Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Zrovna dělám pro jednoho člověka web. Potřeboval bych mu ho ukázat jak to mám udělat, když mu nechci poslílat HTML, aby jsi to nenahrál na sevrer a nezaplatil mi.

Jak to děláte vy profíci?
radas
Profil *
tak si to nahrej na svůj vlatní web pokud se jedna o nějakou php aplikaci a pokud o design tak mu to pošli v nějaké obrázk + watermark
Kajman_
Profil *
Nebo odkaz na html, kde bude ten obrázek s vodoznakem. Někteří uživatelé mají problémy zobrazit obrázek 1:1.
Michal Kolesa
Profil
Když ta stránka má posuvník. By bych musel vyfotit obrazovku, pak posunul zase vyfotil, to je dzouhavý, něco jednoduššího
radas
Profil *
použij jen zmenšeninu webu nebo nějaký web na tvorbu screenshotu..
Axamith
Profil
Preferuji osobní kontakt, o úpravách webu se zákazníkem diskutuji. Zatím jsem psal pro klienty z mého místa bydliště ( do 10 km ). Jinak bych to řešil instalací na vlastní hosting a popřípadě grafiku znehodnotil vodoznakem.
Michal Kolesa
Profil
Doporučíte mi nějaký program na tvorbu screenů ? Popisky na slunecnici jsou stejné. Hledám program v CZ a freeware
Michal Kolesa
Profil
Zákazník je z Kutné hory.
Zechy
Profil
Screeny? zmáčkni PrintScreen, ofotí to obrazovku a otřevři malování a vyhod to tam pomocí ctrl+v
Michal Kolesa
Profil
To samozřejmě vím.

Ale to ofotí okno. Ale když je stránka "dlouhá" tak posunout a znova, posudnout znova, potřebuji něco jednodušího. Nejlépe celý web do jednoho "dlouhého" obrázku
Joker
Profil
Zechy:
Screeny? zmáčkni PrintScreen, ofotí to obrazovku a otřevři malování a vyhod to tam pomocí ctrl+v
Od Windows Vista nebo v Linuxu ani to ne.
V Linuxu (alespoň Ubuntu) PrintScreen rovnou otevře dialog pro uložení obrázku a ve Windows Vista na to je nástroj "Výstřižky" (Start - Programy - Příslušenství - Výstřižky)

Další možnost je použít http://browsershots.org/ - udělá obrázek celé stránky i pokud se nevejde na jednu obrazovku a navíc je možné si zvolit prohlížeč.
Filip111
Profil
existuje na to nějakej plugin do Firefoxu...název bohužel nevím (mám nainstalováno na jiném pc), ale určitě se dá v příslušný kategorii najít na
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/

plugin sejme celý web, klidně přes několik obrazovek a nabídne uložení do PNG nebo zkopírování do schránky
Michal Kolesa
Profil
To zrovna nepotřebuji. web nemám na internetu a nemám souhlas to někam nahrávat. Potřebuji, aby to pracovalo z disku
Michal Kolesa
Profil
nemám firefox. Mám NEJPOUŹIVÁNĚJŠÍ IE 8 !
Taurus
Profil
Tak si Firefox nainstaluj, je to fajn pomocník pro tvorbu webu. Ta šepleť, co jsi zmínil, není nejpoužívanější. A zařiď si freehosting, s diskem díru do světa neuděláš.
Michal Kolesa
Profil
dělám na mámině notebooku a ona tam nesmí mít jiný prohlížeč než IE (internmí předpisy) Už že jsem si tam dal GIMP, PSPAD, OpenOffice může mít máma průser

----

Našel jsem krásný prográmek http://www.url2jpeg.com/ Přesně co potřebuji
Zechy
Profil
Internet explorer je nejpoužívanější jenom proto, že to je základ windowsu a většina uživatelů nezná něco jiného. Já používám IETester, FireFox a GC :). Nejlepší pomoc na tu tvorbu.
Michal Kolesa
Profil
Už jsem taky o firoxu uvažovat, ale jiný prohlížeč než IE mít máma nesmí.
Anton
Profil
Michal Kolesa
Já používám OPERU :)

