Autor Zpráva
Chavier
Profil
Zdravím,

jaký je rozdíl mezi webdesignerem a webdeveloprem? Je to tak, že webdesigner pouze weby navrhuje, přičemž webdevoleper je programuje? Jaké je označení pro někoho, kdo dělá jak design tak programové práce (php). Jak nazvat někoho kdo umí návrh designu stránek + seo + kodování xhtml, css + javascript ( + okrajově php) ?

díky za odpovědi
Chavier
panther
Profil
Chavier:
Jak nazvat někoho kdo umí návrh designu stránek + seo + kodování xhtml, css + javascript ( + okrajově php) ?
to bude asi všeználek ;-)
Chavier
Profil
reaguji panhter
tvoje odpověd mě opravdu pobavila, ale nijak zvlášt nepomohla.... Usnadní-li to odpověd, mohu otázku poopravit. Jak nazvat někoho kdo se zabývá jak návrhem stránek tak i zlomem do xhtml, css?
Radek9
Profil
Viz Co znamenají a jaké jsou webové profese?.
gyoja
Profil
webcreator? webbuilder? webmaker?
Carrot
Profil *
Development je vývoj. Webdeveloper by asi měl něco vyvíjet - třeba svůj redakční systém. V praxi to ale asi bude slovo, které používají hlupáci, aby si připadali důležití - něco jako Úklidový operátor ^^
Kacko
Profil
Chavier:
Clovek, ktery dela v jednom zamestnani jak graficky design, tak programatora i kodera a zaroven vsem trem subosobnostim sebe sama dela projekt managera a team leadra, je IMHO zivnostnik, nebo blazen.
Railbot
Profil
Carrot:
V praxi to ale asi bude slovo, které používají hlupáci, aby si připadali důležití - něco jako Úklidový operátor ^^
Nebo hlupák bude možná ten, co jiným závidí kvalifikaci nějak tak podobně si říkat. Web Developer je totiž zcela běžná pozice, jak u nás, tak ve světě a rozhodně to není nic jako Operátor peněžní přepážky (Pokladní).
Taurus
Profil
Musím souhlasit s Carrotem, dneska je toho plno. Rozhodně nezávidím, takovým lidem se spíš směju. I sobě - mě taky, blbouni, nazvali "organizační referent", když jsem dělal e-learningovou podporu na MU. Webdesigner je klasický tvůrce webů - grafika, kódování. Jednoduše navrhuje web. Funkce a udělátory do webu dělá developer, programátor.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0