Autor Zpráva
Marcel Mráz
Profil *
Ahoj,

na svém webu mám formulář, který jako většina ostatních končí tlačítkem submit.
Poradíš mi, co mám dělat, když se mi to ošklivé tlačítko nelíbí?
Chtěl bych jej vyměnit za text, případně za odkaz (obrázek prosím nenavrhujte, to umím).
Pokud to půjde, tak bez pomoci JS, pokud ne, nedá se svítit (v případě použití JS prosím napište přesnější popis, HTML znám vcelku dobře, JS vůbec ne). Předem díky
Shulík
Profil
border:0px;background-color:transparent;

Takový style musíš dát tomu tlačítku, aby to (doufám) minimálně ve Firefoxu vypadalo jako text.

Pokud to chceš odkazem, bez JS to nepůjde:

<a href='javascript:document.name_formulare.submit();'>Odeslat</a>



Ale já osobně doporučuju formuláře nestylovat, uživatel je zvyklý, že vypadají takhle a jiný vzhled ho může dost rozhodit.
Marcel Mráz
Profil *
Díky,
mám problém se syntaxí. JS vůbec neznám.
Tak se bavme konkrétně.
Cesta k formuláři je subject/editmyprofile.php (nevím, zda to má vliv, ale raději to zmíním - celý web je jen stránka index.php a obsah vkládám přes GET, takže link např. na formulář vypadá takto: index.php?page=editmyprofile)

Tzn. co JS potřebuje vědět? Předp., že by měl znát stránku, kam se data pošlou (tj. form action="<? echo "$PHP_self"; ?>"
Řezničinou jsem na to nepřišel, tak mi ještě prosím poraď, kde mám co vyplnit. Dík :)
Shulík
Profil
HTML vypadá třeba takhle:

<form name='nejake_formularove_jmeno' action='http://example.com' method='post'>
  <input type='text' name='nejaky_input' />
  <input type='submit' style='border:0px;background-color:transparent;' <!--Jedna možnost jak udělat odeslání formuláře bez tlačítkového vzhledu-->
</form>
<a href='javascript:document.nejake_formularove_jmeno.submit();'>Odeslat</a> <!-- Druhá možnost, jak formulář odeslat-->
Marcel Mráz
Profil *
Funguje, děkuji pěkně Shulíku.
Joker
Profil
Marcel Mráz:
Poradíš mi, co mám dělat, když se mi to ošklivé tlačítko nelíbí?
Stačí to tlačítko nastylovat přes CSS a může vypadat skoro jakkoliv.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0