Autor Zpráva
Honzi.k.k
Profil *
Ahoj všichni, můj dotaz bude znít asi blbě, ale opravdu si nevím rady jak na to. Pročetl jsem už kde co, ale nedokážu se pohnout z místa.
Doposavaď jsem měl web s rámem uprostřed. Menu atd bylo na index.html a pokud si někdo klik na položku v menu odkaz se otevřel v rámu. Nyní bych chtěl web předělat pomocí CSS a hlavně bez rámů, aby se automaticky natahoval podle textu.

A ted k mé otázce a prosbě na Vás zkušenější o radu:
- musí každá stránka obsahovat layout webu? (snad to píši správně) - co když bych chtěl přidat např do menu další tlačítko, to bych to pak musel upravit na dalších X stránkách?
- nebo lze udělat něco jako jsem měl do teď ale bez rámce samozřejmě, kde vzhled, menu atd bylo v index.html a obsah se zobrazoval uprostřed v rámci? Pokud bych chtěl přidat položku do menu nebo předělat grafiku webu, tak bych vždy upravoval pouze index.html a nikoli ten samý postup dělat u všech ostatních stránek

Předem se omlouvám za hloupý dotaz, ale opravdu nevím, jak na to a rád bych se pohnul z místa. Budu moc rád za radu od Vás zkušenějších. Děkuji
RockFire
Profil
Tohoto se dá dosáhnout pomocí PHP include. místo index.html použij soubor index.php. Tak kde bude obsah vlož tento skript:

<?php
if(IsSet($_GET["strana"]))
{
   if(file_exists($_GET["strana"].".php"))
   {
   include($_GET["strana"].".php");
   }
   else
   {
   include("nenalezeni.php");
   }
}
else
{
include("uvod.php");
}
?>


Teď si vytvoř soubor uvod.php a nenalezeno.php. Každý soubor s koncovkou php teď bude obsahovat obsah webu. Takže do uvod.php dej to, co bude na hlavní straně, do nenalezeno.php dej nějaký text, který oznámí, že soubor neexistuje a soubor pak tvoř jako neco.php. V menu na ně budeš odkazovat takhle: index.php?strana=neco. Pokud něčemu nerozumíš napiš mi na ICQ 380-314-042
Mistr
Profil
Honzi.k.k:
Předem se omlouvám za hloupý dotaz
Tvůj dotaz není vůbec hloupý. Myslím, že si jej pokládala řada lidí při přechodu z rámů na "DIVový" způsob tvorby.

A k Tvým otázkám:

- musí každá stránka obsahovat layout webu?
Ano.

- co když bych chtěl přidat např do menu další tlačítko, to bych to pak musel upravit na dalších X stránkách?
Ano, musíš jej pak přidat na dalších X stránkách. Naštěstí se již pár chytrých hlav našlo a vymysleli různá řešení, jak to zjednodušit.
Honzi.k.k
Profil *
chlapy obou Vám moc děkuji a hlavně RockFireovi za podporu a ochotu přes ICQ..... rozšířil jsem si své znalosti a doplnil mezery, kterých mám stále dost. Ještě jednou velké díky!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0