Zdá se mě trochu nesmysl že by musela mít jen IE,ale nevím...
Joker
Profil
Michal Kolesa:
web nemám na internetu a nemám souhlas to někam nahrávat
Jak "nemám souhlas"? Na nahrání svého vlastního výtvoru na web přece není potřeba ničí souhlas.
Zákazník může vlastnit maximálně texty na webu, ale při prezentaci designu se stejně obvykle používá "Lorem ipsum" (výplňový text, ne ostrý).

nemám firefox. Mám NEJPOUŹIVÁNĚJŠÍ IE 8 !
Nejpoužívanější je Firefox. Druhý je IE7 a až třetí je IE8 (viz)

dělám na mámině notebooku a ona tam nesmí mít jiný prohlížeč než IE
To není zrovna ideální rozhodnutí.
Nový počítač se dnes dá sehnat za pár tisícovek, starší skoro zadarmo (občas dokonce za odvoz), to je takový problém?
Michal Kolesa
Profil
Starý použitý zase nechci. Budou odcházet paměti, komponenty, zase si chci pustit video, zahrát nějakou hru

Je to interní nařízení zaměstnavatele, že nesmí mít jiný prohlížeč dokonce na ty nainstaloavné programy se čéf netvářil moc nadšeně
Joker
Profil
Michal Kolesa:
Starý použitý zase nechci.
Tak lepší než žádný a dělat na cizím počítači, ne?

Ale však není problém koupit nový, počítače jsou dnes úžasně levné.
Michal Kolesa
Profil
To by máma nesměla mít dluhy, musela by vydělávat a já nemím plný invalidní důchod jen 8498 Kč
Anton
Profil
Michal Kolesa
Nevím jo ale když prošlo u šéfa ty nais. programi jak si psal GIMP, PSPAD, OpenOffice tak prohlížeč už snad takovej malér nebude ne?

Ale zajímavý je že v přispěvku vyše píšeš že by z toho měla průs-- ,a o pár příspěků níže zas že se na to netvářil moc nadšeně když zajdu do "detajlů" nedává mě to smysl :).
kajaman
Profil
Michal Kolesa:

Tvoje máma myje dluhy? To je něco jako "praní špinavých peněz"?

Edit: vidím, žes pochopil kritiku a opravil si alespoň jednu z přehršle svých zábavných pravopisných chyb ;-)
Taurus
Profil
Joker
Nejpoužívanější je Firefox. Druhý je IE7 a až třetí je IE8 (viz)
Jenže v Gecku jsou zahrnuty všecky Firefoxy, kdežto IE se ve statistikách verzuje. Pak se mi to nezdá tolik objektivní. Jako nejpoužívanější bych označil IE7.

Michal Kolesa
Nevím, tady se ti vždycky radí, ale je to jako mluvení do zdi. :-))
Michal Kolesa
Profil
ypsylon jsem opravil za i

Prohlížeče šéfovi mámy vadí víc než kancelářský program.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Nejpoužívanější je Firefox. Druhý je IE7 a až třetí je IE8
Pokud rozlišuješ verze, tak nejpoužívanější je Explorer 7, druhý je Firefox 3.0, třetí je Firefox 3.5, čtvrtý je Explorer 6, pátý je Explorer 8.
Pokud nerozlišuješ verze, nejpoužívanější je Explorer, druhá je Mozilla.
Tak či onak na tom nezáleží a rozebíráním jen napomáháš odvádění tématu.


Reaguji na Taura:
je to jako mluvení do zdi
Vskutku.


Reaguji na Michala Kolesu:
To by máma nesměla mít dluhy, musela by vydělávat a já nemím plný invalidní důchod jen 8498 Kč
Přestaň laskavě machrovat svými osobními problémy.
Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0