Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Když doděláte web jak jej zákazníkovi "dáte". Pokud nechce,aby jste mu jej nahráli na hosting?
V mém případě to půjde "mail and zip" jak to děláte vy profíci u "větších" projektů?
radas
Profil *
mail, případně poslat na cd pokud k tomu máš dokumentaci a on to chce
ať si to už rozběhne sam když už to nechce zprovoznit
RockFire
Profil
A já mám druhý dotaz. Jakou máte záruku, že ten někdo zaplatí?
radas
Profil *
smlouva, něco předem něco potom, nebo rozdělit projekt na několik části a postupně platit...
Hitman
Profil
Michal Kolesa

Většinou to chtějí nahrát na hosting, jinak v zipu na email, metodu s CD jsem zatím nepoužil.

RockFire

Smlouva.

//zase pozdě..:-).
Michal Kolesa
Profil
No kdybych ho nutil do smlouvy tak to dá nějakému svému kámošovi.
denCo
Profil
lenze ked nemas zmluvu, nemas zaruku ze zaplati... nato vlastne zmluvy su... alebo nech zaplati polovicu a potom mu jednoducho das ten projekt alebo nech zaplati celu sumu a potom mu to supnes na hosting...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Když doděláte web jak jej zákazníkovi "dáte". […] jak to děláte vy profíci u "větších" projektů?
Nahraju ho celý na disketu, schovám ji v lese a pošlu mu její GPS souřadnice. Zákazník disketu najde, schová na jiném odlehlém místě měšec s penězi a pošle mi jeho GPS souřadnice. Nechce-li zaplatit, nebo nenajdu-li měšeč, tak…
Michal Kolesa
Profil
Vtipné !
Ale já tutu radu, asi nevyužiji. Geochaching jsem ještě nezkoušel, ani nemám GPS.
Bubák
Profil
Michal Kolesa
GPS je dneska běžnější, než disketovka.
Michal Kolesa
Profil
No já ji ještě nepotřeboval a když jsem si před 2 roky kupoval mobil tak mobily s GPS ještě byli "drahé".
Já osobně zasávám názor, že by v PC disketovka být měla. Třeba ovládače myši se dávají ještě na disketě, Ovládače SATA řadičů taky. A určitě by se ještě něco našlo.

Raději bych tuto diskuzi o disktovkách a GPS dal do zvláštního vlákna, aby to moderátoři zase nezmkli. Já osobně proti OT diskuzím nic nemám, ale jiní jo.
Medvídek
Profil
Jakou máte záruku, že ten někdo zaplatí?
Tím, že statické weby nedělám si do aplikací vpisuju ochrané kódy (ještě se mi nestalo, že by zákazník celý kód prohledával) a pokud nezaplatí, tak mi stačí zadat adresu ve tvaru (příklad) stranka.cz/bbcode.php?action=form&heslo=nejakenahodneheslo a tím se mi zpřístupní "tajný" formulář, kam napíšu zprávu, že zákazník je neplatič, držgrešle atd a smaže se mu obsah DB atd :)

Michal Kolesa psal: „v PC disketovka být měla
Na co ? Já se s opravdouvou disketou setkal naposledy před 5 lety, navíc sem stolní PC vyhodil a používám jen NB, který disketovku nemají.
Kcko
Profil
Chamurappi
Vtipne, zasmal jsem se :-). Muzu vznest dotaz, aby kazdy pravidelnejsi ucastnik DJPW mel narok na ironicky / zesmesnujici prispevek k osobe Michala Kolesy 1x tydne, aniz by byl smazan, stejne jako Ty?

Dekuji.
Hitman
Profil
že by v PC disketovka být měla

No z praktického hlediska ti bude k ničemu. Nicméně i já ji ve své mašině mám, přesto že je PC poměrně nový (půl roku), mechaniku na diskety jsem si tam dát nechal, už ze zvyku.
Nox
Profil
Medvídek
To je také nápad, na druhou stranu jak poznamenal kdosi na WebTrhu... je dost otázka jestli to je solidní jednání, když by se vědělo, že do aplikací dáváš backdoory, asi to nebude úplně dobrá vizitka (já vim, použiješ to třeba jen když zákazník je zloduch, no ale stejně... ), hmm.... nevim
Medvídek
Profil
Nox
Ale to je opravdu minimum aplikací, které dělám na míru přímo zákazníkovi.

Eshopy se řeší tak, že se k nim uživatel vůbec nedostane. Koupí si eshop včetně hostingu a domény, ke kterým nemá vůbec přístup.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0