Autor Zpráva
neskvik
Profil *
Zdravím všechny. Můžete mi prosím poradit jak donutit tinymce aby když napíšu uvozovky nebo apostrof je zapsal jako html entitu &qout;, &# 39;.
Díky za vše co pomůže.
Joker
Profil
neskvik:
Tak u uvozovek v textu to snad ničemu nevadí... uvozovky do kódu se dají napsat přes editor kódu (tlačítko HTML).
Ale i ten překlad na entity se dá nějak nastavit
neskvik
Profil *
řekni lamě že máš validní kód a že si má zobrazovat zdroják a přepisovat tam znaky na entity, první otázka bude co to je entita a druhá proč bych se je měl učit a proč bych to dělal??
Joker
Profil
Pardón, nějak jsem to přečetl obráceně, čili uvozovky se MAJÍ přepisovat na entity.
Na to je v TinyMCE parametr při inicializaci. Když pár hodin počkáte, zkusím ho najít a doplnit sem, jestli to zatím nenapíše někdo jiný.
neskvik
Profil *
takže zase nic, ani zde nikdo neporadí?
Chamurappi
Profil
Reaguji na neskvika:
Že by to byl parametr entities? (Asi nebude, protože na jeho nalezení stačí minuta a půl — to by tě asi napadlo.)
K čemu to vlastně potřebuješ?
Joker
Profil
neskvik:
Omlouvám se za zpoždění, měl jsem jiné starosti a pak jsem na to zapomněl.
Takže jak psal Chamurappi, stačí do parametru entities přidat quot, anebo parametr entity_encoding : "raw" by taky měl měnit uvozovky.
neskvik
Profil *
reaguji na Chamurappi:
přesně tak to byla volba kterou jsem zkoušel hned mezi prvními.
to Joker:
Díky ;-)
neskvik
Profil *
to Chamurappi:
Na jednom nejmenovaném (hosting90.cz) hostingu mají v php zapnutou volbu magic_quotes, jestli to znáš.
Joker
Profil
neskvik:
Na jednom nejmenovaném (hosting90.cz) hostingu mají v php zapnutou volbu magic_quotes, jestli to znáš.
Půjdou do pekla :-)
Ovšem problém s magic_quotes by mělo vyřešit PHP.
Stačí si do nějakého souboru includovaného všemi skripty přidat například tenhle kód: http://php.vrana.cz/vypnuti-magic_quotes_gpc.php ...a je to.
neskvik
Profil *
takže ta správná volba je encoding : "xml". konečně jsem na to přišel.
neskvik
Profil *
to Joker
tak tenhle skript neznám, ale dle mého skromného názoru je jednoduší ošetřit vstup než opravovat všechna pole postižená magic_quotes.
Celej hoting90 my po dnešku může ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0