Autor Zpráva
LasPallmas
Profil
Zdravím,

Vím, že jsem tu toto vlákno už založil, ale bohužel mi nikdo neporadil:-( ... měl bych velkou prosbu, zdali by se nenašel nekdo kdo by mi poradil co udělat aby se mi na webu zobrazovala diakritika (např. ů) Vím, že se zde toto téma probíralo už milionkrát a samozřejmě jsem si i pročetl všelijaké příspěvky. Ale ať přehodím meta http-equiv na utf nebo jiné tak se buď diakrtitika nezobrazí vůbec nebo stejně... (např slovo autodílŮ)... Budu moc rád za každou radu...

Http://autodily.e-blog.cz

css: Http://autodily.e-blog.cz/style.css
Mistr
Profil
LasPallmas:
V čem stránky tvoříš?

Já na odkázaných stránkách žádné problémy s diakritikou neshledávám.
Davex
Profil
LasPallmas:
Soubor musí být v editoru uložen do stejného kódování češtiny, jako je uvedeno v "meta content-type". Pravděpodobně ukládáš soubor do jiného kódování než windows-1250 nebo nemáš v operačním systému správně nastaveno české národní prostředí a editor u některých znaků odstraňuje diakritiku. Viz též JPW: Diagnóza chybné češtiny.
Petr ZZZ
Profil
Mistr:
problémy s diakritikou neshledávám

Já čtu:

Puvodní provozovna byla v Sobeslavi ... sídlišti Svákov ... prestehovali

Takže pokud to nejsou jen překlepy, nějaký problém s diakritikou tam je (dívám se na to z Rakouska a mám celý počítač jen v němčině; na diskuzi JPW čtu diakritiku v pohodě, sám ji ale píšu kopírováním jednotlivých písmenek metodou Ctrl+C, Ctrl+V resp. přesouváním kurzorem ze zásoby: ááááááččččďďěěěěě ééééíííííííííňňóó řřřřřššššťťůůúúýýýýýžžžž).

Se samotným řešením bohužel nepomůžu, neb se v tom nevyznám.
Mistr
Profil
Petr ZZZ:
To já zas teď čtu
Původní provozovna byla v Soběslavi (...) sídlišti Svákov (...) přestěhovali

Je samozřejmě možné, že již došlo k nápravě, avšak neuvědomuji si, že bych i dříve chyby, o nichž ve svém příspěvku [#4] píšeš, na webu předtím viděl. Kdo ví...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0