřičníkem,to znamená že jsem to neměl jak pojmenovat nevěděl jsem jak to pojmenovat tak mě to napadlo tak,jak to je!:)

EDIT:tak to programování bylo jen tak abych měl přehled co vše je!Rozhodně ne naučení!!!
A co zbytek,odpovězte prosím.Ne na vše bylo odpovězeno :)
Jan Tvrdík
Profil
Anton:
Jak psát web považuji za dostatečně univerzální odpověď vzhledem k úrovni tvých znalostí.
Hitman
Profil
Anton

A co zbytek,odpovězte prosím.Ne na vše bylo odpovězeno :)

Než-li rozebírat tvé podivné otázky ti také doporučím Jak psát web.
Anton
Profil
Vím že jsou "podivné" ale nevím jak jinak to napsat!(ale odpověd by neuškodila)
Neee,ok díky alespon za něco jdu do jiné sekce :)
Anton
Profil
Ale můžete mi napsat!
Budulinek
Profil
Taky bych doporučil Jak psát web... Jinak v kostce, abych nepsal jen to, co psali už ostatní:

Nejdřív bys měl mít hotový design (to je v podstatě obrázek, který vytvoříš buď ty, pokud máš grafické cítění, nebo nějaký grafik v nějakém grafickém programu). Ten, pokud vyhovuje, "rozsekáš" na menší dílky (hlavička, patička, .... prostě obrázky, které budeš potřebovat) a začneš kódovat. Nejdří je dobré (aspoň mně to tak vyhovuje) udělat si kostru webu - tedy základní strukturu. Vždy kóduji HTML a CSS současně, tedy v podstatě současně, vyhovuje mi to tak. Až mám základní kostru, přenesu barvy z návrhu do CSS (výborně může posloužit kapátko apod.). Pak si už pomalu začnu pohrávat se složitějšími elementy stránky, až mám hotovo.

Co se týče kódování dalších stránek, máš možnost buď uložit si stránku bez vlastního těla a to pak jen dopisovat pro jednotlivé části webu (samozřejmě nezapomeň na title, description, ......) nebo můžeš použít php a funkci unclude a rozsekané části prostě spojovat k sobě. Druhá možnost má velkou výhodu, že při jakékoli úpravě stačí editovat pouze jednu část, kdežto v prvním případě všechny. Navíc je v tom jakýsi "prapůvodní princip", na jakých jsou postaveny dnešní šablonovacý systémy, takže je dobré si to vyzkoušet.

Je spousta způsobů, jak psát weby a každému vyhovuje něco jiného. Zkus tvořit a uvidíš sám, jak ti to půjde nejlíp...
Anton
Profil
můžete mi někdo vysvětlit pojem "rozsekat"?

a stručně jak se to dělá?

A ještě jeden dotaz,terej sem nepatří ale snad mě nekdo odpoví!

Je ohledně internetu:Představte si:Mám internet,krabičku a ta je zapojená ve zdi od toho vede ta šnůra do pc aby internet fungoval chápete?
a mě zajíma zda existuje ně co.....mám jednu šnůru navíc a potřeboval bych nějakou "rozdvojku" a bych tam mohl zapojit např.jedna šnůra by vedla do pokoje a druhá někam.

Poradíte nějak?Je to napsaný dibně ale nevím jak to napsat líp!!
tiso
Profil
Anton http://www.youtube.com/watch?v=h06loWplhDY
Anton
Profil
tiso
A v tom videu jde videtco?To sekání nebo jen tvorba disagnu a kodování?
Hitman
Profil
Anton

bych nějakou "rozdvojku" a bych tam mohl zapojit např.jedna šnůra by vedla do pokoje a druhá někam.

Máš v té "krabičce", modemu víc přípojek? Pokud ano, dej tam druhý síťový kabel, nepřkřížený.
Anton
Profil
Hitman
napíšu to trochu jinak,je tam vic připojek jedna veda do vrchního pokoje ta krabička je v obývaku (rzn.) uprostřed a já jsem v pokoji dole tak to vede ale já bych těl z pokoje aby to nějak vedlo ven na zahradu,zkoušel jsem tu šnůru kterou mám v pokoji aby mě to vedlo tam kam chci ale pár metrů scházelo a kdybych měl udělat,že bych připojil šnuru do krabičky to bych musel koupi delší ale asi nic jinýho mě nezbyde jestli neexistuje nějaká ta "rozdvojka"!Existuje nebo ne?
Joker
Profil
Anton:
neexistuje nějaká ta "rozdvojka"
No, existuje, jmenuje se to switch (případně hub), ale vyjde to dráž, než koupit drát.

Jinak ale jestli jediný problém je, že kabel je moc krátký (tj. není nutné připojit dvě zařízení, ale jedno, jenom je to moc daleko), dá se ten kabel nastavit pomocí spojky a dalšího kabelu.

Pak ještě existuje takový hack, jak z jednoho kabelu udělat dva... ale fakt neradím to zkoušet, pokud nevíte co děláte :-)
Ono totiž alespoň na 100Mbitový provoz stačí 4 vodiče, přičemž v UTP kabelu jich je 8. Takže je lze na obou stranách ustřihnout konec kabelu, rozdělit na 4+4 vodiče (samozřejmě na obou stranách stejně!), na každou čtveřici nacvaknout nový konektor (samozřejmě vodiče musí jít na správné piny v konektoru) a získat tak dva fungující kabely.
Nevím, jestli by to fungovalo i s gigabitovou sítí, ale na 100Mbitové jsem tohle viděl fungovat na vlastní oči.
tiso
Profil
Anton [ #13] nerozumiem, skús písať po česky...
Anton
Profil
Joker

A ta spojka se jmenuje jak?

tiso

Ptal jsem se,co je videt v tom videu?

Jestli tvorba designu a kodování např. v html
NEBO to rozsekání viz. příspěvek [#10] a [#11]...
tiso
Profil
Anton rozsekanie... Je to prvé video, ktoré našiel google, určite je takých viac, takisto i článkov ako na to...
Anton
Profil
Hitman
Tahle nebo jiná?
Anton
Profil
Můžete mi sem někdo hodit odkaz na návod v css kde se píše jak nakodovat pozadí?Nikde to nemůžu najít!
tiso
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/pozadi.html

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0