Autor Zpráva
barns
Profil *
Zdravím, ovládám JavaScript celkem slušně, proto se učím jevu. Jsem v tom úplný začátečník. Vždy si dávám do porovnání Javu a Javascript a podle toho se to i učím. Podíval jsem si manuál, ale nejde mi dohlavy několik věcí:

1.) Mám systém, jehož základem jsou nějaké globální proměnné, s nimiž pracují různé funkce a pod. Jak mám v Jave udělat takový systém, když tam žádné globální proměnné neexistují?

2.) Potřebuji, abych do indexů polí zadával i textové indexy, ne jen číselné. Jak na to?

3.) Mám v JavaScripte pole = [[ "retezec1", 8, true], "retezec2", 5, false]; Jak to zapíšu do Javy?

4.) Nefunguje mi Arrays.quicksort (pole), přičemž Arrays.sort (pole) funguje jako hodinky a taky mi nefunguje binarySearch, co s tím?

5.) Jak je to s importem balíků? (import java.util.*;) Jak zjistím, že kdy třeba jaký balík vložit? A jaký mám výběr?

Díky.
Alphard
Profil
barns:
Java má s javascriptem společnou jenom část názvu. Jiné podobnosti tam moc nenajdete.
Původně jsem začal odpovídat na jednotlivé otázky, ale u třetí jsem zjistil, že to nemá smysl. Podívejte se na Programování v jazyku Java (1) - Úvod - Linux Software, je to sice staré 5 let, ale pro představu se to dá použít. Jestli vás pak bude Java pořád bavit, hledejte na google. Lze najít dost kvalitních článků (dokumentace je docela použitelná), ale v angličtině, v češtině většinou nic použitelného nenajdu.
barns
Profil *
tenhle návod k Linuxsoft jsem si přečetl ještě dříve, než jsem napsal sem do diskuse, takže to není pro mě nic nového, mimo jiné studuji Javu asi na dalších 5 stránkách které jsem vygooglil, ale nemohu to tam nejak najít ... Globální proměnné jsem si našel, to je něco jako:
public static typ promenna

které platí v hlavní třídě class, ale na ostatní otázky odpověď nevím ...
ah01
Profil
barns:
Vždy si dávám do porovnání Javu a Javascript a podle toho se to i učím.
Jak píše Alphard, Java a JavaScript jsou 2 naprosto odlišné světy. Pokud tímto způsobem hledáte podobnosti mezi JS a Javou, nebo se dokonce snažíte aplikovat své znalosti JS na Javu, spatně to dopadne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na barnse:
1.) Jinak.
2.) Viz třeba Generics in Java. Pole v JavaScriptu mimochodem také nemůže mít řetězcové indexy v pravém slova smyslu.
3.) Asi těžko.
4.) Nic. Bez bližšího popisu toho „nefunguje“ nemá smysl problém řešit.
5.) Viz dokumentace.

JavaScript byl kdysi zván Mocha, později LiveScript, nyní je oficiálně specifikován jako ECMAScript. To, že se mu vůbec kdy dostalo do názvu „Java“, bylo jen špatné marketingové rozhodnutí.

Dotaz ohledně začínání s Javou jsi položil ty, že?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0