Autor Zpráva
jiří rott
Profil
1. Zdravím, tvořím menu na CD (menu, ze kterého mohu instalovat libovolné programy - ne autorun.inf) a potřeboval bych vědět jednu věc. V tom mém menu mám možnost "Zavřít menu", a když kliknu na toto tlačítko, menu v CD se mi vypne. Nevím, ale jak to zapsat v HTML jazyce, aby se tak stalo. Nevím, jsetli jde o Javascript, protože já se v Javascriptech vůbec nevyznám.

2. V tom mém menu jsem pomocí tagu <map> vytvořil odkazy, které jsou spojeny s programy na mém CD (tlačítka, na které když kliknu, tak by se měl zobrazit instalační program dotyčného programu). Jenže když na to tlačítko kliknu (Firefox), tak se objeví okno o stažení souboru do PC. Ale já chci, aby se jenom spustilo z CD, a nestahovalo z CD.

Pomohli byste mi?


e-mail: jirirott@seznam.cz
keeehi
Profil
jiří rott:
Napsané to budeš mít dobře, "problém" bude v tom firefoxu. Pokud chceš soubory rovnou spouštět, tak si to musíš změnit v nastavení firefoxu. Představ si, kdyby jsi na internetu někde kliknul na odkaz a ten soubor by se hned spustil (samozřejmě hned po stažení) a on to byl nějakej vir. To by jsi asi nebyl moc šťastnej. Proto je volba zda uložit či spustit ponechána na uživateli.
adam12
Profil
S HTML moc neporadím, používám free CD Startup menu, kde lze konfigurovat přes XML, je to nativní aplikace tak po kliku se hned vše spustí.
CD Startup menu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0