Autor Zpráva
Kronos
Profil
Mohl by mi někdo pls poradit co má obsahovat index.htm ??
Nahrál jsem na server soubor ve kterým je povídání ale když tam chci přejít tak to píše (dělám to přes webzdarma.cz) :

"Přístup nebyl povolen. Zřejmě kvůli chybějícímu soubor index.html, index.htm, index.php v _kořenovém_ adresáři atp.
Pozor: system je citlivý na velikost písmen !! (tzn., že Index.htm není totéž, co index.htm)
Stejně tak nefunguje, pokud je index.html umístěn v nějakém podadresáři. "


Otázka tedy zní : Jak má index.htm vypadat a co vlastně má vůbec obsahovat ??? předem díky ......

Moderátor Chamurappi: Za otázku patří jeden otazník, před kterým se nikdy nedělá mezera.
Zechy
Profil
Index je vlastně hlavní stránka webu.
Joker
Profil
Kronos:
Má obsahovat HTML kód hlavní stránky webu.
Kronos
Profil
No právě ale jakej :-( ..... Jak ho mám sestroji atp.
Nox
Profil
Je to úplně normální stránka jako všechny ostatní, jediná zvláštnost je, že na většině adres se tato stránka použije jako výchozí, když je zadaná pouze doména/adresář
... pokud není povolen directory listing (po zadání adresy se zobrazí celý obsah složky, to ale je většinou nežádoucí)

example.com = example.com/index.html (když se nenajde .html, zkusí se example.com/index.htm a když nic tak /index.php a když ani to ne, tak se vyhodí ta hláška, co si dostal... pořadí (html, htm, php.... (a možná i celý název)) je v nastavení serveru, někdy první zkouší example.com/index.php
example.com/test/ => zkusí se example.com/test/index.html
atp.
Joker
Profil
Kronos:
No právě ale jakej :-( ..... Jak ho mám sestroji atp.
Jak začít s psaním stránky viz základní kurz zde na webu.
roberta
Profil
No právě ale jakej :-( ..... Jak ho mám sestroji atp.
ono tam v podstate ani nemusí byť HTML kód.

skús si v notepade vytvoriť nový súbor, napíš do neho ľubovoľný text a ulož to ako index.htm
potom skús 2x kliknúť na index.htm a mal by sa ti otvoriť v prehliadači. ak nie, tak si niečo urobil zle.
ak sa ti otvorí v prehliadači, tak ho môžeš rovno skopírovať do koreňového adresára tvojho webu na serveri. a malo by to fungovať...
Kronos
Profil
"Je to úplně normální stránka jako všechny ostatní, jediná zvláštnost je, že na většině adres se tato stránka použije jako výchozí, když je zadaná pouze doména/adresář
... pokud není povolen directory listing (po zadání adresy se zobrazí celý obsah složky, to ale je většinou nežádoucí)

example.com = example.com/index.html (když se nenajde .html, zkusí se example.com/index.htm a když nic tak /index.php a když ani to ne, tak se vyhodí ta hláška, co si dostal... pořadí (html, htm, php.... (a možná i celý název)) je v nastavení serveru, někdy první zkouší example.com/index.php
example.com/test/ => zkusí se example.com/test/index.html
atp."


Ale já to furt nepochopil ;-( jak to teda mám udělat ??? V index.html má byt co přesně ?? Já tohle celý nechápu kdybych chtěl vytvořit jenom prázdnou stránku třeba jenom s příkladem JavaScriptem tak co mám napsat no index.html ?? a mám na ten server přidat ještě nějakej jinej soubor kromě index.html ???
roberta
Profil
Kronos
pozorne si prečítaj tento postup: http://www.jakpsatweb.cz/archiv/zacatky-soubor.html

vyskúšaj to a keď nebudeš niečomu rozumieť, tak napíš krok, v ktorom sa nevieš pohnúť ďalej...
Petr ZZZ
Profil
Soubor index.html (nebo index.htm) je úvodní stránkou webu, která se zobrazí, když zadáš do adresy prohlížeče název domény. Zadám-li www.zabra.at, nezobrazí se soubor s názvem zabra.html, ale soubor s názvem index.htm (soubor s názvem zabra.html na mém webu ani neexistuje, ale samozřejmě bych nějaký soubor takto mohl pojmenovat). Prostě nějaký soubor psaný v HTML uložíš jako index.htm nebo jako index html (je to jedno, ale měl by sis vybrat jen jednu variantu). Prohlížeče jsou dělané tak, že soubor s názvem index zobrazí jako úvod webu. Pokud vím, každý web musí takový soubor obsahovat. Smysl dává, aby index.html byl rozcestníkem celého webu. Pokud už nějaký rozcestník máš hotový, uložíš ho prostě pod novým jménem: index.html .
Kronos
Profil
Tak jo už to trochu chápu díky moc za pomoc xD .....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0