Autor Zpráva
Martan
Profil
Ahoj, jsem úplny začátečník v php:-)
Mám restauraci a napadlo mně, že si zkusím vytvořit webové stránky. Což se týče designu, (x)html, css atd.. tak to mi problém nedělá. Příjde mi to jednoduché a baví mně to:-) Ale ted jsem přišel na to, že bych si mohl udělat týdenní menu, který bych si aktualizoval pomocí formuláře a nemusel vždy editovat stránku v .html. Jelikož bych to měl zachvilku hotové a ušetřil bych si tím tak čas. A chci se naučit něco nového! Vytvořil jsem si stránku v .php, kam jsem si dal formulář a "pohrál" si s html.. ale ted nějak nevím, jak to uložit, kam a jak načíst:-( Jestli mi můžete poradit nějaký web, kde to je popsaný pro začínající, nebo mi poradit.

- dočetl jsem se, že přes formulář to je nejjednodušší, abych nemusel dělat registraci, databázi atd... pokud to tak není, tak beru i jiné varianty.

Díky moc:-)

...jak to mám ted´:

<div id="form">

<form action="save.php" method="post"><br/>
<strong>Pondělí:</strong><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[p0]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[p0]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[p0]" /><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[p1]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[p1]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[p1]" /><br/><br/>

<strong>Úterý:</strong><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[u0]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[u0]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[u0]" /><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[u1]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[u1]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[u1]" /><br/><br/>

<strong>Středa:</strong><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[s0]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[s0]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[s0]" /><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[s1]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[s1]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[s1]" /><br/><br/>

<strong>Čtvrtek:</strong><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[c0]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[c0]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[c0]" /><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[c1]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[c1]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[c1]" /><br/><br/>

<strong>Pátek:</strong><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[p0]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[p0]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[p0]" /><br/><br/>
Gramáž: <input type="text" size="3" value="g" name="g[p1]" /> &nbsp; Název: <input type="text" size="40" name="n[p1]" /> &nbsp; Cena:<input type="text" size="4" value=",-" name="c[p1]" /><br/><br/><br/>

<input type="submit" value="Uložit MENU" action="save.php" method="post">
<br/><br/>

</form>
</div>

</body>
</html>
Hooonza
Profil
O základech PHP zkuste najít něco na Gooogle, pátrejte po heslech "formulář", "kniha návštěv" ... (pokud nechcete používat databázi, své údaje budete muset uložit do nějakého souboru).
Možná by pro Vás byl použitelný nějaký redakční systém?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0