Autor Zpráva
valcav
Profil
Ahoj, mám za sebou dva týdny kurzu tvorby www. Nainstaloval jsem si na svém PC Apach (z triády Xampp) a taky PSpad. Mám kus stránek, odkontrolovaný lektorem, a přesto mi doma nechce můj PC udělat náhled. Vím, že z PSpadu se zobrazuje soubor .php přes kombinaci shift+ctrl+F10. Náhled přesto nefunguje. A ani přes explorer. A to mám soubor .php uložen v htdocs v Xampu.

Poradí mi prosím někdo, kde je chyba? Bez průběžných náhledů se www nedá dělat...

Díky moc za ochotu!

Venca
avolrak@seznam.cz
Nox
Profil
ten XAMPP máš nainstalovaný komplet? kromě Apache se bude ještě hodit PHP aby jelo PHP :) a potom samozřejmě tyto služby musíš spustit
v tom exploreru...přistupuješ k tomu přes localhost? jako http://localhost/ ....
valcav
Profil
řekl bych, že xampp je nainstalovaný kompletně; a tam je i nějaký program "PHP" v této triádě? localhost bych použít chtěl - to vlastně jen zapíšu do exploreru + název konkr. souboru, který chci zobrazit... asi to vázne ve spuštění těch služeb, tam tápu; co mi doporučíš?

Díky! Venca
johnl
Profil
Já jsem měl podobný problém, nainstaloval jsem si xampp ale stejně když jem zadal http://localhost/ tak se nic nezobrazilo. Pak jsem zjistil, že v okně „Služby“ (ve windows) mám Apache2.2 vypnuté, tak jsem musel nejdřív tuto službu zapnout a pak už mi to šlo.. Ale nevím jestli je to i tvůj problém.
don jebot
Profil
ak das do prehliadača http://localhost co ti vypíše? ak sa ti otvorí stránka xampu tak nezadávaš správne cestu k tvojmu súboru. Ak ti to nepojde vôbec skús nainštalovať wamp server ten je začiatočníkov asi najlepsí.
valcav
Profil
Hoši, díky! Zůstanu u Apeche, musí to jít. Kde najdu okno "Služby"? Nikde ho tam nevidím. V tom to asi vězí. Tož, johnle, poraď prosím.... V.
don jebot
Profil
wamp, xamp su baliky(apache+mysql+php) ktore pouzivaju apache ...
valcav
Profil
...to chápu, ale nikam mě to neposouvá. Máš nějakou konkrétní radu? Potřebuju udělat náhled z PSdapu - soubor .php. Nic víc. Díky.
Bubák
Profil
http://interval.cz/clanky/pspad-zaciname-tvorit-webovy-projekt/
Pokud použiješ balík, který se po instalaci rozjede "sám", bez větších nastavení, ve kterých se (zatím) nevyznáš, tak tě to posune.
valcav
Profil
Bubáku, díky! Vystihnul jsi to. Vyčkám na pondělí a zasvěcenci na kurzu mi to nastaví... je to nad mé (současné) možnosti, nebudu se trápit... Čau
johnl
Profil
valcav:
Kde najdu okno "Služby"?“„Tož, johnle, poraď prosím....
Já to mám když si otevřu kontrolní panel xampp, a napsavo jsou tlačítka. Shell, Setup, Port - Check, Explore, SCM... Kliknu na to SCM a tam to je..
Sirius
Profil
valcav:
PSpad používám už hodně dlouho a pokud vím, tak v něm nelze zobrazovat náhledy PHP souborů. On zobrazuje soubor tak, že do toho prohlížeče co tam je vloží reálnou cestu k souboru. Ke zpracování PHP kódu ale potřebuješ do prohlížeče zadat adresu ve tvaru odkazující na soubor vzhledem ke kořenovému adresáři serveru. Možná se to dá nastavit někde v PSPadu, ale já jsem to nikdy nehledal, nebylo proč. Tu technickou část ber s nadhledem, já jsem uživatel, který si stáhne balík, nainstaluje ho a pokojně používá.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0