Autor Zpráva
pavuk
Profil *
V létě jsem náhodou klikl na odkaz JPW a úplně mě to pohltilo, tvorba www je úžasná věc. Mám za to že jsem přečetl celý web JPW, podařilo se mi vytvořit funkční stránky, nastylovat je pomocí CSS, ale nesetkal jsem se v textu článků se zápisem
body>div 
ve stylopisu, co přesně tento zápis znamená? Resp. k čemu slouží v zápisu znaménko ">". Setkal jse se s tím při pročítání vláken diskuze, ale tam se předpokládalo že všichni ví co zápis znamená. A ani zcela přesně nerozumím tomu, proč se do stylopisu uvádí v některých stránkách např.
html {height: 100%}
. Není html vždy na 100% stránky? Pokud někdo ví, stačí mi uvést odkaz, rád si to nastuduju a nebudu tady dál krást ostatním " webočas". Díky
Radek9
Profil
pavuk:
html {height: 100%}
Většinou se užívá ještě dohromady s body aby stránka byla 100% vysoká a dalo se použít vertikální azrovnání na celou stránku.

Není html vždy na 100% stránky?
Ne.
habendorf
Profil
pavuk:
Hledám vysvětlení pro tag "body>div"
Není to tag, je to selektor, konkrétně selektor potomka.

html {height: 100%} se používá ve specifických případech, deklarace vlastně slouží jako rozměrový základ pro body {height: 100%} a používá se např. v "Plaváčkově patičce" (viz google).
pavuk
Profil *
Vycházím z toho že v "html" je obsah všeho co je mezi tagy vepsáno, a proto pokrývá celých 100%. Znamená to tedy že pokud dám "html 100%", vše co je vyšší než okno bude mít posuvníky?
pavuk
Profil *
habendorf:
Tak "selektor"... Díky, to jsem potřeboval, půjdu po něm.
pavuk
Profil *
To s těma posuvníkama beru zpět, nějak jsem to nedomyslel. Nerozumím tomu úplně přesně, jenom matně tuším (mám na mysli zmíněný "html 100%"), takže jdu studovat a otázky budu klást až budu vědět víc a budou mít hlavu a patu. Děkuju moc pánové
Chamurappi
Profil
Reaguji na pavuka:
Ohledně „body>div“ si můžeš pročíst starší diskuse:
Záhadne „>“ v CSS
Neznámý znak v CSS (pro mě)
Jak interpretovat toto?

Tak "selektor"...
Selektor je v CSS v podstatě všechno, co se píše před chlupatými závorkami, do kterých se dávají CSS vlastnosti. V „html {height: 100%}“ je selektor to „html“.
Většítko je selektor přímého potomka. Mezera je selektor potomka. Selektor přímého potomka nepodporují Explorerové do verze 6 včetně a novější Explorerové v quirku.
pavuk
Profil *
Chamurappi:
Super, už to nasávám hodinu, dostává to u mně v hlavě tvar.

Ještě jednou díky všem
Bubák
Profil
Dva, tenkrát významné objevy z roku 2003: CSS: Událost měsíce — 100% výška a svislé centrování!
Plaváček
Profil
Bubák:

A doladěný funkční příklad: http://www.malenek.cz/cs/clanky/webdesign/vertikalni-a-horizontalni-centrovani

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0