Autor Zpráva
zeratul
Profil
Kedže s tvorbou stránok nemám až také velké skúsenosti a so scriptom ešte menšie tak by som sa chcel opítať či by sa našiel niekto ochotný pomôcť nováčikovy s týmto problémom:
Na obrázok som dal behavior show pop-up menu a pri pohybe kurzora nad jednotlivými položkami menu sa nezobrazuje "ručička" ale len kurzor v tvare " I" dá sa to nejako zmeniť? V menu edit behavior som takúto možnosť nenašiel a v kóde ktorý tvorý menu sa nevyznám. Používam Dreamweaver.
thx
Leo
Profil
Da se to zmenit idealne tak, ze do menu date skutecne odkazy (znacka <a>), pak se tam rucicka objevi automaticky, Leo
Radek Hrabůvka
Profil
zeratul nastylovat cursor:pointer;cursor:hand, podle http://www.pixy.cz/pixylophone/2002_11_archiv.html
Behavior ti bude chodit jen v IE, uživatelé Opery a FF, kterých je asi 20%, tě nebudou mít rádi. Použití Tento způsob menu zdá se mi poněkud nešťastným.
Doporučuji na přečtení CSS a Javascript: nové možnosti, včetně odkazů na jiné články a diskusí.
zeratul
Profil
Takže som zistil že optimalizujem pre 20% užívateľov :D pretože mám ako východzí prehliadač pre preview nastavenyý Firefox. Skúsil som si to pozrieť aj v Opere(8) a Exploreri(6) a menu funguje fajn akurát v tom Firefoxe(1.6.0) sa kurzor nechová tak ako by mal.
Nie je mi však celkom jasné ako to mám nastylovať podľa toho návodu pretože ja ak chcem aby sa niktorý prvok choval podľa css dám pred neho ID=menu1 a v css subore .css dam #menu1 { font-size:12 px} napr. ale neviem ku ktorému prvku mám dať id keď jednotlivé položky pop-up menu sú zrejme tvorené javascriptom a do neho by som to asi nemal dávať čiže ku ktorému prvku sa má cursor:pointer;cursor:hand viazať?
Ak si chcete pozriet ako je to menu tvorené môžte sa pozrieť sem: http://www.fero.kamdomesta.sk/ukazka.htm
peta
Profil *
zeratul
To je normalni, ze cursor nefunguje. Univerzalni rucka je pointer. V okamziku, kdyz to das za sebe, jak jsi to dal, nejdriv pointer, pak hand, je mozne divne chovani. Jedno z toho muzes ohackovat podtrzitkem
cursor:pointer;_cursor:hand;

stylovani toho menu mas tot:
mm_menu_0815093028_0.fontWeight="bold";
mm_menu_0815093028_0.hideOnMouseOut=true;
mm_menu_0815093028_0.bgColor='#025611';
mm_menu_0815093028_0.menuBorder=1;
mm_menu_0815093028_0.menuLiteBgColor='#FFFFFF';
mm_menu_0815093028_0.menuBorderBgColor='#025611';
... vsechny tyto radky bych smazal a udelal to pres css.
zbytek stylovani je ve funkci munu v souboru
mm_menu.js
fonty barvy a pod, plus v tom hlavnim dokumentu odkazy s tim verdena, to vse bych vyvedl do css

<body onLoad="MM_preloadImages('images/btnDoplnky_on.gif')">
<script language="JavaScript1.2">mmLoadMenus();</script>
...tyto 2 radky by mozna bylo fajn napsat jako
<body onload="MM_preloadImages('images/btnDoplnky_on.gif');mmLoadMenus();">


PS. Nevim, proc pouzivas script, kteremu nerozumis. Zkus neco takove, jako mam na //vampierka.wz.cz
Upravu na dvojstupnove bych udelal jako vypisovani LI seznamu
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm Menu mizici
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0